Podmiejskie spełnienie marzeń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Chyba każdy chciałby mieć możliwość zbudowania swojego domu marzeń! Jednak, kiedy przychodzi co do czego, okazuje się często, że proza życia zakłóca nam ten wyśniony proces. Koszta takiego przedsięwzięcia są znaczne i dlatego konieczne jest, by z góry realnie określić nasze możliwości finansowe. Nie bez znaczenia będzie tutaj także wielkość naszej działki. Sposobem na wyeliminowanie znacznej liczny decyzji do podjęcia i pieniędzy do wydania będzie wybór domu z katalogu studia architektury. Wbrew stereotypowemu myśleniu, nie musi to wcale oznaczać rezygnacji z projektu domu naszych snów!

Jak to możliwe? Przekonajmy się na przykładzie studia Heinz von Heiden. Już na ich stronie internetowej mamy możliwość wyszukiwania pod kątem interesujących nas opcji. Marzymy o tarasie, balkonie, pokoju gościnnym czy nawet spiżarni? Wszystko to możemy zaznaczyć i tym sposobem odnaleźć projekt, który spełni wszystkie nasze potrzeby. 

Jednym z najbardziej popularnych i najnowocześniejszych modeli domów od Heinz von Heiden jest Köpenick, który mamy przyjemność dzisiaj Wam zaprezentować…

Marzenie o willi

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser
Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Dank der SmartHome-Technologie ist das Musterhaus Köpenick komfortabel, sicher und energieeffizient.

Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Köpenick łączy w sobie umiłowanie do nowoczesności z nostalgią za architekturą willową. Jego powierzchnia wynosi 146 m², jest zatem idealna na podmiejski dom jednorodzinny. Biel fasady kontrastuje z czernią dachówki i balustrad oraz szarością ram okiennych. Bryła budynku to alternacja sześcianu ukoronowanego czterospadowym dachem, którego jeden ze spadów został od strony fasady od ogrodu przerwany dekoracyjnym frontonem. Podkreśla on reprezentacyjność balkonu, wspartego na rozszerzeniu przestrzeni otwartej przestrzeni parteru.

Prosta fasada od ulicy

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser
Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Die Stadtvilla Köpenick verbindet moderne Villenarchitektur und geräumiges Wohnen auf zwei Vollgeschossen. Bodentiefe Fenster sorgen für lichtdurchflutete Räume.

Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Formę idealnego sześcianu odmienia także przestronny taras pierwszego piętra, tworzący jednocześnie zadaszenie nad głównym wejściem oraz miejscem parkingowym. Jak widzimy powyżej, klasyczny kontrast bieli z czernią i szarością, sprawdza się doskonale. Budynek ożywia zieleń trawnika. Okna są tutaj małe, w przeciwieństwie do tych z fasady od ogrodu – chodzi oczywiście o zapewnienie nam jak największej prywatności.

Biel, biel, biel!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser
Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Die offene Küche mit dem angegliederten Essbereich bietet Platz zum gemeinsamen Kochen, Essen und Beisammensein.

Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Wchodzimy do wnętrza, gdzie otwarta kuchnia z jadalnią już na nas czekają w splendorze swojej bieli. Postawiono tutaj na kuchnię nie z wyspą, ale rozplanowaną na jednej ze ścian. Prostopadle do niej ustawiono drewniany stół jadalni. Jeśli nie potrzebujemy zarówno jadalni jak i strefy śniadaniowej, takie rozwiązanie może okazać się dla nas idealne!

Królestwo nowoczesności

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser
Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Der luftig gestaltete Wohnbereich mit dem voll verglasten Rechteck-Erker, dem offenen Treppenaufgang und der angeschlossenen Küche bildet den Lebensmittelpunkt des Hauses.

Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Wystrój salonu spodoba się miłośnikom prostych rozwiązań stylu nowoczesnego. Białym ścianom i sufitowi odpowiada szare drewno parkietu. Większość mebli i sprzętów wpisuje się w tą paletę szarości, oczywiście z wyłączeniem przykuwającej wzrok czerwonej kanapy. Ciekawy obraz urozmaica wnętrze. Najbardziej istotne jest jednak to, co niewidoczne dla oczu. Dom został całkowicie zautomatyzowany, światło w pomieszczeniach zapala się, kiedy do nich wchodzimy, roletami sterować możemy za pomocą pilota, jeśli otworzymy okno, grzejniki wyłączą się… Kto by przypuszczał, że znajdujemy się w domu przyszłości?

Łazienka pełna świeżości

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser
Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Das großzügig geschnittene Badezimmer lässt mit Badewanne und Dusche keine Wünsche offen.

Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser

Łazienka to chyba nasze ulubione pomieszczenie, jest tutaj wszystko! Element charakterystyczny – ściana wyłożona płytkami o ciekawym wzorze, przypominającym rysunki rzecznych kamieni. Akcent kolorystyczny – zielony dywanik, przypominający świeżą trawę. Czego chcieć więcej?

Jeśli jednak szukacie bardziej ekstrawaganckiego projektu, koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Top 5 tygodnia- ciekawe alternatywy dla tradycyjnych domów.

Czy i Wy chcielibyście mieć inteligentny dom? Jakie funkcje przydałyby się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu