Nowoczesny dom pod znakiem symetrii! | homify

Nowoczesny dom pod znakiem symetrii!

Aśka Warchał Aśka Warchał
TRANSTYLE architects Nowoczesne domy
Loading admin actions …

We współczesnym świecie mamy możliwość poszukiwania inspiracji w najodleglejszych zakątkach globu, tak fizycznie, jak i za jednym kliknięciem myszki. Kiedy wybieramy się w podróże do dalekich krajów, okazuje się, że wbrew pozorom mamy bardzo wiele wspólnego z ich mieszkańcami, chociaż nasz styl życia może się trochę różnić. Dzisiaj w taką inspirującą wyprawę wybierzemy się do Japonii, by poznać  wspaniały dom jednorodzinny od studia Transtyle Architects. Zachwyca on ściśle geometryczną bryłą oraz ciepłym wnętrzem, pełnym drewna. 

Czy w tej kreacji architektów homify odnajdziemy w nim coś dla siebie? Czy w czasach globalizacji Japończycy są nas w stanie czymś zaskoczyć? Przekonajmy się…

Symetryczna fasada

Wita nas fasada o ściśle geometrycznej formie, zbliżonej do kwadratu. Pośrodku przedzielona jest drewnianą ścianą równą jej wysokości, które tworzy wspaniałe tło dla rosnącego przed domem drzewa. W przeciwieństwie do tego, do czego możemy być przyzwyczajeni, tutaj główne drzwi wejściowe są ukryte w prawie całkowicie symetrycznej kompozycji.

Ukryta weranda

Wspomniana ściana skrywa za sobą werandę. Nie jest to oczywiście tutaj miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu i cieszenia się widokiem natury, ale praktyczny schowek, gdzie można na przykład wprowadzić rower. Dzięki temu unikniemy wrażenia bałaganu przed domem. Zwróćmy jeszcze uwagę na wspaniałe drewniane belki sufitu. Chociaż to skromna przestrzeń, dzięki nim prezentuje się intrygująco!

Przedpokój i korytarz

Wchodzimy do środka, gdzie czekają na nas zabudowane szafy, pełne miejsca na nasze wierzchnie okrycia i buty. Dalej rozciąga się korytarz, z którego przejść możemy na piętro schodami drewnianymi na belce centralnej. Już teraz widzimy, że będziemy mieć do czynienia z domem nie wstydzącym się swojej drewnianej konstrukcji. Naturalne brązy wraz z bielą ścian tworzą przytulną atmosferę, której wyrafinowania dodają ciemne podłogi oraz części sufitów.

Tradycja i nowoczesność

Tradycyjnym elementem japońskich domów są przesuwane ściany o konstrukcji z drewna i papieru. Tutaj widzimy nowoczesną interpretację tego rozwiązania, gdzie te materiały zamieniono na matowe szkło. Zostało ono zespolone w mozaikę, złożoną z prostokątów o różnych odcieniach niebieskiego. Zaraz przekonamy się, co czeka na nas za tą wyjątkową ścianą…

Otwarta, podłużna przestrzeń

Szklana ściana skrywa przejście do niezwykle ciekawej przestrzeni. Jest to podłużny pokój, który zawiera w sobie kuchnię, jadalnię oraz salon. Meble kuchni oraz jadalni wykonane są z drewna, panuje tutaj prosty lecz nowoczesny design. Obie strefy oddziela oczywiście wyspa, nad którą wisi oryginalna lampa. Strefa wypoczynku jest niezwykle skromna, tworzą ją tapicerowane na ciemny fiolet ławy, wygodne miejsce do oglądania telewizji. Oczywiście nie jest to jedyna taka strefa w całym domu.

Czas na herbatę

Przechodzimy do pokoju, który może nas zaskoczyć! Jest on bowiem typowy dla kultury japońskiej, tradycyjnie wyznaczony jako miejsce picia herbaty. Zwróćmy uwagę na podłogę. Wyłożona ona została specjalnymi matami tatami, wykonanymi z miękkiego tworzywa sztucznego. Do tej przestrzeni należy oczywiście wejść bez butów. Stanowi ona bowiem domowe sanktuarium. 

Spodobała Wam się współczesna architektura Japonii? W tym Katalogu Inspiracji także znajdziecie niesamowite połączenie nowoczesności z tradycją tej bogatej kultury: Dom o dachu nie z tego świata!

Chcielibyście mieć w Waszym domu pokój wyłożony matami tatami?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu