Wspaniały rustykalny dom z nowoczesnym akcentem

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały rustykalny dom z nowoczesnym akcentem

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Wiejskie domy od BAM! arquitectura Wiejski
Loading admin actions …

Każdy styl ma swój wyjątkowy klimat i charakter. Styl skandynawski jest pełen energii, wzorów i dizajnerskich dodatków, styl minimalistyczny jest spokojny, elegancki oraz nowoczesny, natomiast styl rustykalny przepełniony jest przytulnymi dodatkami, które dodają maksimum domowego klimatu. Od nas zależy w jakim stylu zaaranżujemy swoje wnętrze. Ważne byśmy w naszych wnętrzach czuli się dobrze, komfortowo, a styl odzwierciedlał naszą estetykę. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wyjątkową posiadłość, która jest niebanalnym połączeniem stylu nowoczesnego i rustykalnego. 

Geometryczna fasada

Dom z zewnątrz prezentuje się bardzo dynamicznie i nowocześnie. Ukośny dach dodał bardziej atrakcyjnego i przebojowego wyglądu, który z pewnością podkreślił współczesny charakter posiadłości. Naturalny kolor cegły świetnie uwydatnił rustykalny klimat miejsca, natomiast ogromne przeszklenia dodały awangardowego i bardzo modnego stylu. 

Otwory okienne

Dom posiada dużo otworów okiennych, dzięki czemu do wnętrza dostaje się ogrom naturalnego, ciepłego światła. Przeszklony narożnik budynku w zestawieniu z cegłą oraz drewnianymi elementami dodaje ultranowoczesnego stylu, określając tym samym dom jako nowoczesną konstrukcję architektoniczną. 

Integracja środowisk

Głównym założeniem architektów była integracja różnych środowisk – zarówno wnętrza budynku jak i jego części zewnętrznej. W tym celu zdecydowano się wykorzystać drewniany taras, który otacza dom z dwóch stron. Dzięki temu udało się poszerzyć przestrzeń użytkową domu i zwiększyć jego funkcjonalność.

Strefa relaksu

W zadaszonej części tarasu udało się wydzielić kącik do relaksu i wspólnego biesiadowania. Jasny, drewniany stół oraz krzesła świetnie współgrają ze szklaną witryną oraz metalowymi elementami konstrukcji tarasu. W ten sposób całość tworzy bardzo nowoczesny i innowacyjny wygląd.

Funkcjonalność

Kompozycja drewna, metalu i szkła fantastycznie prezentuje się zarówno z bliska jak i z daleka, nadając tej posiadłości bardzo osobistego jak i współczesnego charakteru. Rozkładany stół jadalniany jest centralnym punktem tej strefy. Oprócz stołu znajdziemy również mini barek oraz umywalkę. Całość została tak zaprojektowana by służyć właścicielom funkcjonalnością w codziennych czynnościach. 

Strefa jadalniana

Po przekroczeniu progu pierwsze na co zwracamy uwagę to przejrzystość i jasność. Wynika to głównie z zastosowania jasnych odcieni na ścianach oraz dużych, przeszklonych okien, dzięki którym wpada ogrom naturalnego, ciepłego światła. W ten sposób światło krąży po wnętrzu, rozświetla je i dodaje mu blasku. Strefa jadalniana prezentuje się bardzo minimalistycznie i przytulnie – domowego charakteru dodaje drewniany komplet w przyjaznym odcieniu, który ciekawie kontrastuje ze szkłem oraz zimną bielą na ścianach. 

Kuchnia

Kuchnia utrzymana jest w surowym, minimalistycznym stylu, który jest doskonałym połączeniem formy i funkcjonalności. Przytulnego charakteru dodają miedziane elementy wystroju kuchni, dzięki którym całość wygląda bardziej przyjaźnie i czarująco. Chromowane wyposażenie z kolei podkreśla ultranowoczesny i bardzo elegancki klimat tego miejsca. Ta przestrzeń to nie tylko miejsce do pracy, to także miejsce do  towarzyskich spotkań.

Oświetlenie nocą

Nocą dom prezentuje nam zupełnie nowe oblicze – całość wygląda nieprawdopodobnie nowocześnie i atrakcyjnie. Dzięki wyjątkowemu oświetleniu możemy dostrzec prostą formę budynku, którego geometryczny kształt doskonale uwydatnia oświetlenie tarasu. Skos jest praktycznie niewidoczny co dodaje całości tajemniczości i ogromnego uroku. 

Zdecydowalibyście się na taki miks stylów? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu