Dom pełen dobrych pomysłów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom pełen dobrych pomysłów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna kuchnia od Estudio A+3 Nowoczesny
Loading admin actions …

Na budowę bliźniaka najczęściej decydują się rodziny, które chcą żyć ze sobą, a jednak osobno. Konstrukcja takiego domu jest znacznie tańsza niż dwóch wolnostojących. Jeśli jesteśmy blisko z naszymi starzejącymi się rodzicami czy też wyfruwamy z rodzinnego domu razem z naszym ukochanym rodzeństwem, to bliźniak może okazać się idealnym rozwiązaniem. Nasi bliscy będą blisko lecz jednocześnie my sami będziemy mogli uwić własne, autonomiczne gniazdko. To zdecydowanie lepsza opcja niż mieszkanie na piętrze u rodziców…

Obecnie architekci proponują niezwykle ciekawe projekty bliźniaków. Dzisiaj przenosimy się do Argentyny, by zaprezentować Wam chyba jeden z najoryginalniejszych! Jego autorami są eksperci ze studia A+3, którzy określają swoją misję jako nieustanne poszukiwanie nowych form interpretacji oraz materializacji architektury

Czy w tym projekcie je odnaleźli? Zadecydujcie sami…

Ścisła symetria?

Bryła naszego budynku to prostopadłościan zbliżony do sześcianu, flankowany dwoma wąskimi modułami, lekko wycofanymi w stosunku do głównego korpusu fasady od ulicy. Panuje tutaj ściśle geometryczna symetria, chociaż nie obyło się bez niewielkich różnic. Potraficie je dostrzec? Obok prawych drzwi wejściowych znajdziemy dodatkowe pionowe okno. Mieszkanie potrzebowało doświetlenia, ponieważ to obok niego postawiono garaż

Innowacyjna bryła

Ten fantastyczny bliźniak powstał dla dwóch braci i ich rodzin. Główną motywacją była współwłasność działki budowlanej, którą przedzielono dokładnie na pół. Bliźniak ma łączną powierzchnię 306 m². Nas zachwyca nowoczesną fasadą z wykorzystaniem drewna w intensywnym brązie, naturalnego kamienia oraz oczywiście z imponującym metalowym zadaszeniem!

Piękno naturalnego kamienia

Naturalny kamień wykorzystano jako dekorację także we wnętrzu. Kiedy wejdziemy do mieszkania po lewej stronie budynku, otworzy się przed nami taki imponujący widok. Jak to zazwyczaj bywa, przestrzeń jest podzielona na strefę publiczną na parterze oraz prywatną na piętrze. Na górę prowadzą cementowe schody jednobiegowe. My jednak dzisiaj zostaniemy na parterze i dokładnie poznamy jego niezwykle ciekawe rozplanowanie.

Przytulny salon

Ten salon to definicja typowo argentyńskiego stylu aranżacji wnętrz. Drewno, naturalny kamień, beton i skóry – oto połączenie idealne! Przy eleganckich meblach retro nie mogło zabraknąć oryginalnego dywaniku z krowiej skóry. Przestrzeń pod schodami wykorzystano na dyskretne wejście do toalety.

Kontrolując przestrzeń

Na pewno domyśliliście się już, że drewniana ściana salonu jest mobilna. Pozwala na oddzielenie lub też otwarcie go na kuchnię z jadalnią. Także i to wnętrze utrzymane jest w szarościach, ożywione jedynie kolorowymi meblami. Kuchnia z barkiem to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na stworzenie strefy śniadaniowej.

Relaksująca biel

Niektórzy właściciele bliźniaków decydują się łączyć swoje ogrody, tutaj jednak chciano zapewnić rodzinom prywatność, za to na górny taras stał się przestrzenią spotkania. Ogród to jednak miejsce zabaw dzieci i kolacji z przyjaciółmi. Zachwyca nas prostota powyższego założenia. Chociaż wysokie mury otaczają stosunkowo małą parcelę, to ich biały kolor nie pozwala na poczucie ciasnoty. Przestronny taras został wyposażony w praktyczną strefę kuchni.

Uwielbiacie bliźniaki, ale wciąż nie możecie zdecydować się na jeden konkretny projekt? Ten Nowoczesny bliźniak z pewnością Was zachwyci!

Co najbardziej podoba Wam się w tym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu