18 spektakularnych schodów, ozdobionych kamieniem, roślinnością i wodą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

18 spektakularnych schodów, ozdobionych kamieniem, roślinnością i wodą

A.D. A.D.
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Arquiteto Aquiles Nícolas Kílaris Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody od dawna nie są już elementem czysto funkcjonalnym w naszym domu. Dzięki różnorodność wzorów i materiałów dostępnych na rynku, ich obecność staje się także elementem dekoracyjnym.

Obszarem, który stwarza wiele możliwości dekoratorskim jest właśnie luka, która pozostaje pod schodami. Można w niej stworzyć przyjemny kącik do czytania, miejsce do przechowywania, garderobę niewielkie biuro, ale także idealne miejsce dekoracyjne. Wystarczy ustawić prawdziwe, naturalne rośliny, fontanny i kamienie aby uzyskać poczucie spokoju jakie te kilka elementów pozwala osiągnąć.

Dołączcie do nas, aby zobaczyć te wyjątkowe i inspirujące projekty.

1. Spektakularny wewnętrzny ogród

Wspaniała klatka schodowa, z drewniano – betonowymi schodami i spektakularnym wewnętrznym ogrodem. Białe kamienie rzeczne wyglądają zachwycająco.  Na środku stoi majestatycznie drzewo. Ta instalacja posiada także system oświetlenia dzięki czemu jest dużo bardziej atrakcyjna. Balustrady są szklane co czyni je niemal przezroczystymi.

2. Istota natury w całej przestrzeni

W projekcie tym przeważają kolory ziemi. Klatka schodowa składa się z czystych linii i kombinacji drewna i szkła. Pod spodem kamienny dywan, który sprawia, że całość jest wyrafinowana i wygląda wspaniale.

3. Z wyjątkowym widokiem

Kamień jest kluczem do tego projektu, można go zobaczyć na ścianie, na podłodze i na klatce schodowej. Gra kontrastów ciężkich i lekkich poprzez włączenie poręczy szkło i metal przynosi temu pomieszczeniu jasność i blask.Urocze dzieło sztuki dopełni aranżację. 

4. Elegancka i wyrafinowana

Wytrzymałość drewna kontrastuje z lekkością szkła. Biały kolor ścian i przejrzystość szkła stworzą razem doskonałą iluzję większej przestrzeni. 

5. Żywe drzewo wewnątrz domu

Drzewom zazwyczaj trzeba bardzo małej ilości wody i światła aby prawidłowo rosły., Są dobrze przystosowane do każdych warunków i pozostają w idealnym stanie przez wiele lat. Niektóre drzewa mogą osiągnąć bardzo duże rozmiary, więc będą dawały spektakularną ozdobę ale ważne aby pozwalała na to przestrzeń. W tej konstrukcji sprawdzi się to świetnie.

6. Subtelne akcenty rustykalne

Dla miłośników rustykalnego stylu, jest to idealny wybór. Kamień daje wyraz siły i tworzy środowisko pełne tekstur z roślin i różnych rodzajów kamienia. Piękna gra połyskujących i matowych faktur. Rośliny, które tutaj wykorzystano są zielone przez cały rok. 

7. Nowoczesne i bardzo relaksujące

Dla nowoczesnego domu, który chce wyglądać elegancko i wyrafinowanie, drewno zawsze będzie dobrym wyborem. A zwłaszcza jeśli towarzyszą mu elementy awangardowe, takie jak balustrady ze szkła. Otwór pozostawiony pod schodami, ozdobiono taflą wody i kamieniem. Wszystko w spokojnych tonach ziemi. Relaksujące miejsce.

8. Lustro wody, które odbija piękno domu

W tym eleganckim wnętrzu widzimy zaprojektowany wewnętrzny ogród. To wszystko w dodatku jest ustawione na wodzie. Fontanna sprawia, że miejsce jest lekkie i przestronne. Tafla wody, niczym szkło, odbija całą klatkę schodową. Ważne są tutaj lekkie, nowoczesne materiały, których użyto w aranżacji.

9. Minimalistyczne trendy

Konstrukcja schodów, które widzimy na tym zdjęciu jest wyjątkowo lekka. Zdają się one wisieć w powietrzu. Przestrzeń pod spodem wypełniono kamieniami i minimalistycznym, żywym krzewem, który wprowadza przyjemny akcent jednocześnie nie narzucając swojego charakteru. 

10. Z urokiem tradycji

Jeśli lubicie tradycyjne wzory, kute schody, z wzorzystymi poręczami w kwiaty przypadną Wam do gustu. Taką secesyjną stylizacje także można połączyć z kamienno- wodną dekoracją. Skutek jest wybitny.

11. Duże drzewa

Pływająca podłoga pod schodami może być dobrym wyborem w kwestii dekoracji domu, choć nie jest to najbardziej odpowiednie, jeśli macie małe dzieci lub mieszkają z Wami osoby starsze. To samo dotyczy schodów, takich jak na zdjęciu -bez poręczy, drabiniastych. 

Tutaj ciężko mówić o dekoracji w postaci wewnętrznego ogrodu – to co widzimy to wręcz las! To on determinuje charakter pomieszczenia, tworzy cały styl i dekorację.

12. Sztuka jako część naturalnej harmonii

Żyjąc w kontakcie z naturą, mamy tendencję do dużej wrażliwości i doceniania szczegółów oraz piękna rzeczy. Poczucie spokoju, które uwalnia się podczas kontemplowania roślin, podziwiania kamieni i słuchania kojącego szumu wody, pozwala łatwiej docenić sztukę. Rzeźba w wewnętrznym ogrodzie sprawdzi się idealnie.

13. Absolutny minimalizm

Kamień na ścianie wzdłuż niewielkiego złoża skał wulkanicznych pod drewnianymi schodami w odcieniu czerwonawym, wynoszą ten projekt na inny poziom wyrafinowania i nowoczesności.

14. Monumentalne i spektakularne

Mało dźwięków jest tak relaksujące, jak te, która wywołuje szum wody, jej ciągły ruch jest naturalną energią.Ta aranżacja, pełna jest faktur i  kolorów, mimo tego jest harmoniczna i sprzyja relaksacji. Użyto tu kilku różnorodnych gatunków kamienia od jasnego, po ciemny, szary.

15. Z odrobiną tajemnicy

Spiralne schody zawsze są piękne i zagadkowe. W tym projekcie, spokojne ograniczne kształty zostały połączone z żywą roślinnością. 

16. Zielona ściana

Bardzo oryginalny sposób dekorowania schodów, jaki widać na tym zdjęciu, dorównuje równie specjalnej ścianie roślinności. Zielone ściany są świetną alternatywą aby wnieść naturę do domu, zwłaszcza gdy nie ma zbyt wiele miejsca na donice. Tutaj wygląda to wręcz mistycznie. ArchitekciGUEDES CRUZ wspięli się na szczyty kreatywności. 

17. Oświetlenie robi różnicę

Oświetlenie jest jednym z wyznaczników w dekorowaniu przestrzeni, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i postrzeganie wszystkiego wokoło. Daje ciepło, a także pozwala na podświetlenie szczegółów wykończenia które zasługują na szczególną uwagę. W tym przykładzie, bardzo istotne są struktury, i właśnie je podkreślono odpowiednim światłem. 

18. Harmonia i relaks

Mały pokój do relaksu w domu jest marzeniem wszystkich. Lubimy przyjmować naszych gości w przestrzeni, która jest naprawdę wyjątkowa. Jeśli macie wolną przestrzeń, znajdującą się obok klatki schodowej, to świetna okazja, aby przekształcić ją tak, jak widać w tym przykładzie. Białe i szare tony to przejaw elegancji i wyrafinowania. Niewielki pokój, posadzka z białego kamienia i dekoracyjna przestrzeń pod schodami są dobrym źródłem inspiracji.

Koniecznie przeczytajcie także: Szklane schody – 7 inspirujących pomysłów!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu