Doskonały dom na stromą działkę! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Doskonały dom na stromą działkę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od HAMMERER Architekten GmbH/SIA Wiejski
Loading admin actions …

Krajobraz, w którym znajduje się nasz dom, powinien odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu bryły budynku. Nowa konstrukcja powinna umiejętnie wpisywać się w pejzaż. Czasem jest to oczywista konieczność! Mamy na myśli na przykład domy projektowane na zboczach. 

Dzisiaj zabierzemy Was do Austrii, kraju, w którym nie brakuje górzystych krajobrazów. Tam też architekci ze studia Hammerer ZTGMBH wznieśli fascynującą dobudówkę, która prześcignęła rozmiarem oryginalny kamienny budynek – zajęła aż 160 m²! Profesjonaliści homify zadbali o prostą i zrozumiałą konstrukcję, idealnie pasującą do otoczenia. 

Macie ochotę pooddychać pełną piersią? Czas na wycieczkę w góry!

Dom wyrastający ze zbocza

Podchodzimy bliżej, by jak najdokładniej poznać tę zaskakującą konstrukcję. Dobudówka imponuje swoją wielkością! Jej piękna drewniana fasada zawiera w sobie panoramiczne okna, pozwalające także we wnętrzu cieszyć się otaczającą przyrodą. Na szynach zamontowano okiennice, które w nocy mogą zapewnić domownikom prywatność. Proste formy przywodzą na myśl elegancję stylu skandynawskiego. Dom otoczony jest brukowanym tarasem. Czujemy się tutaj stabilnie i bezpiecznie. Gotowi wejść do środka?

Niesamowite widoki!

Sceneria jest po prostu zachwycająca! Nasz dom znajduje się na zboczu góry, dobudówka właściwie z niego wyrasta. Przeprowadzono tutaj skomplikowane prace mające na celu przygotowanie terenu pod budowę – powyższe zdjęcie przekonuje nas, że każdy trud byłby wart takiego efektu końcowego! Dwuspadowy dach cytuje formę oryginalnego budynku, stanowi niejako przedłużenie zbocza, kamuflując budynek. Fasada musiała zostać wykonana z drewna – w takim miejscu nic nie sprawdzi się lepiej niż naturalne materiały!

Klasyka górskiej chaty

Po powiewie skandynawskiego stylu na zewnątrz, wnętrze jest już bardziej rustykalne, nawiązujące do tradycji górskich chat. Drewniane belki konstrukcji są odsłonięte, tworzą niepowtarzalny klimat. Nie mogło jednak zabraknąć tutaj elementów nowoczesnych. Minimalistyczna kanapa przed cementowym kominkiem to doskonałe miejsce na wypoczynek. Spójrzmy nad wejście do tego przytulnego salonu. Współczesna interpretacja jeleniego poroża pasuje tutaj idealnie!

Od przybytku głowa nie boli

A oto przed nami kolejny imponujący kominek! Tym razem odnajdujemy go w głównej sypialni. Także tutaj drewno gra pierwsze skrzypce. Zaznaczmy, że konstrukcja budynku wykonana została w całości z materiałów regionalnych. Przy tak spektakularnych widokach dodatkowa dekoracja staje się zbędna… Możemy grzać się przy kominku, jednocześnie wypoczywając na betonowej ławie pod oknem, będącej jego przedłużeniem. Oddać się lekturze lub też po prostu wypoczywać!

Drewno w łazience

Jasne, proste i gładkie drewniane panele oraz meble spotykają w tej łazience ciemniejsze chropowate drewno o naturalnej fakturze. Poziome okno umiejscowiono na tyle wysoko, że prywatność domowników została zapewniona. Lustro optycznie powiększa przestrzeń. Znów myślimy o stylu skandynawskim…

Rustykalne spa

Jeśli uwielbiacie drewniane łazienki, to ta przestrzeń spa z pewnością Was zachwyci! Luksusową wannę postawiono pod panoramicznym oknem. Kąpiel z widokiem na góry z definicji musi być relaksująca. Drewno wprowadza atmosferę świeżości. Stylowym akcentem jest wprowadzenie do wnętrza puf tapicerowanych krowią skórą.

Gdy zapada zmrok…

Dom wygląda po zmroku niczym świetlista oaza! Móc codziennie oglądać zachody słońca nad górami – oto prawdziwy luksus! To zdjęcie jest niepodważalnym dowodem na to, że otaczający nas krajobraz ma wpływ na jakoś naszego życia. Dom wygląda po zmroku niczym świetlista oaza! 

Uwielbiacie górskie chaty? Ta Was nie zawiedzie: Górska chata w nowoczesnym wydaniu.

Jak podoba Wam się dom wyrastający ze zbocza góry?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu