Projekty domów - House 10.1: styl nowoczesne, w kategorii Domy zaprojektowany przez Majchrzak Pracownia Projektowa

Klasyka i nowoczesność w jednym

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Oto kolejny fantastyczny projekt domu jednorodzinnego od Pracowni Projektowej Majchrzak. Tym razem prezentujemy coś wyjątkowego dla miłośników rozwiązań bardziej klasycznych, które łączą w sobie jednak zaskakującą nowoczesność. Obejrzyjcie wszystkie wizualizacje projektu oraz rzuty poziome, aby odkryć, co wyjątkowego kryje się w tym domu.

Od strony ulicy

Dom o powierzchni ponad 270 metrów kwadratowych odznacza się klasyczną bryłą o dwuspadowym dachu. Do głównej bryły przyłączony jest dwu stanowiskowy garaż. Elewację domu pokrywa deska elewacyjna oraz gładki tynk. Widoczne są także liczne przeszklenia. Dach pokryto z kolei blachą tytanowo cynkową oraz płaską dachówką.

Kolorystyka

Dom odznacza się niezwykle przyjemną kolorystyką- biel tynku łączy się elegancko z brązem deski elewacyjnej oraz ciemniejszymi ramami okiennymi. Zachwyca spójność oraz przemyślany design. Właśnie to sprawia, że dom prezentuje się tak klasycznie i wyrafinowanie.

Energooszczędność

Projekt ten zakwalifikować można jako pasywny. Wykonano go w oparciu o technologię energooszczędną, pogrubiając warstwę izolacyjną ścian oraz wprowadzając instalację odzysku ciepła. O odpowiednią temperaturę we wnętrzach odpowiadają także liczne przeszklenia.

Zagospodarowanie działki

Aby wybudować dom w oparciu o ten projekt, działka budowlana powinna mieć minimalne wymiary 30 na 18 metrów. Wtedy pozostaje dodatkowy obszar, który zagospodarować można na ogród.

Rzut poziomy parteru

Parter domu przeznaczono na przestronną strefę dzienną, łączącą w sobie obszary kuchni, jadalni i salonu. Jest tu także miejsce na pokój, łazienkę oraz kotłownię. Na tym samym poziomie znajduje się także dwu stanowiskowy garaż.

Rzut poziomy piętra

Na piętrze zlokalizowano pomieszczenia prywatne domowników. Główna sypialnia połączona jest z garderobą oraz łazienką, ma także bezpośrednie wyjście na balkon. Z dwóch pozostałych sypialni przejść można na taras umieszczony nad garażem. Na antresoli z kolei znalazła się strefa wspólna domowników.

Co myślicie o tym projekcie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu