Niesamowita rozbudowa domu jednorodzinnego | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowita rozbudowa domu jednorodzinnego

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od Architekturbüro Schumann Nowoczesny
Loading admin actions …

Rozbudowa domu to nie lada wyzwanie, nie tylko dla właścicieli, ale także architektów, którzy muszą sprostać wszystkim wymaganiom, a przy tym zachować spójny i jednolity charakter nowego i starego budynku. Jest to przede wszystkim bardzo problematyczne zadanie, aczkolwiek dla specjalistów w swoim fachu, wykonalne. Dziś wraz z cyklem homify 360 chcielibyśmy zaprezentować Wam spektakularną rozbudowę domu jednorodzinnego i pokazać, że tego typu zabieg wcale nie musi być widoczny gołym okiem. Czasami przemiany są tak fantastycznie zintegrowane ze starym projektem, że osoby z zewnątrz nie są w stanie stwierdzić czy jest to dobudówka czy też nie. Dom, który dziś jest naszym bohaterem, połączono szklaną złączką z drugą częścią budynku, która niegdyś była hodowlą. Dzięki tej przemianie stara posiadłość z 1930 roku nabrała współczesnego oraz niezwykle ekstrawaganckiego charakteru. Poznajcie fantastyczną rozbudowę domu jednorodzinnego!

Nowoczesna konstrukcja ze szkła, betonu i aluminium

Przeszklona ściana budynku dodała całej konstrukcji bardzo wyrazistego, nowoczesnego i oryginalnego wyglądu. Dzięki temu dom stał się nie tylko ekstrawagancką kompozycją architektoniczną, ale także wnętrza zyskały mnóstwo ciepłego, naturalnego światła, które subtelnie otula przestrzeń wewnętrzną. Szklana ściana daje nam również możliwość zintegrowania środowiska zewnętrznego z wnętrzem budynku, potęguje efekt nieskończonej przestrzeni, która dodaje głębi całości. Projekt w całości prezentuje się niezwykle lekko, subtelnie i wyraziście. Wspaniała konstrukcja z charakterem. 

Szkło jako element łączący

Szkło w tym projekcie pełni niezwykle istotną rolę – jest bowiem łącznikiem pomiędzy jedną przestrzenią, a drugą. Integruje dwie odrębne przestrzenie nadając im zupełnie nowego charakteru. Ze szkła wykonano również drzwi wejściowe, które prezentowały się bardzo niebanalnie i niestandardowo. 

Miejsce do pracy i odpoczynku

W celu maksymalnego zagospodarowania wolną przestrzenią, na piętrze zdecydowano się utworzyć obszar roboczy, czyli przestrzeń, która ma służyć właścicielom do pracy, wykonywania swoich obowiązków, natomiast dzieciom do zabawy i gospodarowania swoim wolnym czasem. Dzięki przeszklonej ścianie poddasze pełne jest światła oraz ciepłych promieni słonecznych, które w połączeniu z drewnianą podłogą oraz meblami nadają wnętrzu przytulnego, domowego klimatu. 

Schody

Schody będące łącznikiem między częścią parterową budynku a piętrem stanowią bardzo ciekawy element aranżacji wnętrza. Skomplikowana i oryginalna konstrukcja charakteryzuje przedpokój jako ekstrawagancką i bardzo stylową przestrzeń o niebanalnym klimacie. Drewniane stopnie w zestawieniu z metalową obręczą prezentują się bardzo nowocześnie i szlachetnie. Spiralna konstrukcja schodów dodaje dynamiki i atrakcyjnego wyglądu całości, dzięki czemu wnętrze prezentuje się niebanalnie. 

Przestrzeń dla całej rodziny

Na parterze, zaraz przy oknie, ulokowano część jadalnianą, czyli przestrzeń dla całej rodziny. Surowe, niezwykle chłodne i nowoczesne szkło skontrastowano ze staromodnymi, masywnymi meblami, które w tym połączeniu nabrały współczesnego charakteru. To połączenie pozwoliło utrzymać harmonię i równowagę między nowym i starym, co się odnosi zarówno do aranżacji przestrzeni jak i ogółu budynku, który jest wyjątkowym połączeniem starej hodowli i nowej przybudówki. Szkło w tym projekcie dodało funkcjonalności wnętrzu oraz przejrzystości, zapewniło również płynne przejście między przestrzenią dzienną, a tarasem. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie, przytulnie i przestronnie. 

Jak Wam się podoba rozbudowa domu jednorodzinnego? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu