Nowoczesny dom, dla którego można stracić głowę! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom, dla którego można stracić głowę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Marty Häuser AG Nowoczesny
Loading admin actions …

Każda z pracowni architektury chce się czymś wyróżnić, mieć atut, który sprawi, że wybierzemy właśnie jej usługi. Przeważnie kierujemy się stylem architektów, tym, czy nam odpowiada, czy wpisuje się w nasze gusta. Jednak nie ma co ukrywać, że koszta także wpływają na naszą ostateczną decyzję. Wiele osób boi się niespodzianek, które mogą przytrafić się po drodze i nadwyrężyć ich budżet. Nikt nie chce, aby budowa domy marzeń stała się niekończącą się odyseją, a zarazem studniom bez dna. Dlatego też niezwykle interesujący jest pomysł studia Marty Häuser, gwarantującego nam określoną z góry cenę za projekt oraz jego realizację. Bierze ono na siebie całkowitą odpowiedzialność za pracę kontaktorów oraz za ewentualne konieczne alternacje oryginalnego planu. Nie powinna zatem dziwić popularność ich usług, zwłaszcza, że ich styl to kwintesencja nowoczesnego luksusu!

Wybierzmy się w podróż i sprawdźmy, za co naszych architektów pokochali Szwajcarzy! Przedstawiamy Wam wspaniałą willę o romantycznej nazwie Sunset

Szara bryła, ciepłe wnętrze

Willa znajduje się na zboczu wzgórza, o które w Szwajcarii nie trudno! Jej dwupoziomowa bryła ma orientację poziomą, tworzą ją dwa podłużne pasy z dużymi przeszkleniami. Na całą długość piętra zaprojektowano balkon z zadaszeniem, które razem zdają się obejmować górną część fasady. Szklana balustrada nie pozwala przysłonić domownikom niesamowitych widoków. Parter z tarasem z kolei powstał na betonowym cokole, który wyrównuje poziomy oraz umożliwia stworzenie dyskretnego basenu…

Ukryte wejście

Wejście główne do posiadłości znajduje się na tyłach domu. Trudno domyślić się z tej perspektywy jego skali, prawda? Ciemnoszare zadaszenie przypomina objęcie piętra, które widzieliśmy przed chwilą. Ściśle geometryczną architekturę ożywia dekoracyjna donica z krzewem – we wnętrzu także je znajdziemy!

Nowoczesny salon

Parter to ogromna przestrzeń otwarta, w której strefę salonu oddziela od jadalni z kuchnią jedynie nowoczesny kominek. Aranżacja wnętrz oparta została na kontraście bieli i czerni z incydentalnymi akcentami żywych kolorów, w tym zielni roślinności. Teraz patrzymy na wygodną czarną sofę, idealną do popołudniowej drzemki pod miękkim fioletowym kocykiem…

Myśleliście o podobnym salonie? Koniecznie zapoznajcie się z tym Katalogiem Inspiracji: Jak urządzić nowoczesny salon?

Także w jadalni czerń i fiolet spotykają się. Wygodne fioletowe krzesła stoją przy ciemnym, drewnianym stole. Także fronty mebli kuchennych są czarne, czarna jest masywna, praktyczna wyspa… a jednak dzięki przeszkleniom prowadzącym na taras, białym sufitom i ścianom oraz drewnianej podłodze pomieszczenie jest niezwykle jasne. Aranżacje w stylu nowoczesnym nie mogą obejść się bez sztuki współczesnej. Tutaj do wnętrza wprowadzono ciekawe graffiti, którego intensywne kolory przydają charakteru przestrzeni.

Stylowa komunikacja

Graffiti odpowiada schodom, które wznoszą nas na drugi poziom. Współczesne dzieło nadaje ton także korytarzom galerii, komunikującym ze sobą pomieszczenia strefy prywatnej oraz przedpokoju. Nas zachwyca także imponująca donica z karłowatym drzewem. Dzięki niemu wnętrze nagle staje się wręcz ekstrawaganckie!

Korytarz i sypialnia

Pozwolono nam jedynie podejrzeć strefę prywatną, gdzie znajduję się sypialnie. Ich ściany to ogromne przeszklenia, które mogliśmy już zaobserwować z zewnątrz. Zamiast tworzyć osobne pomieszczenie na garderobę, szafy z przesuwanymi drzwiami stały się ścianami korytarza. Ich ciemny kolor wspaniale kontrastuje z jasną przestrzenią.

Taras ze snów

W publicznej strefie tarasu możemy za to w pełni cieszyć się niesamowitym widokiem! Zieleń koron drzew każdego orzeźwi, a jeśli nawet nie, to kąpiel w luksusowym basenie już na pewno tak! Oprócz niego na tarasie znalazło się miejsce dla wygodnej strefy wypoczynku oraz praktycznej jadalni, umiejscowionej oczywiście niedaleko wejścia do kuchni. Aż żal opuszczać to miejsce!

Zdecydowalibyście się na na graffiti w Waszym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu