Przed i po- apartament w piwnicy w Londynie | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po- apartament w piwnicy w Londynie

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Londyńska dzielnica Bayswater, jak wiele innych w tej metropolii, przeżywała w ciągu dziesięcioleci swoje wzloty i upadki. Choć znajduje się w okolicy Hyde Parku, a także niedaleko od centralnego Londynu, nie pomogło jej to w osiągnięciu wzrostu i prosperity, których to doświadczyły inne pobliskie dzielnice. Plany odnowienia tej okolicy są realizowane już od kilku dekad i Bayswater jest na dobrej drodze, aby uzyskać status podobny do innych części zachodniego Londynu. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, wciąż znajdują się tutaj zniszczone i zaniedbane apartamenty w obskurnych XIX wiecznych budynkach. Jeden właśnie taki apartament stał się obiektem wyjątkowej renowacji.

Apartament mieszczący się w piwnicy został wykupiony przez firmę The Lady Builder za 320,000 funtów, a po gruntownej renowacji, po sześciu miesiącach sprzedany za 675,000 funtów. Obejrzycie z nami, w jaki sposób zagracona piwnica przeistoczyła się w mieszkanie godne londyńskiej elity.

Salon przed…

Before - Living Room od homify
homify

Before – Living Room

homify

Salon na zdjęciu to pomieszczenie, które większość z nas okrzyknęłaby mianem nie do życia. Jednak w momencie zakupu apartamentu przez firmę budowlaną, mieszkanie to było zamieszkanie. Podłogę stanowił nagi beton, nie było ogrzewania, okna były powybijane, gniazdka wypadały, a poobtłukiwane i poobdzierane ściany stanowiły obraz nędzy i rozpaczy. Co dodatkowo pogłębiało ten smętny obraz, to śmieci leżące w każdym miejscu mieszkania.

… i po

Living Room Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
homify

Living Room

homify

Po sześciu miesiącach intensywnych prac efekt jest niesamowity! Pomieszczenie to jest praktycznie nierozpoznawalne- stylowe, modne i jasne, z podłogą z dębowego drewna, ogrzewaniem podłogowym oraz wbudowanym w sufit systemem dźwiękowym. Zdecydowano się na aranżację wnętrz przy użyciu neutralnej palety kolorów i eleganckich materiałów, tak, aby zachęcić potencjalnych klientów o zróżnicowanych gustach i smakach. Mieszkanie to zostało sprzedane kompletnie umeblowane, tak, jak to widać na zdjęciu.

Kuchnia przed…

Before - Kitchen od homify
homify

Before – Kitchen

homify

Zlokalizowana w tylnej części otwartej przestrzeni służącej jako jadalnia i salon, także kuchnia znajdowała się w przykrym stanie. Niezwykle wąska i ciasna, kształt kuchni nie mógł jednak ulec zmianie z powodu szczegółowych regulacji dotyczących renowacji zabytkowych budynków.

… i po

Kitchen Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
homify

Kitchen

homify

Pomimo tego, iż rozkład kuchni nie mógł ulec zmianie, po renowacji jawi się ona jako zupełnie inne pomieszczenie. Jasne, połyskujące meble, inteligentnie rozmieszczone oświetlenie LED, a także nowoczesne i inteligentne sprzęty i urządzenia czynią z tej kuchni pomieszczenie, w którym z chęcią gotowałby nawet najbardziej wymagający kucharz.

Łazienka przed…

Before - Bathroom od homify
homify

Before – Bathroom

homify

Żadne pomieszczenie w tym domu nie jawi się jako mało zachęcające i nieatrakcyjne, jak ta łazienka. Brudna, zaniedbana i niezwykle staromodna, charakteryzowała się odpadającymi kafelkami i armaturą sprzed kilku dziesięcioleci.

… i po

Po renowacji łazienka ta w z pewnością zachwyciła wielu klientów. Stała się miejscem luksusu, idealnym na relaks i poranna toaletę. Wyposażoną ją w elegancką armaturę i stylowe meble łazienkowe, a wszystkie zainstalowane urządzenia cechuje najwyższa jakość. Modny prysznic tropikalny, z głowicą, z której woda leje się przypominając tropikalny deszcz, połączono z wanną, oszczędzając miejsce. Łazienka wyposażona została nawet w specjalny telewizor do tego typu pomieszczeń- Aquavision- czyniąc z niej idealne miejsce do odpoczynku od hałaśliwych ulic Londynu.

Sypialnia przed…

Before - Bedroom od homify
homify

Before – Bedroom

homify

Na tyłach apartamentu znajdowała się sypialnia, tak jak i pozostała część apartamentu była ona w opłakanym stanie. Poobtłukiwane ściany, wystające gniazdka i zdezelowane okna- w takim pomieszczeniu nie było co liczyć na błogi sen.

… i po

Bedroom Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny
homify

Bedroom

homify

Efekt pracy naszych ekspertów jest niesamowity! Sypialnia przeistoczona została w luksusowe pomieszczenie, godne zamożnych i dobrze sytuowanych Londyńczyków. Poza królewskim łóżkiem w sypialni tej znajduje się także osobne pomieszczenie na garderobą oraz obszerny schowek.

Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa transformacja zainspirowała Was do podjęcia się renowacji Waszych własnych mieszkać. Więcej inspiracji znajdziecie w innych artykułach dotyczących niesamowitych remontów:

Przed i po: wystrój wnętrz pod sprzedaż domu

Przed i po: kompleta renowacja domu na plaży

Przed i po: przebudowa poddasza

Myślicie, że mieszkanie po remoncie jest warte swojej ceny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu