Współczesny zamek! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Współczesny zamek!

Aśka Warchał Aśka Warchał
4 Springs Lane Nowoczesny balkon, taras i weranda od Robert Gurney Architect Nowoczesny
Loading admin actions …

Na działce o imponującym rozmiarze 2400 m² w amerykańskim stanie Wirginia wznosi się współczesny zamek. Jego surowa geometryczna bryła została zaprojektowana by silnie kontrastować z naturalnym, dzikim krajobrazem. Podkreśla władzę, jaką nad przyrodą sprawuje człowiek. Oczywiście taka władza to także ogromna odpowiedzialność, dlatego w naszej twierdzy nie mogło zabraknąć ekologicznych rozwiązań. Naturalna wentylacja, energooszczędne sprzęty, doskonała izolacja cieplna – te pomysły znamy doskonale z innych bioklimatycznych domów. Nowoczesny zamek musiał jednak czymś się wyróżnić – ogrzewany jest energią geotermalną! 

Za ten wspaniały projekt odpowiada studio architektury Robert M. Gurney Faia z Waszyngtonu, a pracował na niego zespół złożony z architekta, architekta krajobrazu, projektanta wnętrz oraz konstruktorów. W efekcie powstał budynek, który chyba każdego zachwyci!

Gotowi na podróż do Stanów Zjednoczonych? Czas wyruszyć w poszukiwania inspiracji…

Pod lasem

Umiejscowienie rezydencji zostało dokładnie przemyślane. W końcu zadecydowano o rozpoczęciu budowy w miejscu, skąd rozlegać się będą najwspanialsze widoki i które pozwoli na wykorzystywanie energii geotermalnej. Nasz zamek stanął u stóp lasu, gdzie otwiera się perspektywa na całą dolinę. Taka lokalizacja była wyzwaniem, zakładała bowiem budowanie na spadku terenu. Zadecydowano zatem, że dostęp do budynku od fasady doliny i fasady lasu odbywał się będzie na różnych poziomach.

Piękno geometrii

Od strony lasu dom prezentuje się zupełnie inaczej, chociaż z niczym nie pomylilibyśmy tych rozłożonych linearnie prostych modułów. Królują tutaj kąty proste, tworzone przez drewniane, szklane, kamienne i cementowe płaszczyzny. Zapewnia to poczucie harmonii i stabilności. Mimo skali budynku już teraz jawi się on nam jako przytulny i dostępny. Przy tak luksusowej rezydencji nie mogło zabraknąć basenu, staje się on integralną częścią całości, kolejnym z eleganckich prostokątów.

Zachwycające przeszklenia

Cechą, która sprawia, że bryła budynku jest naprawdę wyjątkowa, są ogromne przeszklenia. Właściwie możemy tutaj mówić o szklanych ścianach, zamkniętych w drewnianych i cementowych ramach. Zachwycająco prezentuje się zwłaszcza lewy moduł fasady od strony doliny. Wysokie przeszklenie obejmuje aż trzy piętra! To dopiero sposób na jasną klatkę schodową…

Harmonijne wnętrza

Centralny moduł budynku z flankującymi go skrzydłami tworzy w rzeczywistości jedną przestrzeń, gdzie spotykają się kuchnia, jadalnia oraz salon. Głównym elementem wystroju są oczywiście niesamowite widoki. Zadbano, by użyte tutaj materiały oraz ich kolory współgrały z naturalnym krajobrazem. Dlatego też znajdziemy brązy, beże, szarości i czerwień, stanowiące przedłużenie kolorów lasu, widocznego w głębi.

Kuchnia w drewnie

Oczywistym materiałem jest tutaj drewno, które użyte zostało także na fasadzie. Zapewnia ono zawsze przytulność i poczucie domowości. Otwarta kuchnia została tutaj wydzielona praktycznym barkiem, który stanowi jednocześnie blat strefy śniadaniowej. Na tle drewna tapicerowane czerwoną skórą krzesła prezentują się wyjątkowo!

Sypialnia z widokiem

Nikogo nie zaskoczy fakt, że także w sypialni piękno przyrody staje się najpiękniejszą dekoracją, do tego zmieniającą się w zależności od pór roku. Nas absolutnie zachwyca poziome okno, które wygląda niczym oprawiony obraz. Łóżko jest proste, z drewnianą konstrukcją i skromnym wezgłowiem w ciemnej zieleni. Intensywnie niebieski fotel z podnóżkiem wprowadza do sypialni szyk współczesnego designu.

Łazienka – miejsce relaksu

Po trudach dnia, nie ma nic lepszego niż zanurzyć się w ciepłej kąpieli. Tutaj możemy jednocześnie podziwiać piękno natury lub też oglądać telewizję. Wolnostojąca wanna jest centralnym elementem w jasnej, minimalistycznej łazience. Delikatne światło z kinkietów oraz lampek punktowych wprowadza atmosferę relaksacji.

Idealne miejsce do pracy

Urządzenie wygodnego miejsca pracy w domu nie jest łatwe. Z jednej strony to realna potrzeba większości z nas, ciche miejsce, w którym łatwo się skupić przydaje się często. A z drugiej strony nie chcemy, by nasz dom przestał być oazą odpoczynku. W naszej twierdzy urządzenie gabinetu nie stanowiło problemu. Niesamowite widoki pomagają się wyciszyć i relaksują nawet podczas wypełniania najnudniejszych obowiązków…  

Szukacie pomysłu na aranżację Waszego miejsca do pracy? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Jak urządzić domowe biuro?

Wieża widokowa

Każdy zamek, nawet ten współczesny, musi mieć wieżę! Nie inaczej jest i w Wirginii. Dach jednego z modułów wyłożono drewnianymi panelami i otoczono szklaną balustradą. Powstał prawdziwy taras marzeń!

Czy takie widoki wynagrodziłby Wam oddalenie od miasta?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu