9 świetnych pomysłów na bezbrodzikowy prysznic

Alicja Olko Alicja Olko
28 Grad Architektur GmbH ŁazienkaWanny i prysznice
Loading admin actions …

Prysznice bezbrodzikowe, na tym samym poziomie co posadzka, są coraz częściej spotykane w polskich domach. Jest to rozwiązanie nowoczesne, modne i stylowe. Poza walorami estetycznymi, odznacza się także dużą dozą praktyczności. Obejrzyjcie dziewięć propozycji łazienek, w których zdecydowano się na prysznic bez brodzika.

1. Mieszanka materiałów

Ciekawie zaaranżowano tę nowoczesną łazienkę. Nie tylko pod względem układu armatury i mebli, ale także doboru materiałów wykończeniowych. Jasne drewno łączy się z czarnymi, matowymi płytkami o dużym formacie. Sam prysznic umieszczono na jednej ze ścian, a od pozostałej części łazienki oddziela go niska ścianka, na której zamontowano szafkę z umywalkami. Ściankę z sufitem łączy niewidoczna dla oka szklana szyba.

2. Prysznic z sauną

W tej luksusowej łazience prysznic przylega do sauny. Jest to dla niego dobra lokalizacja, pozwalająca na spłukanie ciała chłodną wodą po spędzeniu czasu w oparach sauny.

3. Z miejscem do siedzenia

Prysznic bez brodzika jest korzystny zwłaszcza dla osób starszych, którym ułatwia codzienną higienę. Ten model wyposażono dodatkowo w miejsce do siedzenia, co jeszcze bardziej zwiększa komfort jego użytkowania.

4. W harmonii

Kolekcja Manteia Ceramika Paradyż Eklektyczna łazienka
Ceramika Paradyż

Kolekcja Manteia

Ceramika Paradyż

Idealne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu. Obszar prysznicowy stanowi jedność z pozostałą częścią łazienki. Wydzielony został odrębnym materiałem na ścianie oraz szklaną szybą z rozmytego szkła.

5. W królewskim stylu

Za królewski charakter tej łazienki odpowiada przede wszystkim naturalny kamień na podłodze i ścianach, a także wolnostojąca wanna oraz oświetlenie. Prysznic zlokalizowano na końcu łazienki i otoczono go szkłem, dzięki czemu łazienka jawi się przestronnie i bez granic.

6. Tropikalny

W tej łazience obszar prysznicowy zajmuje sporo miejsca i gwarantuje prawdziwie luksusowe doświadczenia. Zamontowano nie tylko standardową słuchawkę prysznicową, ale także prysznic tropikalny- deszczownicę. Dodatkowo zamontowano w ścianie element oświetlania, dzięki któremu w łazience panuje wyjątkowy klimat.

7. Luksusowy

W tej łazience królują luksusowe rozwiązania. Po pierwsze, połączona została ona z sypialnią, od której oddziela ją jedynie zwiewna zasłona. Po drugie zarówno wanna, jak i prysznic zostały klimatycznie podświetlone. Warto zwrócić uwagę także na elementy oświetlenia- żyrandol i dekoracyjne świece.

8. Nowoczesność

Biel i czerń wytyczają ton w tej łazience. Prysznic zamknięty jest za zamykanymi szklanymi drzwiami i także tutaj zamontowano deszczownicę. Minimalizm równa się tutaj elegancji i nowoczesności.

9. Jasność

Ta łazienka skąpana jest w naturalnym świetle, które swobodnie wpada przez duże okno i odbija się od jasnym powierzchni ścian i podłóg. Przeszklony prysznic także potęguje wrażenie jasności.

Inne ciekawe propozycje pryszniców znajdziecie w Katalogu Inspiracji Najlepsze pomysły na wyjątkowy prysznic!

Który model najbardziej się Wam podoba?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu