Plan otwarty - najpiękniejsze realizacje

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Plan otwarty – najpiękniejsze realizacje

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny salon od Mimasis Design/ミメイシス デザイン Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o nowoczesnych wnętrzach, od razu przychodzi nam do głowy plan otwarty. Połączone ze sobą salon, jadalnia i kuchnia nie tylko nikogo nie dziwią, stały się wręcz standardem. Przechodzące płynnie jedna w drugą funkcjonalne strefy idealnie dopasowują się do współczesnego trybu życia, w którym wszystko chcemy mieć pod ręką i w zasięgu wzroku. Dodatkowy atut to niewątpliwie poczucie przestronności oraz nieograniczone możliwości budowania aranżacji pełnych dramaturgii…

Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie prawdziwą ucztą dla oczu! Przekonajcie się sami.

Odkurzony luksus

Plan otwarty w sposób naturalny zachęca do łączenia stylów. Nowoczesność miesza się tutaj z zamiłowaniem do klasyki. Ponieważ jest przestronnie, nie może być mowy o przeładowaniu. W powyższym przykładzie zwróćmy także uwagę na połączenie salonu ze strefą zabaw dla dzieci.

Industrialne marzenie

Oto prawdziwa perełka dla wielbicieli stylu industrialnego! Dominują różne odcienie szarości, w tym surowy oraz polerowany beton. Wyróżnia się błysk metalu oparcia intrygującego fotela. Skala budynku pozwoliła na stworzenie aż dwóch stref wypoczynkowych. Ten plan otwarty jest także ku górze…

W drewnie

W przypadku tego planu otwartego postawiono na nieco bardziej domowy klimat, choć wcale nie jest on przez to mniej designerski. Ciepłą atmosferę buduje hojnie wykorzystane drewno. Na podłodze, suficie, jako panele w kuchni, blaty stołów, a nawet w charakterze oryginalnego abażura lampy nad kanapą w salonie.

Dom zen

W tym planie otwartym uwzględniono… sypialnię! We wnętrzu panuje idealna harmonia, dlatego nawet otwarcie tej najbardziej prywatnej ze stref nie może zakłócić wypoczynku. Całość wystroju działa kojąco na nasze zmysły. Zdradzimy Wam jednak sekret. Ukryć się można za rozsuwanymi drzwiami. Plan otwarty nie musi być permamentny!

Tricki w podziale

Jak wyodrębniać poszczególne funkcjonalne strefy, jednocześnie pozostawiając je połączone ze sobą? To największe wyzwanie przy projektowaniu planu otwartego. Ściankę działową może zastąpić nowoczesny kominek zabudowany wraz z półką. Dodatkowym atutem będzie równomierne rozprowadzenie ciepła w różnych strefach…

Otwarcie galerią

Po raz kolejny mamy do czynienia z przestrzenią, w której parter otwiera się na piętro, dzięki czemu powstaje sufit o podwójnej wysokości. Korytarz na górze zyskał przeszkloną balustradę – przestrzenie łączą się ze sobą w jeszcze bardziej ścisły sposób. Wystrój w całkowitej bieli także działa niczym spoiwo.

Z sypialnią

Plan otwarty w przypadku małego mieszkania może być problematyczny. W tym apartamencie z Mediolanu zdecydowano się na przeszklenie ściany oddzielającej sypialnię od salonu. Raz jest przestronnie, a raz intymnie…

Silny akcent koloru

Biel po raz kolejny! Tym razem z akcentem koloru. W całkowicie białym wystroju nowoczesnego domu wyróżniają się kolorowe krzesła jadalni, co w oczywisty sposób wyróżnia tę strefę. Oddziela ona od siebie wizualnie kolejne białe przestrzenie.

Otwarcie na taras

Living room Minimalistyczny salon od Daifuku Designs Minimalistyczny
Daifuku Designs

Living room

Daifuku Designs

Pomieszczenia w naszym domu mogą otwierać się także na zewnątrz. Kuchnia połączona z jadalnią na tarasie, salon wychodzący na ogród… a może i na balkon? Dzięki ogromnym przeszkleniom architekci projektują budynki, w których zacierają się granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem.

Lubicie grę bieli i czerni jak w powyższej aranżacji? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Trendy: czarne akcenty w salonie.

Jasne podziały

W przypadku ostatniego w naszym zestawieniu planu otwartego zdecydowano się na podział przestrzeni równoległymi pasami. Wyznaczają je kolejno kanapa z oknem, kominek, blat stołu z oknem, barek. Wisienka na torcie powyższego wystroju wnętrza? Klasyka designu – krzesło Casamania Him od projektanta Fabio Novembre.

A Wy macie u siebie plan otwarty?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu