6 zdjęć maleńkiego domu rodzinnego aby inspirować wszystkich | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 zdjęć maleńkiego domu rodzinnego aby inspirować wszystkich

Aśka Warchał Aśka Warchał
od FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder) Nowoczesny
Loading admin actions …

Na homify często powtarzamy, że jakkolwiek śledzenie trendów może okazać się niezwykle inspirujące, tak własny dom należy budować mając przed oczami jedynie nasze gusta i konkretne potrzeby. Nie podejmujmy decyzji, ponieważ wszyscy tak robią albo tak wypada. Zastanówmy się, czego tak naprawdę oczekujemy. Marzymy o kinie domowym, potrzebujemy zacisznego miejsca do pracy, a może zawsze chcieliśmy mieć ogromne akwarium? Dla mieszkańców domu, który zaprezentujemy Wam dzisiaj, najważniejsza okazała się troska o zdrowie! Nie bez powodu budynek został nazwany Wellness Starter-Haus. Za konstrukcję odpowiada firma budowlana Finger Haus

Ciekawi, jak dobra architektura może pomóc w trosce o duszę i ciało? Zapraszamy do Niemiec…

Niespodzianka na tyłach domu

Patrzymy teraz na fasadę od ogrodu… a właściwie to od basenu! O zdrowie i urodę domownicy mogą tutaj zadbać także na zewnątrz, pływając lub wypoczywając w lazurowej wodzie. Przestrzeń wokół basenu wysypano jasnym żwirem, który wspaniale komponuje się z jasnymi ścianami domu. Chociaż to on teraz najbardziej przykuwa nasz wzrok, zwróćmy jeszcze uwagę na taras, gdzie ceramiczne płytki połączono z drewnianymi panelami. Powstała tutaj wygodna jadalnia na świeżym powietrzu.

Relaks w salonie

Wchodzimy do wnętrza, gdzie dominuje biel połączona z różnymi odcieniami kremowego, gdzieniegdzie urozmaicona brązem. Podłogi parteru wyłożono neutralną, szarą płytką ceramiczną o nieregularnej fakturze. W salonie kontrastuje z nią miękki dywan w stylu shabby chic. Kremowy narożnik dopełnia nowoczesny stolik kawowy. Wszystkie pomieszczenia utrzymane są właśnie w stylu nowoczesnym, o czym zaraz się przekonamy…

Dyskretny luksus

Kolejnym pomieszczeniem, które poznajemy, jest otwarta kuchnia z jadalnią, której przeszklenia wychodzą na taras. Także tutaj panuje styl nowoczesny, krzesła opierają się na stalowych konstrukcjach, są jednak tapicerowane komfortową ekologiczną skórą. Nad długim stołem wisi szklany żyrandol, wprowadzający nutkę luksusu. Przestrzeń kuchni wyznacza masywna wyspa.

Efektowne schody

W morzu bieli wyróżniają się efektowne schody zabiegowe. Ciemny metal konstrukcji oraz ciemne drewniane stopnie tworzą mocny kontrast z jasnymi ścianami oraz sufitami. Metalowa barierka nadaje całości nowoczesnego szyku. Balustrada galerii piętra została przeszklona, co optycznie powiększa przestrzeń, pozwalając na swobodne wędrowanie światła.

Domowe spa

Chociaż nie poznamy sypialni mieszkańców, zostaliśmy zaproszeni do wyjątkowej łazienki, która tak naprawdę jest domowym spa. Znalazło się tutaj miejsce na saunę – to prawdziwy luksus mieć ją we własnym domu! Wystrój pomieszczenia przywodzi na myśl kurorty spa, biel łączy się tutaj z beżem, szarością oraz ciemnym brązem. Teraz już wiemy, dlaczego dom nazwano Wellness Starter-Haus, a to wcale nie koniec niespodzianek…

Zastanawiacie się nad podobną inwestycją? Tutaj znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć: Jak urządzić domowe spa?

Piękno dachówki

Od ulicy dom prezentuje się niezwykle dyskretnie i urokliwie. Naszą uwagę od razu przyciąga piękny spad dachu wyłożony ciemną dachówką najwyższej klasy. Wspaniale kontrastuje ona z delikatnie kremową fasadą. Dialog tych dwóch kolorów powtarza nawet design eleganckich drzwi wejściowych. Nad nimi spad dachu został przedłużony, osłaniając prowadzące do wejścia stopnie. Rabaty przed domem wysypano korą na tle której dokładnie przystrzyżone krzewy cudownie się prezentują.

Czy i Wy przeznaczyliście miejsce do dbania o zdrowie w Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu