Drewno i beton- para doskonała! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Drewno i beton- para doskonała!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od WOLTERECK FITZNER Nowoczesny
Loading admin actions …

Budować w kontekście oto motto niemieckiego studia architektury Woltereck Fitzner. Każdy budynek funkcjonuje nie tylko jako projekt, wolna kreacja artysty, ale także jako realny obiekt w konkretnej rzeczywistości, tak wizualnej, jak i społecznej, kulturowej czy historycznej. Nacisk na kontekst zawsze jest ważny, jednak przy rozbudowach chyba najbardziej. Z jednej strony często zależy nam na uszanowaniu oryginalnej bryły budynku, z drugiej mamy ochotę odrobinę ją uwspółcześnić. A celem zawsze jest powiększenie przestrzeni mieszkalnej, sprawienie, by nasz dom w pełni spełniał naszym ciągle zmiennym potrzebom. 

Nasi architekci stawiają na proste i zdecydowane rozwiązania. Ich rozbudowa starego domu w Lipsku, może stać się dla nas inspiracją do podejmowania odważnych decyzji przy przebudowie własnych domostw.

Dystyngowana elegancja

Ta zaskakująca betonowa dobudówka stanęła przy starym drewnianym domu. Ponieważ jest on parterowy i znajduje się w wiejskiej okolicy o niskiej zabudowie, zdecydowano się na stworzenie nowego skrzydła zamiast kosztownej rozbudowy w górę. Nasi architekci nie uznają kompromisów! Beton to fantastycznie współczesny materiał, którego surowość jest obecnie niezwykle ceniona. Jednocześnie dzięki swojej chropowatości staje się idealnym partnerem dla drewna oryginalnego budynku, o czym przekonamy się za chwilę…

Element całości

Tak prezentuje się dobudówka wraz z oryginalnym budynkiem. Różni się od niego prawie wszystkim, a jednak tworzy z nim harmonijną całość. Przeszłość i przyszłość spotykają się w teraźniejszości. Nowa część dzieli się na dwie strefy. Na zewnątrz stworzono taras wydzielony szkieletową konstrukcją, a wewnątrz urządzono wygodną jadalnię, którą nowoczesny kominek oddziela od przytulnego małego salonu. Widzimy go doskonale na powyższym zdjęciu. 

Miejsce spotkania

Patrzymy na miejsce, w którym oryginalny budynek spotyka dobudówkę. Drewno nie łączy się bezpośrednio z betonem. Zaproponowano szklany, transparentny korytarz, który prezentuje się wspaniale! Kolejnym materiałem obecnym w tym miejscu jest metal rury. Nie razi on w ogóle przy tej nowoczesnej konstrukcji, wręcz przeciwnie, podkreśla industrialny styl założenia.

Świetlista jadalnia

Kiedy z oryginalnego budynku przejdziemy do dobudówki, otworzy się przed nami taka zachwycająca perspektywa. Wszystkim trzem ścianom zapewniono ogromne przeszklenia, chociaż teraz w głębi nasz wzrok przyciąga kominek, działający w charakterze ścianki działowej. Jakby tego było mało, prostokątną formę drewnianego stołu cytuje umiejscowiony nad nim podłużny świetlik. Drewniane są tu także ściany, podłogi, sufit oraz oczywiście nowoczesne krzesła o interesującym kształcie. 

Jeśli sami marzycie o ciekawych meblach to koniecznie sprawdźcie nasze propozycje z Katalogu Inspiracji Piękne krzesła do jadalni!

Ukryty salon

Przechodzimy w głąb pomieszczenia, by z bliska podziwiać nowoczesny kominek, nad którym wisi poroże, pełniące funkcje oryginalnej lampy. Cementowa ściana przypomina o zewnętrznym wyglądzie konstrukcji. Za nią czeka na nas przytulny salonik. Wygodna kanapa we wnęce to idealne miejsce na wieczorną lekturę. Dwa fotele ustawione są tak, by można było swobodnie rozmawiać lub milczeć razem, wpatrując się w tańczące płomienie… Bez wątpienia ta dobudówka stała się prawdziwym skarbem dla właścicieli!

A jakie są Wasze doświadczenia z dobudówkami? Macie sprawdzony przepis na rozbudowę domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu