Dom inny niż wszystkie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom inny niż wszystkie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Taras zaprojektowane przez Hall + Bednarczyk Architects, Nowoczesny
Loading admin actions …

Rezydencja, która jest bohaterem tego Katalogu Inspiracji, nosi walijskie imię Carreg a Gwydr. Można je przetłumaczyć na Kamień i Szkło i już za chwilę dowiecie się dlaczego. Znajdziemy tutaj wiele niezwykłości, jednak chyba najbardziej niezwykła jest lokalizacja willi w niezwykle malowniczym zakątku Walii właśnie. Dom zbudowany został na lekkim wzniesieniu, co zapewniło jego mieszkańcom wyjątkowe widoki na co dzień. 

Za projekt odpowiada studio Hall Bednarczyk Architects z Bristolu. Dom wzniesiono na miejsce starego budynku, co przyniosło ciekawy efekt, który zaobserwujemy już za chwilę. Teraz mamy do czynienia z zachwycającą nowoczesną bryłą wzniesioną na planie zbliżonym do litery L. Ogromne przeszklenia otwierają widok na okolice, jednocześnie odbijając krajobraz i kamuflując w nim dom. 

Po zakończeniu lektury nikogo nie zdziwi, że nasi architekci otrzymali za Kamień i Szkło wiele prestiżowych nagród…

Naturalne materiały

Domy na wzniesieniach zawsze zaskakują nas swoimi kształtami, jednak ta fasada od ulicy prezentuje się wyjątkowo unikatowo. Jej zamkniecie ma jednak swój cel- chodzi tutaj tak o prywatność, jak i o wzmocnienie konstrukcji. Piękny kamienny mur i drewniane panele wspaniale wpisują się w naturalny krajobraz. Z tej perspektywy możemy odczytać plan litery L, której kąty zostały wygładzone. Główne wejście to miejsce spotkania krótkiego i długiego skrzydła.

270°!

Prezentując Wam niektóre domy na homify stajemy przed sporym wyzwaniem, ponieważ po prostu zapiera nam dech i nie wiemy, co powiedzieć! Zacznijmy więc od twardych danych. Z tego domu otwarty jest widok na okolicę w aż 270°! Praktycznie cała widoczna powyżej fasada została przeszklona. Nowoczesne szklane ściany zaskakująco harmonijnie współistnieją ze starymi kamiennymi murami. Świadczą one o historii miejsca, jednocześnie stanowiąc granice współczesnego tarasu.

Królestwo szkła

Zanim wejdziemy do środka, nie możemy się oprzeć, żeby nie pokazać Wam po raz kolejny szklanej fasady. Zwłaszcza, że po zapadnięciu zmroku sztuczne oświetlenie z wnętrza zdradza nam rozmieszczenie pomieszczeń. Widzimy przestronne sypialnie na piętrze oraz otwartą przestrzeń parteru. Najbardziej prywatne strefy, takie jak łazienki, ukryto w głębi domu, za zamkniętym murem z kamienia i drewna. Z tej perspektywy konstrukcja naszej rezydencji zdaje się przeczyć prawom grawitacji!

Otwarta przestrzeń pełna świeżości

Zaczynamy nasz spacer w ogromnej otwartej przestrzeni parteru, która zawiera w sobie kuchnię, jadalnię oraz salon. Znajdujemy się teraz w pierwszej ze stref. Kuchnia zachwyca nas atmosferą świeżości! Ogromne przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie, a podłogi oraz fronty mebli z jasnego drewna gwarantują kontakt z naturą także we wnętrzu. Centralnym elementem jest tutaj masywna wyspa, z oryginalnym, intensywnie zielonym blatem strefy śniadaniowej, do którego dobrano kanarkowo-żółte krzesła. 

Urządzacie własną kuchnię? Przed Wami wiele wyborów. Z jednym z nich pomogą Wam nasi eksperci: Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji.

Oryginalny podział przestrzeni

Funkcjonalne strefy w otwartych przestrzeniach dzieli się na różne sposoby, powyższy zaliczyć chyba należy do tych najoryginalniejszych! Parter z piętrem łączy się klatką schodową, której odpowiada wysokie przeszklenie fasady. Schody znajdują się teraz za naszymi plecami. Otwarcie fasady to podział przestrzeni pierwszego piętra, a co za tym idzie – pas światła dzielący kuchnię od jadalni. Efektu dopełnia nowoczesna lampa.

Sypialnia z widokiem

Kończymy nasz spacer na piętrze, w jednej z sypialni. Pamiętamy już z zewnątrz, że zastaniemy szklane ściany także tutaj. Budzić się z widokiem na bezkresne pola to prawdziwy przywilej! Od razu też zaczerpnąć można świeżego powietrza – pierwsze piętro na całej długości tylnej fasady zostało wyposażone w praktyczny balkon. Jego ażurowa konstrukcja jedynie minimalnie wpływa na widoki. Żal żegnać się z tym niezwykłym budynkiem!

Czy czylibyście się komfortowo przy takim całkowitym przeszkleniu jednej z fasad Waszego domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu