Moda niskiego kosztu: Kontener to nie pojemnik na odpady i może stać się zamieszkały | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Moda niskiego kosztu: Kontener to nie pojemnik na odpady i może stać się zamieszkały

Aśka Warchał Aśka Warchał
Container home Nowoczesne domy od Ecosa Institute Nowoczesny
Loading admin actions …

Stałych czytelników homify budowa domu z kontenera nie powinna już dziwić! Ten recykling na dużą skalę pokazywaliśmy Wam już niejednokrotnie, na przykład w Katalogu Inspiracji Najdziwniejszy dom świata! Oryginalny budulec staje się coraz popularniejszy, dzięki swojej dostępności, cenie oraz szybkości budowy. Atutem jest także gwarancja nowoczesnej formy z falowanej blachy, którą jedni uznają za brzydką, a inni pokochają za jej oryginalność i współczesność właśnie. 

Kiedy zaczynamy myśleć, że widzieliśmy już wszystko, nasi architekci po raz kolejny nas zaskakują! Tym razem byli to profesjonaliści z Ecosa Institute, zajmujący się projektowaniem ekologicznym. Stworzyli oni romantyczny domek z kontenerów. Tak, w pełni świadomie używamy przymiotnika romantyczny!

Dlaczego? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na wyjątkowy spacer…

Sypialnia z luksusową łazienką

Master bedroom and bathroom Nowoczesna sypialnia od Ecosa Institute Nowoczesny
Ecosa Institute

Master bedroom and bathroom

Ecosa Institute

Trudno uwierzyć, że znajdujemy się we wnętrzu kontenera! Biała sypialnia jest niezwykle oryginalna. Jej szerokość niewiele jest większa od szerokości łóżka, które zamiast baldachimu otrzymało zasłonę, mogącą oddzielić ją od strefy garderoby czy miejsca do pracy. Biel optycznie powiększa przestrzeń. Po prawej widzimy wejście do łazienki, gdzie czeka na nas relaks w wolnostojącej wannie. Powtórzmy to: w kontenerze!

Wnętrze retro

Living room Nowoczesny salon od Ecosa Institute Nowoczesny
Ecosa Institute

Living room

Ecosa Institute

Jedynie miętowa poświata zdradza, że znajdujemy się we wnętrzu budynku z kontenerów. Przedstawiona powyżej przestrzeń otwarta mogłaby się znaleźć w każdym innym nowoczesnym domu. Aranżacja w stylu retro pasuje do koloru mięty znakomicie. Ciemne drewniane schody oraz wzmocnienia konstrukcji przydają pomieszczeniu przytulności. Każdy mebel ma tutaj interesujący design, nic nie jest działem przypadku.

Otwarta przestrzeń

Dining area Nowoczesna jadalnia od Ecosa Institute Nowoczesny
Ecosa Institute

Dining area

Ecosa Institute

Spoglądamy teraz na opisaną przestrzeń otwartą z góry, by poznać rozplanowanie poszczególnych funkcjonalnych stref. Granice salonu wyznaczają dwie szare sofy, dodatkowo wprowadzono tutaj miękki dywan. Dalej znajduje się przestronna jadalnia z ciekawymi czerwonymi krzesłami. Za nią przeszklenie z matowego szkła, zapewniające jednocześnie prywatność i dopływ naturalnego światła. W głąb na prawo znajduje się kuchnia, ale zanim do niej przejdziemy, zwróćmy uwagę, jak salon otwarto na galerię piętra. Balustradę tworzy ściana jednego z kontenerów, a surową blachę łagodzą miękkie tekstylia.

Stylowa kuchnia

Galley kitchen Nowoczesna kuchnia od Ecosa Institute Nowoczesny
Ecosa Institute

Galley kitchen

Ecosa Institute

Oto kuchnia, optymalnie wykorzystująca daną jej przestrzeń. Umiejscowiona w korytarzu została zaprojektowana, by zajmować jedną ścianę. Odpowiada ona przeszkleniom, dzięki czemu nigdy nie brakuje tutaj światła. Jeśli chodzi o materiały to drewno łączy się ze stalą, szkłem i lśniącymi płytkami ceramicznymi, tworząc niezwykle stylową oraz nowoczesną kombinację. 

Miętowa zieleń

Container home front street view Nowoczesne domy od Ecosa Institute Nowoczesny Żelazo/Stal
Ecosa Institute

Container home front street view

Ecosa Institute

Nigdy byśmy nie przypuszczali, że zakochamy się w miętowo zielonym domku i to jeszcze z blachy… A jednak, miłość nie wybiera! To właśnie ten pastelowy kolor nadaje romantyczny ton, tak na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Budynek składa się z połączonych ze sobą kontenerów. Ogrodzenie z blachy, przypominające klasyczny drewniany płot, idealnie dopełnia tę oryginalną konstrukcję! Ujęły nas także fantastyczne prostokątne okna w białych ramach, otoczonych wystającymi czarnymi ramkami, utrudniającymi promieniom słońca wpadanie prosto do wnętrza. Zanim wejdziemy do środka, nie możemy nie wspomnieć o panelach słonecznych na dachu, doskonale wkomponowanymi w bryłę.

Zamieszkalibyście w takim domu z kontenerów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu