Współczesny zamek!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Współczesny zamek!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Taras zaprojektowane przez Robert Gurney Architect, Nowoczesny
Loading admin actions …

Na działce o imponującym rozmiarze 2400 m² w amerykańskim stanie Wirginia wznosi się współczesny zamek. Jego surowa geometryczna bryła została zaprojektowana by silnie kontrastować z naturalnym, dzikim krajobrazem. Podkreśla władzę, jaką nad przyrodą sprawuje człowiek. Oczywiście taka władza to także ogromna odpowiedzialność, dlatego w naszej twierdzy nie mogło zabraknąć ekologicznych rozwiązań. Naturalna wentylacja, energooszczędne sprzęty, doskonała izolacja cieplna – te pomysły znamy doskonale z innych bioklimatycznych domów. Nowoczesny zamek musiał jednak czymś się wyróżnić – ogrzewany jest energią geotermalną! 

Za ten wspaniały projekt odpowiada studio architektury Robert M. Gurney Faia z Waszyngtonu, a pracował na niego zespół złożony z architekta, architekta krajobrazu, projektanta wnętrz oraz konstruktorów. W efekcie powstał budynek, który chyba każdego zachwyci!

Gotowi na podróż do Stanów Zjednoczonych? Czas wyruszyć w poszukiwania inspiracji…

Pod lasem

Umiejscowienie rezydencji zostało dokładnie przemyślane. W końcu zadecydowano o rozpoczęciu budowy w miejscu, skąd rozlegać się będą najwspanialsze widoki i które pozwoli na wykorzystywanie energii geotermalnej. Nasz zamek stanął u stóp lasu, gdzie otwiera się perspektywa na całą dolinę. Taka lokalizacja była wyzwaniem, zakładała bowiem budowanie na spadku terenu. Zadecydowano zatem, że dostęp do budynku od fasady doliny i fasady lasu odbywał się będzie na różnych poziomach.

Piękno geometrii

Od strony lasu dom prezentuje się zupełnie inaczej, chociaż z niczym nie pomylilibyśmy tych rozłożonych linearnie prostych modułów. Królują tutaj kąty proste, tworzone przez drewniane, szklane, kamienne i cementowe płaszczyzny. Zapewnia to poczucie harmonii i stabilności. Mimo skali budynku już teraz jawi się on nam jako przytulny i dostępny. Przy tak luksusowej rezydencji nie mogło zabraknąć basenu, staje się on integralną częścią całości, kolejnym z eleganckich prostokątów.

Zachwycające przeszklenia

Cechą, która sprawia, że bryła budynku jest naprawdę wyjątkowa, są ogromne przeszklenia. Właściwie możemy tutaj mówić o szklanych ścianach, zamkniętych w drewnianych i cementowych ramach. Zachwycająco prezentuje się zwłaszcza lewy moduł fasady od strony doliny. Wysokie przeszklenie obejmuje aż trzy piętra! To dopiero sposób na jasną klatkę schodową…

Harmonijne wnętrza

Centralny moduł budynku z flankującymi go skrzydłami tworzy w rzeczywistości jedną przestrzeń, gdzie spotykają się kuchnia, jadalnia oraz salon. Głównym elementem wystroju są oczywiście niesamowite widoki. Zadbano, by użyte tutaj materiały oraz ich kolory współgrały z naturalnym krajobrazem. Dlatego też znajdziemy brązy, beże, szarości i czerwień, stanowiące przedłużenie kolorów lasu, widocznego w głębi.

Kuchnia w drewnie

Oczywistym materiałem jest tutaj drewno, które użyte zostało także na fasadzie. Zapewnia ono zawsze przytulność i poczucie domowości. Otwarta kuchnia została tutaj wydzielona praktycznym barkiem, który stanowi jednocześnie blat strefy śniadaniowej. Na tle drewna tapicerowane czerwoną skórą krzesła prezentują się wyjątkowo!

Sypialnia z widokiem

Nikogo nie zaskoczy fakt, że także w sypialni piękno przyrody staje się najpiękniejszą dekoracją, do tego zmieniającą się w zależności od pór roku. Nas absolutnie zachwyca poziome okno, które wygląda niczym oprawiony obraz. Łóżko jest proste, z drewnianą konstrukcją i skromnym wezgłowiem w ciemnej zieleni. Intensywnie niebieski fotel z podnóżkiem wprowadza do sypialni szyk współczesnego designu.

Łazienka – miejsce relaksu

Po trudach dnia, nie ma nic lepszego niż zanurzyć się w ciepłej kąpieli. Tutaj możemy jednocześnie podziwiać piękno natury lub też oglądać telewizję. Wolnostojąca wanna jest centralnym elementem w jasnej, minimalistycznej łazience. Delikatne światło z kinkietów oraz lampek punktowych wprowadza atmosferę relaksacji.

Idealne miejsce do pracy

Urządzenie wygodnego miejsca pracy w domu nie jest łatwe. Z jednej strony to realna potrzeba większości z nas, ciche miejsce, w którym łatwo się skupić przydaje się często. A z drugiej strony nie chcemy, by nasz dom przestał być oazą odpoczynku. W naszej twierdzy urządzenie gabinetu nie stanowiło problemu. Niesamowite widoki pomagają się wyciszyć i relaksują nawet podczas wypełniania najnudniejszych obowiązków…  

Szukacie pomysłu na aranżację Waszego miejsca do pracy? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Jak urządzić domowe biuro?

Wieża widokowa

Każdy zamek, nawet ten współczesny, musi mieć wieżę! Nie inaczej jest i w Wirginii. Dach jednego z modułów wyłożono drewnianymi panelami i otoczono szklaną balustradą. Powstał prawdziwy taras marzeń!

Czy takie widoki wynagrodziłby Wam oddalenie od miasta?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu