Podmiejskie spełnienie marzeń! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Podmiejskie spełnienie marzeń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser Nowoczesny
Loading admin actions …

Chyba każdy chciałby mieć możliwość zbudowania swojego domu marzeń! Jednak, kiedy przychodzi co do czego, okazuje się często, że proza życia zakłóca nam ten wyśniony proces. Koszta takiego przedsięwzięcia są znaczne i dlatego konieczne jest, by z góry realnie określić nasze możliwości finansowe. Nie bez znaczenia będzie tutaj także wielkość naszej działki. Sposobem na wyeliminowanie znacznej liczny decyzji do podjęcia i pieniędzy do wydania będzie wybór domu z katalogu studia architektury. Wbrew stereotypowemu myśleniu, nie musi to wcale oznaczać rezygnacji z projektu domu naszych snów!

Jak to możliwe? Przekonajmy się na przykładzie studia Heinz von Heiden. Już na ich stronie internetowej mamy możliwość wyszukiwania pod kątem interesujących nas opcji. Marzymy o tarasie, balkonie, pokoju gościnnym czy nawet spiżarni? Wszystko to możemy zaznaczyć i tym sposobem odnaleźć projekt, który spełni wszystkie nasze potrzeby. 

Jednym z najbardziej popularnych i najnowocześniejszych modeli domów od Heinz von Heiden jest Köpenick, który mamy przyjemność dzisiaj Wam zaprezentować…

Marzenie o willi

Köpenick łączy w sobie umiłowanie do nowoczesności z nostalgią za architekturą willową. Jego powierzchnia wynosi 146 m², jest zatem idealna na podmiejski dom jednorodzinny. Biel fasady kontrastuje z czernią dachówki i balustrad oraz szarością ram okiennych. Bryła budynku to alternacja sześcianu ukoronowanego czterospadowym dachem, którego jeden ze spadów został od strony fasady od ogrodu przerwany dekoracyjnym frontonem. Podkreśla on reprezentacyjność balkonu, wspartego na rozszerzeniu przestrzeni otwartej przestrzeni parteru.

Prosta fasada od ulicy

Formę idealnego sześcianu odmienia także przestronny taras pierwszego piętra, tworzący jednocześnie zadaszenie nad głównym wejściem oraz miejscem parkingowym. Jak widzimy powyżej, klasyczny kontrast bieli z czernią i szarością, sprawdza się doskonale. Budynek ożywia zieleń trawnika. Okna są tutaj małe, w przeciwieństwie do tych z fasady od ogrodu – chodzi oczywiście o zapewnienie nam jak największej prywatności.

Biel, biel, biel!

Wchodzimy do wnętrza, gdzie otwarta kuchnia z jadalnią już na nas czekają w splendorze swojej bieli. Postawiono tutaj na kuchnię nie z wyspą, ale rozplanowaną na jednej ze ścian. Prostopadle do niej ustawiono drewniany stół jadalni. Jeśli nie potrzebujemy zarówno jadalni jak i strefy śniadaniowej, takie rozwiązanie może okazać się dla nas idealne!

Królestwo nowoczesności

Wystrój salonu spodoba się miłośnikom prostych rozwiązań stylu nowoczesnego. Białym ścianom i sufitowi odpowiada szare drewno parkietu. Większość mebli i sprzętów wpisuje się w tą paletę szarości, oczywiście z wyłączeniem przykuwającej wzrok czerwonej kanapy. Ciekawy obraz urozmaica wnętrze. Najbardziej istotne jest jednak to, co niewidoczne dla oczu. Dom został całkowicie zautomatyzowany, światło w pomieszczeniach zapala się, kiedy do nich wchodzimy, roletami sterować możemy za pomocą pilota, jeśli otworzymy okno, grzejniki wyłączą się… Kto by przypuszczał, że znajdujemy się w domu przyszłości?

Łazienka pełna świeżości

Łazienka to chyba nasze ulubione pomieszczenie, jest tutaj wszystko! Element charakterystyczny – ściana wyłożona płytkami o ciekawym wzorze, przypominającym rysunki rzecznych kamieni. Akcent kolorystyczny – zielony dywanik, przypominający świeżą trawę. Czego chcieć więcej?

Jeśli jednak szukacie bardziej ekstrawaganckiego projektu, koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Top 5 tygodnia- ciekawe alternatywy dla tradycyjnych domów.

Czy i Wy chcielibyście mieć inteligentny dom? Jakie funkcje przydałyby się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu