12 świetnych pomysłów, aby nadać ścianom tekstury | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 świetnych pomysłów, aby nadać ścianom tekstury

homify.Pl homify.Pl
Industrialna jadalnia od MARIANGEL COGHLAN Industrialny
Loading admin actions …

Tekstury na ścianach to elementy, które sprawiają, że ściany domu stają się elementami dekoracyjnymi, tworzącymi kontrasty materiałów, światła i cieni. Ściana z innym wykończeniem sprawi, że cała aranżacja wyda się bardziej atrakcyjna.

Jeśli zdecydowaliśmy się stworzyć teksturę na ścianach, powinniśmy zawsze brać pod uwagę styl aranżacji pomieszczenia, w którym chcemy ją wykorzystać, ponieważ od tego będzie zależał styl stosowanej tekstury. Pomyślmy o kolorach, materiałach i stylu domu; o tym, czy chcemy nadać mu stonowany i elegancki wygląd, czy raczej komfortowy i nieformalny charakter.

Istnieją tekstury z bardzo dużą dozą osobowości, oraz inne, o delikatniejszym charakterze. W każdym razie, obydwie opcje sprawdzą się idealnie przy dekoracji wnętrza.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji mamy dla Was 12 wspaniałych pomysłów na wypełnienie ścian Waszych domów fakturami i charakterem. Dołączcie do nas i znajdźcie inspirację!

​1. Naturalny kamień

Kamień, podobnie jak wszystkie naturalne materiały,  cechuje się zdolnością do dostarczenia wielu kontrastów w pomieszczeniu. Naturalne właściwości oferują nam różne odcienie w tym samym kamieniu, dzięki czemu łącząc ze sobą różne rodzaje kamieni, takich jak łupek, granit czy piaskowiec, w zależności od ilości, które połączymy, uzyskamy różne rezultaty.

Jedną z wielkich zalet kamienia jest jego odporność na wpływ czasu, przez co został przeniesiony z zewnątrz do wewnątrz naszych domów i stał się jednym z naszych ulubionych materiałów do pokrycia ścian, szczególnie, że jego obecność wnosi ogrom charakteru do każdego miejsca.

​2. Drewno

Drewno jest, bez wątpienia, głównym materiałem wykorzystywanym przy dekoracji wnętrz domów. Drewno jest ładne, naturalne, komfortowe i ciepłe, a pomimo bycia gwiazdą wśród mebli i podłóg, jest również idealnym materiałem na pokrycie ścian domu. Jego instalacja jest stosunkowo prosta, więc jeżeli mamy smykałkę do prac budowlanych, możemy to zrobić samodzielnie, choć zalecamy skontaktować się z profesjonalistą.

Ściany ubrane w drewniane panele stanowią doskonały akcent dekoracyjny, idealny dla wszystkich stylów dekoracyjnych.

​3. Metalowe wykończenia w połączeniu z drewnem i naturą

Aby dodać większą ilość różnych tekstur na ściany domu, możemy uciec się do kombinacji materiałów, które maksymalnie wzbogacą nasz projekt. Wykończenia z różnych materiałów, tych naturalnych i tych przetworzonych, doskonale sprawdzą się jako nośniki faktur i koloru, co potwierdza zdjęcie powyżej. Połączenie mozaiki z metalowymi wykończeniami w połączeniu z drewnem i roślinnością tworzy wyrafinowaną i spektakularną atmosferę.

​4. Z pionowym ogrodem

Zielona ściana jest elementem architektonicznym, który zapewnia nowe przestrzenie, gdzie można uprawiać rośliny, i który oferuje wiele korzyści, wśród których można wymienić, oprócz względów ekologicznych, pozytywne działanie na psychikę i ciało. Aby wnieść naturę do domu, znajdziemy w dzisiejszych czasach bardzo oryginalne wzory, które pasują do wszelkich przestrzeni i potrzeb.

Za pomocą zielonej ściany będziemy w stanie dodać element naturalny do jakiegokolwiek pomieszczenia w naszych domach, nawet w przypadku ograniczonego jego metrażu. W końcu zieleń jest umieszczona na ścianie, nie zaburzając przejścia pomiędzy różnymi pomieszczeniami domu.

​5. Cegła

Ściany z cegły prezentują się jako idealna opcja, ze względu na pełnię tekstur i osobowości. Bez wątpienia, przy wykorzystaniu takich ścian, estetyka otoczenia będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Będąc przedstawicielem stylu industrialnego, tendencja zostawiania odsłoniętych, surowych ścian powraca do nas z dużą siłą, pozwalając nam zobaczyć istotę materiałów w konstrukcji, impregnując wnętrza osobowością , charakterem i stylem.

​6. I sztuczny

Śródziemnomorskie ściany i podłogi od homify Śródziemnomorski

Kamienie mają w sobie coś takiego, co daje nam poczucie ciepła, przytulności i bezpieczeństwa. Ściana z kamienia może przemienić się w centralny punkt ściągający na siebie wzrok gości. Jeżeli jednak mamy ograniczony budżet, możemy uciec się do imitacji kamienia i nadać mu oryginalnego wyrazu dekoracyjnego, na przykład za pomocą warstwy farby, tak jak widzimy na zdjęciu powyżej.

​7. Panele 3D

Panele 3D wprowadzą na nasze ściany dużo życia za pomocą nowoczesnych i współczesnych wzorów. Mogą one być wykonane z naturalnych włókien, takich jak łodygi trzciny cukrowej.

Takie panele mogą być malowane, są lekkie i przyjazne dla środowiska, a poza tym, łatwe do zainstalowania.

​8. PCW

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów do tworzenia tekstury na ścianach  jest PCW, ponieważ jest to materiał odporny na wilgoć, przez co może być stosowany w każdym pomieszczeniu w domu. Jest to materiał łatwy do czyszczenia i konserwacji, przez co jego znaczenie wykracza poza aspekty czysto estetyczne.

​9. Teksturowane płytki

Płytki fakturowane, z wyraźną rzeźbą wprowadzają dużą głębię i dynamikę na ściany i to właśnie dlatego, pomimo tradycyjnego koloru białego, wzór jest wyraźnie widoczny i staje się protagonistą. Poza tym, jest to doskonałe tło podkreślające dekorację kuchni.

Zaledwie kilka akcentów kolorystycznych całkowicie ożywia kuchnię.

​10. Płyty karton-gips

Gips jest materiałem bardzo często wykorzystywanym w budownictwie, ze względu na różnorodność zastosowań. W dekoracji wnętrz, gips oferuje szeroką gamę rozwiązań pozwalających na personalizację przestrzeni, od dekoracji sufitów, przez listwy i ściany pełne osobowości. Mamy tu inspirujący przykład tego, co możemy osiągnąć dodając teksturę na ścianach przy użyciu właśnie tego materiału.

​11. Stylowo dzieląc pomieszczenia

Projektanci wnętrz uciekają się do przegród pokojowych, żeby utworzyć centralny punkt ściągający uwagę, od którego odchodzi reszta elementów. Za pomocą panelu 3D, jak ten na zdjęciu, można łatwo osiągnąć założony cel. Kolor i tekstury sprawiają, że ściana nabiera życia i dynamizmu, dzięki czemu wystrój domu staje się czymś naprawdę spektakularnym.

​12. Tkaniny

Jak wspominaliśmy na początku tego Katalogu Inspiracji, istnieją tekstury o wyraźnym i mocnym charakterze, oraz te bardziej delikatne i zrelaksowane. Te ostatnie doskonale sprawdzają się na ścianach w sypialni, jako swego rodzaju ogromny zagłówek. W sypialni możemy bawić się bardziej prostymi wykończeniami i jasnymi kolorami.

Tkaniny są zapewne najlepszym wyborem dla takiej atmosfery w domu. W prezentowanej aranżacji, zagłówkiem stała się cała ściana wyściełana delikatnym materiałem, która wprowadza szczególną atmosferę do sypialni, poza wprowadzeniem osobowości i elegancji. Jest to nie tylko oryginalne, ale również wyrafinowane rozwiązanie.

Potrzebujecie więcej pomysłów na dekorację ścian? Zapraszam do Katalogu Inspiracji: Wyjątkowe pomysły na dekoracje ścian!

Spodobały Wam się nasze inspiracje? Może chcielibyście się podzielić z nami swoimi pomysłami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu