homify 360°: dom z drewnianym dachem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: dom z drewnianym dachem

martt.st martt.st
Nowoczesne domy od Daniele Menichini Architetti Nowoczesny
Loading admin actions …

Przyszłość budownictwa? Dla nas to drewniane domy. Jednakże dzisiejszy projekt wychodzi poza normy tego, co zazwyczaj przedstawiamy. Projektanci postanowili wykorzystać drewno do stworzenia prywatnego domu w kompleksie hotelowym. Drewniany dom z tarasem został zaprojektowany na ostatnim piętrze budynku przez studio architektoniczne Daniele Menichini. Przyjrzyjmy mu się zatem z bliska!

Drewniana struktura

Zewnętrzna strona budynku zawiera drewnianą strukturę o nowoczesnym designie: kilka prostych linii tworzących geometryczną precyzję. Modułowa konstrukcja została zastosowana również przy budowie tarasu. Nowa struktura dachu harmonizuje z resztą budynku i zarazem lekko się od niej odznacza. 

Fasada

Równoległe linie i ściany tworzą ogromną, otwartą przestrzeń, którą zobaczymy później. Drewniany dom umieszczony na dachu zawiera dwa spore tarasy po bokach zbudowane z tego samego materiału. Z tej perspektywy możemy podziwiać zarówno drewnianą strukturę altany jak i pomieszczeń, które tworzą pewnego rodzaju spójność pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią budynku.

Otwarta przestrzeń

Drewniany dom ma otwartą przestrzeń podzieloną na różne zakątki użytkowe. Po lewej stronie znajdziemy nowoczesną kuchnię z aluminiową wyspą i okapem.  Drewniany stół jadalny przypomina barową ladę dopełnioną białymi taboretami. Ciekawym elementem  pomieszczenia jest sufit złożony z drewnianych pali. Oświetlenie natomiast zostało wmontowane w kamienne ściany.

Salon

Głównym punktem tej otwartej przestrzeni jest duży salon, który obfituje w różne materiały. Kamienne ściany zostały połączone z drewnianymi meblami. Jedna ze ścian została zastąpiona wielkimi oknami wychodzącymi na miasteczko i wzgórza. Wystrój wewnętrzny skupia się na olbrzymiej sofie ulokowanej na środku salonu, wpasowującej się kolorystycznie w resztę  pomieszczenia. Całość tworzy spójny, nowoczesny design. 

Sypialnia

Sypialnia jest kolejnym ważnym elementem  domu, wpasowującym się w jego klimat. Drewniane meble i ściany są spójne ze stylem reszty budynku. Wystrój sypialni jest prosty, w jej centrum stoi potężne łóżko, otoczone dwiema nocnymi szafkami i zagłówkiem łączącym wszystkie trzy elementy. 

Łazienka

Ogromna łazienka została zaprojektowana w jasnych kolorach. Podłoga i dodatki zostały wykonane z drewna a ściany pokryte jasnymi kafelkami i białą farbą. Przestronny prysznic został osłonięty elegancką szklaną szybą.

Pod osłoną nocy

Na koniec przedstawiamy dom w wieczornym świetle, podkreślającym piękno drewna i oryginalność designu. To z pewnością jeden z ciekawszych domów jakie widzieliśmy!

Co sądzicie o tym drewnianym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu