13 projektów szaf idealnych do małych pomieszczeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

13 projektów szaf idealnych do małych pomieszczeń

A.D. A.D.
Industrialna sypialnia od CO:interior Industrialny
Loading admin actions …

Szafa jest nieodzownym narzędziem do organizacji przestrzeni życiowej. Ponieważ każdego dnia musimy przyglądać się jej wyszukując ubrań czy innych przedmiotów codziennego użytku, dlatego ważne jest aby mieć wszystko: odzież, obuwie i akcesoria, zorganizowane w łatwy do znalezienia sposób.

Wielu z nas marzy o dużej szafie pełnej różnych ubrań, odpowiednich dla każdego sezonu. Ale nagle spotykamy twardą rzeczywistość:  nie ma miejsca na szafę, albo nie mieszczą się wszystkie ubrania, które chcemy… Na szczęście, nie jest to prawdziwy problem, ale wyzwanie do przemyślenia i rozplanowania.

Aby pokazać Wam, że można osiągnąć wielki projekt, na kilku metrach kwadratowych, zebraliśmy 13 niesamowitych zdjęć, które Was zainspirują. Czy jesteście gotowi? Jedziemy!

1. Wszystko w jednym

Styl uliczny daje możliwość nadania każdej przestrzeni nowoczesny, bezpretensjonalny i bardzo młodzieńczy charakter. Taka konstrukcja, łączy wszystkie ważne strefy w jednym boksie. Garderoba, czytelnia, salon… będziecie mieć wszystko w jednym miejscu.

2. Szafki pod wymiar

Gwel an Treth Nowoczesna garderoba od Perfect Stays Nowoczesny
Perfect Stays

Gwel an Treth

Perfect Stays

Szafki, robione na wymiar, są najlepszymi przyjaciółmi małych przestrzeni. Można je dowolnie dopasować, wybrać najdogodniejszy kolor, materiał i układ półek.

Przeczytajcie również: 11 fantastycznych rozwiązań na małą garderobę!

3. Szafa w łazience! (Musimy wykorzystać każdą możliwą przestrzeń)

Nowoczesna garderoba od Neoarch Nowoczesny

Jeśli macie dużą łazienkę, to na co czekacie, aby umieścić tam swoją szafę? Choć od dziesięcioleci ustawiamy ją w sypialni, prawda jest taka, że może ona być umieszczona w dowolnym miejscu w domu.

4. Za kotarą w sypialni (ale to wygląda stylowo!)

Jeśli uważacie, że w mieszkaniu nie macie miejsca na garderobę, wypróbujcie ten patent. Genialny, prosty i tani.  Wystarczy zawiesić karnisze, dodać światło, półki i regały i gotowe. Szafa – garderoba w sypialni będzie bardzo praktyczna. 

5. Szklane drzwi w szafie, idealne rozwiązanie do tworzenia większej przestrzeni

Nowoczesna sypialnia od dsgnduo Nowoczesny

Aby uniknąć pomniejszania pokoju przez szafę trzeba unikać tradycyjnych frontów. Doskonałym pomysłem jest użycie szklanych drzwi do szafy. Nawet ubrania służą jako dekoracja!

6. Optymalizacja przestrzeni

Dressing Room Nowoczesna garderoba od TG Studio Nowoczesny
TG Studio

Dressing Room

TG Studio

Jeżeli przestrzeni mamy zbyt mało, to po prostu trzeba ją odpowiednio zoptymalizować. Trzeba pomyśleć o wprowadzeniu  pewnych zmian w przechowywaniu. Pojemne szafy, światła i dywan sprawia, że poczujecie się jak gwiazdy Hollywood.

7. Biały powiększa

Regały robione na zamówienie dają nam możliwość przechowywania w dowolnym miejscu. W korytarzu, pod schodami, a nawet w sypialni nad drzwiami. Jeśli wstawicie kilka uchwytów lub rury jak w przykładzie, możecie mieć małą szafę wszędzie. A jeśli wybierzecie kolor biały, to zyskacie dodatkową przestrzeń. 

8. Z przesuwnymi drzwiami

By nasze ubrania były utrzymywane w jak najlepszym stanie, musimy upewnić się, że drzwi zamykają się szczelnie. Zwłaszcza, jeśli obudowa jest w pobliżu okna. To ważne, aby uniknąć kurzu.

9. Miejsce na wszystko

Najlepiej mieć wszystko, w jednym miejscu. A nie ma lepszego sposobu, żeby to zrobić niż stworzenie jednej wspólnej garderoby dla ubrań, kosmetyków i biżuterii. Możecie w niej także wygospodarować miejsce na dekoracje sezonowe, pościel czy porcelanę. Dzięki temu zyskacie przestrzeń w innych miejscach.

10. Otwarta szafa

Otwarte szafki są ostatnio bardzo modne. Świetnie sprawdzają się kiedy nie chcemy dokonywać wielkich reform. Ale zapomnijcie o bałaganie! Przy takim rozwiązaniu, porządek w ubraniach to absolutna podstawa. 

11. Powiększ przestrzeń poprzez lustro

Lustro jest najlepszym sprzymierzeńcem aby pokój dobrze wyglądał, ale także żeby wyglądał na większy, lepiej oświetlony i bardzo elegancki. Wieszajcie lustra wszędzie, gdzie się da. 

12. Dobrze uporządkowana

Mała garderoba wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze wszystkich tych elementów, z którymi nam się kojarzy – pudełka, pudełeczka, ławki, siedziska. Styl francuski mocno podkreśla te elementy, za które kochamy garderoby. 

13. Dostosuj miejsce do swoich potrzeb

Skandynawska garderoba od Reroom Skandynawski

Jeśli zawsze marzyliście o tym aby mieć lustro z reflektorami, mała przestrzeń nie jest przeszkodą, ale wyzwaniem aby nauczyć się patrzeć na rzeczy z innej perspektywy. Z dobrym planem, pomysłem lub pomocą architekta wnętrz będziecie w stanie osiągnąć to, o czym zawsze marzyliście!

Jak Wam się podoba otwarta szafa? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu