Unowocześniony dom w górach! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Unowocześniony dom w górach!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Binder Architektur AG Nowoczesny
Loading admin actions …

Szwajcaria kojarzy nam się z drewnianymi chatkami na zboczach gór. Dzisiaj poznamy bliżej domek na zboczu, który z tradycyjną architekturą nie ma nic wspólnego. Ma za to intrygującą czerwoną fasadę i równie ciekawe wnętrze. Za projekt odpowiada studio Binder Architektur, specjalizujące się w niebanalnych domach jednorodzinnych. Tutaj o banale mowy być nie mogło! Stromy spadek wymagał zastosowania kreatywnych rozwiązań. Nasi architekci poradzili sobie wspaniale, zapewniając rodzinie właścicieli wygodną przestrzeń do życia. 

Czas na podróż do Szwajcarii!

Architektoniczne zabawy

Od strony wschodniej dom wydaje się być niewielkich rozmiarów. Oczywiście jest to tylko złudzenie! Zaraz poznamy jego rzeczywistą skalę. Teraz patrzymy na mały taras, który pozwala wyjść z salonu bezpośrednio na zbocze. Czerwona fasada wprowadza do projektu pewną zabawowość, którą podkreśla jeszcze niecodzienny układ okien. Wyglądają niczym dziecięca wycinanka figur geometrycznych. Domyślacie się, któremu pomieszczeniu przypadło w udziale koło? Przekonamy się na końcu naszego spaceru…

Skala budynku

Zaskoczeni rzeczywistą wielkością budynku? Pierwszy to garaż oraz wejście główne, których zadaszenie stanowi przestronny taras pierwszego piętra – idealne miejsce na kąpiel słoneczną! Ciekawy jest dwuspadowy dach. Spady nie spotykają się, lecz zostają rozdzielone przez poziomy pas okien. To rozwiązanie zapewnia wspaniałe doświetlenie oryginalnego wnętrza. A skoro o oknach mowa… gdy słońce świeci zbyt mocno zasłonić je można specjalnymi zewnętrznymi żaluzjami. Pozwala to na kontrolę temperatury w środku budynku.

Z perspektywy ulicy

Tak dom prezentuje się, gdy żaluzje zostaną zwinięte. Stoimy na ulicy, z tego miejsca budynek wydaje nam się jeszcze większy! Na stromych zboczach trudno o ogrody, jednak właścicielom udało się przyozdobić roślinnością wejście do ich domu. To jednak nie tylko dekoracja. Uda Wam się wypatrzeć ukryte oświetlenie budynku?

Czerwona wyspa

Czerwień znajdziemy nie tylko na zewnątrz budynku. Kolorem fasady lśni masywna wyspa kuchni. Nadaje tym samym ton całemu pomieszczeniu, utrzymanemu w palecie szarości. Otwarta przestrzeń łączy w sobie kuchnię z przestronną jadalnią. Przy długim czarnym stole stoją nowoczesne czarne krzesła ze skórzanym obiciem. Kuchnia lśni nowoczesnością sprzętów. Już wiemy, że ten dom sprosta tempu współczesnego życia!

Szukacie inspiracji na wyspę? Dobrze trafiliście! Oto Kuchnia z wyspą – 12 przepięknych przykładów!

Zaskakująca przestrzeń

Z kuchni przechodzimy po schodach do wygodnej, praktycznej przestrzeni. Przytulny pokój dzienny łączy się tutaj ze zorganizowanym miejscem do pracy. Parkiet z jasnego drewna i czerwony dywan wprowadzają przytulną lekką atmosferę. Forma przestrzeni jest zaskakująca, otwiera się galerią na trzeci poziom, przez co jej sufit jest niezwykle wysoki. Z tej perspektywy staje się jasne, że pomieszczenia na przodzie i tyle budynku nie są rozmieszczone na tych samych poziomach. Strome zbocze zmusza do łamania schematów!

Nowoczesna łazienka

Wychodzimy wyżej i znajdujemy się na fantastycznym poddaszu. Tutaj swoje miejsce ma ta nowoczesna łazienka, której ściany wyłożono eleganckimi szarymi płytkami. Ciekawa jest forma umywalki. Nam najbardziej podoba się okno połaciowe, dzięki któremu jest tutaj niezwykle jasno.

Sypialnia jak marzenie

Kończymy nasz spacer w pomieszczeniu z okrągłym oknem. Pokój jest mały lecz niesamowicie przytulny. To oczywiście sypialnia! Niebieska pościel sprawia, że czujemy się tutaj jak w luksusowej kajucie. Jest ona jedynym silnym akcentem kolorystycznym w całkowicie neutralnym pomieszczeniu. Jeśli oczywiście nie liczymy zieleni traw, którą widać za oknem…

Odważylibyście się wybrać taki kolor fasady?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu