15 prostych pomysłów, które uczynią piękny wygląd Twojemu wejściu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 prostych pomysłów, które uczynią piękny wygląd Twojemu wejściu

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Cecyn Arquitetura + Design Nowoczesny
Loading admin actions …

Wejście do naszej posiadłości nie musi być konwencjonalne i nudne. Wręcz przeciwnie – może być miejscem pięknym i sprawiać, że z przyjemnością będziemy przekraczać próg wracając do domu po ciężkim dniu w pracy. Ponieważ na homify kochamy domy, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz, niniejszy Katalog Inspiracji postanowiliśmy poświęcić 15 niezwykłym wejściom, których nie powstydziłaby się żadna rezydencja. Wybrane przez nas pomysły są na tyle proste, że można zrealizować je samodzielnie, bez potrzeby zatrudniania fachowców. Ale nie traćmy już więcej czasu na ogólne rozważania i szybko przyjrzyjmy się tym wejściom bliżej!

1. Wrota do luksusu

Już na pierwszy rzut oka widać, że całość projektu jest na najwyższym poziomie. Styl zaaranżowania progu rezydencji kojarzy się  tym, co możemy spotkać za oceanem. Wielkie, łukowate wejście z licznymi przeszkleniami i białe drzwi nadają obiektowi elegancji i wysublimowania. Dodatkową ozdobę stanowią sąsiadujące kolumny.

2. Dobre oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie to świetny sposób na podkreślenie walorów posiadanego wejścia oraz wszelkich jego zakamarków: długich, małych, wąskich lub wszelkich innych. Albo sposób na zwrócenie uwagi na zainstalowane piękne, drewniane drzwi. Gra świateł i kolorów to w wielu projektach cel sam w sobie, bez względu na to, czy uda się ją osiągnąć na ścianach, podłodze, czy na suficie.

3. Nic więcej, tylko wycieraczka

To brzmi dziwnie, że sama obecność wycieraczki nie może zmienić sposób, w jaki patrzymy na wejście do domu. A własnie, że może! Dopóki utrzyma się ją w czystości, może ona na dać unikalny wygląd.

4. Woda to życie

Choć źródła wody zazwyczaj znajdują się na podwórkach, w omawianym przypadku witają nadchodzących gości stanowiąc ważny element fasady rezydencji. Brak dużej przestrzeni nie stanowi najmniejszego problemu. Najważniejsze to zapewnić wodzie ujście.

5. Mały szczegół – wielka zmiana

Jak już wspomniano powyżej, nie potrzeba wielkich zmian lub wysiłku na niezły wygląd do głównego wejścia. Ważne jest, aby wybrać kluczowy element dekoracyjny. W tym projekcie była to donica z gliny z pięknymi ręcznie zrobionymi wzorami.

6. Wśród zieleni

Kwitnące rośliny to jeden z tych elementów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w widocznym miejscu przy głównym wejściu do rezydencji. Zieleń uspokaja, a zatem czyż nie takiego powrotu do domu oczekuje każdy z nas? Zielony dom to dom postrzegany często jako znacznie bardziej przytulny i przyjazny.

6. Klasycznie w drewnie

Drewno jak zawsze w modzie! Choć używane od setek tysięcy lat, ani odrobinę nie straciło na znaczeniu. Ciepło i przytulność to dwie cechy najlepiej charakteryzujące rezydencję ze zdjęcia.

7. Małe drzewko

Czysty i zadbany wygląd jest również dobrym sposobem na piękne wejście. Wystarczy postawić ładne drzewko, które ożywia resztę przed drzwiami. 

8. Drzwi dla wszystkich

Dyskryminacji kogokolwiek mówimy stanowcze „nie”! Ludzie o różnych umiejętnościach, mniejszych lub większych, dzieci lub osoby na wózkach inwalidzkich bez problemu poradzą sobie z drzwiami ze zdjęcia. Równość ponad wszystko!

9. Kamień bohaterem

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire Wiejskie okna i drzwi od Roundhouse Architecture Ltd Wiejski
Roundhouse Architecture Ltd

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire

Roundhouse Architecture Ltd

Kamień nie musi i nie powinien być schowany gdzieś głęboko we wnętrzu rezydencji. Powinien  natomiast zdobić wejście, a tym samym być źródłem zazdrości dla innych. Wbrew pozorom wejście z kamieniami nie wygląda na szorstkie. Szczególną uwagę przykuwają zielone, pastelowe drzwi i niewielkie doniczki rozstawione tuż obok.

10. Nowoczesność od początku

Obiekt ze zdjęcia, wykonany w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, idealnie nadaje się dla dużych rodzin. Kwadratowe i szerokie wejście, całkowicie pomalowane na biało i zakończone szklanym panelem, wpuszcza wiele naturalnego światła do wnętrza posiadłości.

11. Drzewa na ulicy

Drzewa mają bardzo pozytywny wpływ na człowieka i jego nastroje. Posiadanie ich w okolicach domowego wejścia to gwarantowany codziennie dobry humor i zapomnienie o wszelkich problemach. Drzewa z owocami albo z kwiatami to także ciekawa opcja do rozważenia.

12. Rodzinny ogród

Jeżeli posiadacie dużą rodzinę, zwierzaka lub po prostu od zawsze marzyliście o przestrzeni – ogród ze zdjęcia na pewno zaspokoi Wasze potrzeby. Z takim ogrodem czas spędzony na świeżym powietrzu będzie należał do najprzyjemniejszych każdego dnia.

13. Portal, jak z bajki

Wejście do domu nie zawsze musi być kwadratowe. Czasami miłą odmianą może okazać się portal o doskonałym kształcie geometrycznym i pasujących do siebie odcieniach białego i niebieskiego.

14. Wysokość domu

Na zakończenie niniejszego Katalogu Inspiracji wysoki dom z oryginalnymi schodami na pierwszym planie. Kamień, jako główny materiał budulcowy, sprawił że rezydencja przykuwa uwagę i prezentuje się dość niekonwencjonalnie, jak na rezydencję w stylu rustykalnym.

Jeżeli zainteresował Was temat wejść do domów, koniecznie zajrzyjcie również tutaj: Aż 33 pomysły na efektowne wejście główne!

15. Piękne donnice

od homify Śródziemnomorski

Drobne szczegóły są w stanie zmienić wygląd, jeżeli są one strategicznie wybrane, razem z kwiatami, tak aby pasowały do reszty dookoła. 

A jak Wy byście zaaranżowali swoje wejście do domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu