15 pomysłów na wejście do Twojego domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Дом в г.Калининграде, AGRAFFE design AGRAFFE design Klasyczne domy
Loading admin actions …

Wejście do domu jest bardzo ważne, ponieważ wiele może powiedzieć o tym, jak dbamy o nasz dom i jaka aranżacja nam odpowiada. Jednocześnie drzwi wejściowe muszą spełniać podstawową funkcję, czyli zabezpieczać nas przed włamywaczami. Styl w jakim wybierzemy drzwi powinien pasować zarówno do elewacji, jak i ogrodu (jeśli jest to ogród zewnętrzny). Dobierając odpowiednie drzwi możemy też niektóre aspekty podkreślić, jak np. przez połączenie ciemnego hebanowego drewna z jasną elewacją, stawiamy na kontrasty. Jednak drzwi to nie jedyny aspekt na który powinniśmy zwrócić uwagę. Schody, oświetlenie, zieleń wokół… Oto 15 fenomenalnych przykładów wśród których każdy znajdzie coś dla siebie!

1. Odpowiednio oświetlone

O magicznych możliwościach oświetlenia i nastroju jaki może wprowadzić nie trzeba nikogo przekonywać. Świetnie sprawdza się we wnętrzu, jak również do podkreślenia fasady naszego domu oraz oświetlenia ścieżki do domu. Jeśli do drzwi wejściowych prowadzą schody, powinniśmy je delikatnie oświetlić, co sprawi, że nie tylko będą bardziej widoczne, ale też sprawią, że całość wyda się bardziej dostojna. Nad drzwiami wejściowymi lub obok nich powinniśmy zamontować lampę, która umożliwi nam łatwe wejście do domu po zapadnięciu zmroku. W godzinach wieczornych i nocnych zwiększy to również nasze bezpieczeństwo. Do wyboru mamy lampy z czujkami ruchu, jak i klasyczne – wymagające ręcznego włączenia. W przypadku miejsc dobrze oświetlonych za dnia, możemy zainstalować lampki, które są zasilane energią słoneczną. Dzięki temu ich eksploatacja praktycznie nie będzie nas kosztować!

2. Nowocześnie i z wyrazem

Nowoczesne drzwi z łączonych materiałów to ciekawe rozwiązanie, które będzie pasować do większości fasad. Stanowią one przede wszystkim barierę przed niechcianymi intruzami, jednak jednocześnie świetnie się prezentują i dobrze współgrają z aranżacją domu. Do tego oświetlenie podkreślające całą aranżację!

3. Rustykalnie

Uroczy dom na wsi powinien mieć odpowiednio dopasowane drzwi! Piękne, rustykalne, drewniane drzwi są bardzo optymistyczne. Jednak jeśli zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego koloru, to może to być niebieski, zielony, różowy czy pomarańczowy, jednak najbardziej liczy się to, aby pasowały do reszty domu. Postarajcie się być kreatywni i nie bójcie się używać koloru – pomalowanie drzwi to nie grzech! Kolor uwydatnia szczegóły i tworzy wejście do domu czymś szczególnym.

4. Odpowiednia ścieżka

Nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i dekoracyjna – tak powinna być idealna ścieżka w ogrodzie. Możemy ją stworzyć z różnych materiałów, takich jak kamień, żwir, beton, czy drewno – od aranżacji ogrodu i naszych potrzeb zależeć będzie, co wybierzemy. Niezależnie od tego, jaki typ ścieżki wybierzemy, powinna być trwała, odporna na mróz i antypoślizgowa, a oprócz tego pasować do stylu w jakim został urządzony ogród.

5. Klasyczna rezydencja

Drzwi do domu powinny być dopasowane do aranżacji wejścia. Ta konstrukcja drzwi zachwyca swoim prostym, ale jednocześnie uważnym na detale wykonaniem. Nie zabrakło tu oryginalnych materiałów i ciekawej bryły domu. Istotnym elementem jest także oświetlenie, a przez przeszklenia widać jak pięknie urządzono wnętrze.

6. Proste

Proste rozwiązania są często najlepsze. Klasyczne drzwi z drewna, odpowiednio wykończona ściana wokół i chodnik prowadzący do wejścia – wszystko na swoim miejscu.

Przeczytajcie także o pięknych sypialniach na poddaszu.

7. Z prześwitem

Kolejny przykład prostych i jednocześnie pięknych drzwi. Tym razem mają prześwit na samym środku.

8. W szkle

Coraz częściej decydujemy się na przejrzyste drzwi, które przepuszczają maksymalną ilość naturalnego światła. Nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym przypadku – musimy pamiętać o zachowaniu prywatności! W tym przypadku nie tylko te nowoczesne drzwi są w większej części złożone ze szkła, ale również spora część futryny.

9. Dekoracyjne

Zazwyczaj myślimy o dekoracjach wewnątrz domu, zaczynając już od przedpokoju. Jednak to wejście do domu, czyli cała przestrzeń tuż przed drzwiami zewnętrznymi – jest odpowiedzialna za pierwsze wrażenie, jakie zostanie wywołane u naszych gości. Sami też wolelibyśmy wchodzić do miejsca, które również z zewnątrz pięknie się prezentuje. Często dbamy o trawnik, żywopłot i ogródek, a zapominamy, że wokół drzwi wejściowych możemy ustawić kilka dekoracji lub jak w tym przypadku… zmienić ścianę w fantastyczną dekorację! Mozaika barw i wzorów świetnie łączy się z żywą czerwienią drzwi wejściowych. Całość prezentuje się energicznie i zachęca do przekroczenia progu domu. Jeśli z zewnątrz tak pomysłowo wygląda, to co zobaczymy w środku?

10. Nowoczesne, ale z tradycyjnych materiałów

Oto przykład pięknych drzwi wykonanych z naturalnego drewna. Są nowoczesne, prezentują się z klasą i jednocześnie stanowią synonim prostoty.

11. Futurystyczne

Te drzwi idealnie wpasowały się w aranżację domu. Całość dodatkowo podkreśla wysublimowane oświetlenie.

12. Pełne słońca

Od razu przywodzące na myśl wakacyjne rejony pełne słońca! Drzwi w intensywnym kolorze naturalnego drewna. W połączeniu z bielą ścian tworzą niewiarygodny klimat.

13. Roślinność

Bujna zieleń wokół domu to chyba marzenie każdego, kto uwielbia kwiaty i rośliny – a wspaniale zaprojektowany ogród stawia sobie za punkt honoru. Również Ci, którzy nie są fanami uprawiania ogrodu i nie trudzą się rozpoznawaniem poszczególnych gatunków kwiatów, z pewnością docenią taki dodatek, jak rośliny przy wejściu, ponieważ zieleń i barwne płatki kwiatów stanowią piękną, żywą dekorację. W wielu przypadkach drzwi wejściowe prezentują się nudno lub po prostu mdło. Zwykłe drzwi na tle ściany, proste schodki i mała lampka nad nimi. Jeśli chcemy ożywić takie wejście do domu, wystarczy, że dodamy symetrycznie po obu stronach doniczki i już całość będzie się rewelacyjnie komponować. Jest to drobny zabieg, a może zdziałać naprawdę wiele!

14. Schody

Jeśli do naszego domu prowadzą schody, to warto zadbać o ich dobrą prezencję oraz bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane schody mają duży wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze wejście do domu – czasem wręcz kluczowe. Zazwyczaj są wykonane z betonu, a na to zostają ułożone płytki, które odpowiadają za cześć estetyczną. Schody zewnętrzne powinny być odporne na wilgoć, zmiany temperatury i zabrudzenia. Jeśli w zimie chcemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji, to powinniśmy zastosować kładki antypoślizgowe lub wybrać chropowaty model płytek.

15. Elegancko

Czarne drzwi ze srebrnym wykończeniem to elegancja w najlepszym wydaniu. Drzwi są wysokie, masywne i emanują powagą – do tego są antywłamaniowe.

Znaleźliście coś inspirującego dla siebie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu