Stare dobre małżeństwo

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stare dobre małżeństwo

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Domy zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
Loading admin actions …

U wybrzeży Francji znajduje się wyspa Guernsey, będąca częścią Dependencji Korony Brytyjskiej. Dlaczego podajemy Wam tę geograficzną ciekawostkę? Ponieważ na owej wyspie ma swoją siedzibę wyjątkowe studio architektury, które wielu z czytelników homify z pewnością pamięta, chociażby z Katalogu Inspiracji 10 najpiękniejszych domów świata – część 2. Specjalizują się oni w rewitalizacji wiekowych posiadłości i są absolutnymi mistrzami w swoim fachu! Mowa oczywiście o CCD Architects

Dzisiaj poznamy kolejny z ich majstersztyków. W miasteczku Torteval połączyli ze sobą w fantastyczny sposób dawne budynki, które wydaję się same tworzyć małą wioskę, a nie jedną luksusową rezydencję. Zobaczymy, jak w takiej sytuacji przemyślane użycie jednego motywu zapewniło spójność projektowi. 

Czas się rozmarzyć…

Niewidzialna interwencja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

Jak rozbudować wiekowy dom? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest prosta. Właściciele chcieli połączyć domostwo widoczne w głębi (jedno z jego skrzydeł jest otynkowane, drugie nie) ze starą stodołą krytą strzechą. Nie wiedzieli jednak jak to uczynić z szacunkiem dla historycznego budynku. Nasi architekci zaproponowali ogród zimowy, który stał się jednocześnie korytarzem łączącym przestrzenie. Na pierwszy rzut oka trudno domyślić się, że nie stał tu od zawsze! Ciekawi, jak wygląda w środku? Przekonamy się o tym na końcu naszego spaceru.

Mała wioska

Projekty,  Domy zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

Z tej perspektywy widać doskonale, jak szklany korytarz łączy stodołę z domem właściwym. Chociaż najbardziej nasz wzrok przyciąga urokliwy chaos tegoż domu, który przez stulecie był wielokrotnie rozbudowywany w dość osobliwy sposób. Teraz te mury to świadkowie historii, dlatego nikomu nie zależało, aby je ujednolicać. Nasi architekci zadecydowali jedynie o wprowadzeniu wspólnego motywu – wykończeń w drewnie malowanym na niebiesko. Zapewniło to zaskakującą spójność całego założenia. Zadbano także o teren przy domu, projektując przestronne tarasy oraz porządkując roślinność.

Luksusowe wnętrze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

Po przejściu przez dowolny próg tego ogromnego budynku nie mamy już żadnych wątpliwości, że to wcale nie mała wioska, ale luksusowa rezydencja! Fantazyjne drewniane belki podtrzymują stropy nad wnętrzami o wyjątkowych aranżacjach. W powyższej strefie salonu prezentowana jest część kolekcji malarstwa właścicieli. Nie mogło zabraknąć tutaj odnowionego kominka. Antyki oraz klasyczne meble o pięknych tapicerkach wprowadzają atmosferę idealną dla towarzyskich spotkań.

Korytarz

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez CCD Architects, Klasyczny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

Jak większość pomieszczeń tak i korytarze urządzone zostały w kolorze kremowym. Jest on cieplejszy od bieli, kojarzącej się z surową nowoczesnością lecz także optycznie powiększa przestrzeń. W powyższym korytarzu zamontowano praktyczne rzędy szaf, pełni on jednocześnie rolę garderoby. Elegancki fotel, który widzimy w głębi, stanowi już wystrój głównej sypialni.

Biblioteka

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez CCD Architects, Klasyczny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

W luksusowej rezydencji koniecznie musi znaleźć się biblioteka, która podkreśli status właścicieli oraz ich zamiłowanie do kultury. Dobrze, by nie była ona jedynie na pokaz lecz rzeczywiście, żeby panowała tutaj przytulna atmosfera sprzyjająca lekturze. Biblioteka z Torteval wydaje się doskonała. Kremowe kolory nie przytłaczają, a elegancki fotel wydaje się niezwykle wygodny.

Klimatyczna sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

W takiej sypialni mogą śnić się tylko dobre sny! Piękny drewniany strop jest niczym baldachim nad małżeńskim łożem. Klimat pomieszczenia tworzą oryginalne antyki: bujany fotel, toaletka, skrzynia u nóg łóżka… Każdy z mebli zdaje się chcieć opowiedzieć nam jakąś historię. O przytulność, oprócz drewna oczywiście, dba wzorzysty dywan perski. Jedynie wieńczący wezgłowie nowoczesny obraz zatrzymuje nas we współczesności…

Zimowy ogród marzeń!

Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez CCD Architects, Rustykalny
CCD Architects

La Croisee

CCD Architects

Czas poznać najbardziej zaskakujące wnętrze – ogród zimowy! Chociaż z zewnątrz drewno jego konstrukcji pomalowane zostało na charakterystyczny niebieski, w środku wystrój utrzymany jest w kremowym kolorze. Znajdziemy tutaj jadalnię z żelaznymi ozdobnymi krzesłami oraz strefę wypoczynku z wygodnymi meblami z wikliny. Charakteru przestrzeni nadaje kamienna ściana starej stodoły oraz intrygująco nowoczesne przejścia, łączące ze sobą wiekowe budynki. To renowacja na szóstkę z plusem!

Chcielibyście zamieszkać w historycznym budynku, czy raczej wolicie nowoczesność?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu