15 pomysłów na zewnętrzne oświetlenie domu (aby wyglądał sensacyjnie)

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 pomysłów na zewnętrzne oświetlenie domu (aby wyglądał sensacyjnie)

Alicja Olko Alicja Olko
Śródziemnomorski ogród od Artlight Design Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Światło jest niezwykle istotne w projekcie architektonicznym domu, zarówno w jego wnętrzach, jak i na zewnątrz. To właśnie w tym drugim przypadku oświetlanie odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza po zmroku. Spełnia nie tylko role praktyczne, ale i dekoracyjne, robiąc wrażenie na gościach i przechodniach.

Czy to w ogrodzie, na elewacji, wokół basenu czy na tarasie- oświetlenie jest w stanie podnieść estetykę każdego obszaru na zewnątrz domu. Oto piętnaście opcji na wyjątkowe oświetlenie domu z zewnątrz.

1. Podkreślając detale materiałów

Odpowiednie światło w odpowiednim miejscu jest w stanie wydobyć to, co najlepsze z fasady każdego domu. Warto podświetlać materiały o ciekawych strukturach, takie jak kamień czy beton.

2. Ciepło i przytulnie

Kinkiety dostępne są w wielu różnych modelach, wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu każdorazowo jesteśmy w stanie osiągnąć inny efekt. W tym przypadku ciepłe pomarańczowe światło wprowadza na taras przytulny klimat.

3. Wyjątkowa atmosfera

Chcąc jedynie rozjaśnić otoczenie, warto postawić na dekoracyjne światło, kreujące wyjątkowy klimat. Inspiracją może być zdjęcie powyżej.

4. Podkreślające piękno ogrodu

Oświetlenie ogrodowe powinno być projektowane w zgodzie z porastającą go roślinnością. Jeżeli to drzewa są głównym elementem ogrodu, to właśnie na nie powinno się nakierować promień światła. W tym przypadku stworzono fenomenalny efekt światła i koloru.

5. Dekorowanie fasady spektakularnymi światłami

Czy to przy wejściu, czy też na ścianie bocznej, kinkiety to dobra opcja na zewnętrzne oświetlenie. Ich promień światła nakierować można w różne strony, osiągając różnorodne pod względem wizualnym efekty.

6. Oryginalne lampy

Pergola Nowoczesny ogród od Earth Designs Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Także lampy zewnętrzne mogą odznaczać się wyjątkowym designem. Nie pełnią jedynie funkcji praktycznych, ale i odgrywają istotną rolę pod względem dekoracyjnym.

7. Wydzielenie stref światłem

Chelsea Creek - copyright St George Plc Nowoczesny ogród od Aralia Nowoczesny Żelazo/Stal
Aralia

Chelsea Creek – copyright St George Plc

Aralia

Przy użyciu światła podkreślić można konkretne obszary zewnętrznej części domu- żywopłot, miejsce do siedzenia, strefę wypoczynkową. Fantastycznie dokonano tego na tarasie, którego zdjęcie oglądać możemy powyżej.

8. Wejście do domu

Nowoczesny ogród od INDICO Nowoczesny

Jest wiele opcji na podkreślenie strefy wejścia domu światłem. Podświetlić warto nie tyle same drzwi wejściowe, ale i prowadzącą do nich ścieżkę.

9. Schody

Zewnętrze schody są jednym z tych elementów domu, które muszą być oświetlone ze względów bezpieczeństwa. Można zamontować światło ogólne, ogarniające swoim zasięgiem cały obszar schodów, lub też podświetlić każdy stopień indywidualnie.

10.Ukryte światła

Contemporary Garden Design Balham Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Contemporary Garden Design Balham

homify

Świetny efekt osiągnąć można ukrywając źródło światła, a odkrywając jedynie jego promień. Taki rodzaj oświetlenie szczególnie sprawdzi się na tarasach i balkonach o dużej ilości roślin.

11. Zróżnicowane światła

od homify Nowoczesny Marmur

Gra świateł jest w stanie wywołać niezwykłe pod względem wizualnym efekty. W tym przypadku zastosowano światła rozproszone, punktowe i ukryte, osiągając fantastyczny rezultat końcowy.

12. Iluminująca fasada

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

W przypadku tego projektu oświetlenie zewnętrzne fasady to element kluczowy. Gdyby nie dobór świateł, dom nie robiłby tak ogromnego wrażenia.

13. Delikatnie

Światła nie muszą być intensywne lub wyraziste, aby robić wrażenie. Delikatne punktowe oświetlenie także może ozdobić zewnętrzne obszar domu, co doskonale ukazuje powyższe zdjęcie.

14. Dobrze oświetlone drzwi wejściowe

Odpowiednio oświetlone drzwi wejściowe gwarantują łatwy dostęp do domu nocą i podkreślają strefę wejścia. Jest to także wyrazisty element dekoracyjny zewnętrznej części każdego budynku.

15. Wokół basenu

Ci szczęśliwcy, którzy dysponują zewnętrznym basenem, powinni zadbać o jego odpowiednie oświetlenie. Warto zainstalować je nie tylko wokół basenu, ale także na jego dnie, aby osiągnąć jak najlepszy pod względem wizualnym efekt.

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu