DREWNIANE SCHODY : styl , w kategorii  zaprojektowany przez BRODA schody-dywanowe

12 wspaniałych schodów do małego domu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Kiedy mamy mały dom, każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Nie zawsze jednak chcemy wykorzystywać przestrzeń oszczędnie, czasem zależy nam na zrobieniu wrażenia. Jak powinno być w przypadku schodów? Wszystko zależy od bryły budynku, nad którym się zastanawiamy oraz nad stylem wystroju wnętrza. Typów schodów, możliwych do użycia materiałów, rodzajów balustrad jest bardzo wiele. Producenci schodów potrafią dopasować je do każdego domu!

W tym artykule zebraliśmy naprawdę inspirujące schody…

Op art

Te schody są niczym dzieło sztuki! Ich kształt dopasowuje się do zakręcającej ściany. Wykorzystany do konstrukcji naturalny materiał – drewno, jeszcze bardziej podkreśla jej organiczny charakter. Wyrastające spod stopni panele nie tworzą balustrady, ale raczej prawdziwy tunel!

Jak u Escher'a

Gdyby nie mężczyzna siedzący na zdjęciu, to po jego odwróceniu do góry nogami, moglibyśmy mieć problemy ze wskazaniem właściwej perspektywy. Te dywanowe schody dwubiegowe z betonu prezentują się naprawdę intrygująco…

Praktycznie

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Ploka 8.7
Ploka 8.7

ESCALERAS

Ploka 8.7

Ogranicza nas metraż? Wykorzystajmy z głową przestrzeń pod schodami! Małe domowe biuro będzie idealne dla osób, które nie pracują zdalnie lecz chcą mieć miejsce, gdzie będą mogły skupić się przez chwilę pracując na komputerze.

Ze szklaną balustradą

O szklanych balustradach powinny pomyśleć osoby posiadające dzieci i mały dom. Szkło czy pleksi optycznie nie zajmuje miejsca lecz zabezpiecza stopnie. W małym domku przeźroczystość balustrady zrobi różnicę -  co do tego nie ma wątpliwości.

Tradycyjne

Te reprezentacyjne schody może nie są pierwszymi, które przychodzą na myśl, kiedy mówimy o małym domu. Chociaż warto zaznaczyć, że dla każdego mały będzie oddawał nieco inny stan rzeczy. Reprezentacyjne schody zawsze prezentują się świetnie.

Spirala

Schody spiralne to chyba najbardziej praktyczny wybór, jeśli przeprowadzamy się do bardzo małego domu. Zajmują najmniej miejsca, ale ich mankamentem są trudności w użytkowaniu. Trudno będzie wynieść po nich meble…

Schody bolcowe

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez PEANUT DESIGN STUDIO
PEANUT DESIGN STUDIO

Diseño y reforma integral apartamento dúplex en El Perelló, Valencia

PEANUT DESIGN STUDIO

Oprócz braku miejsca właściciele małych domów często borykają się także z innym problemem: brakuje im naturalnego światła. Co zrobić? Na przykład pozostawić prześwity pomiędzy stopniami!

Drabina

Choć schodów per se tutaj nie znajdziemy, w aranżacji tego paryskiego wnętrza wyróżnia się… drabina. Prowadzi ona do sypialni na antresoli. W tym mieszkaniu naprawdę wykorzystano jego potencjał.

Bardzo widoczne

Szykując się do budowy schodów w małym domu musimy mieć jasność, że najprawdopodobniej będą one bardzo widoczne. Wyjątkiem będzie spirala. W każdym innym przypadku nie uda nam się wyodrębnić klatki schodowej i schody staną się integralnym elementem aranżacji wnętrza.

Krótkie

Urządzamy podpiwniczenie? Te kilka stopni prowadzących w dół też powinno być doskonale zaprojektowanych. Krótkie schody, to wcale nie równa się nieistotne! Im także należy poświęcić uwagę.

Jednobiegowe

Wydawać by się mogło, że schody jednobiegowe zajmują najwięcej miejsca. a jednak jeśli wykorzystamy przestrzeń pod nimi, to możemy wcale tego nie odczuwać. Takie schody mogą być jedną, dramatyczną ukośną linią, która będzie przecinać nasze wnętrze.

Artystyczne

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez estudio 60/75
estudio 60/75

Proyectos de interiorismo varios

estudio 60/75

Mieszkanie w małym domu wcale nie oznacza, że nie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa! Co powiecie na schody, które przypominają zyg-zag?

Szukacie inspiracji przy urządzaniu wnętrza o ograniczonym metrażu? Zapraszamy do lektury: 7 świetnych aranżacji ekstremalnie małych wnętrz!

Czy któreś z tych schodów pasowałyby do Waszego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu