homify 360°: Villa Luisa, dom marzeń we Włoszech | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: Villa Luisa, dom marzeń we Włoszech

martt.st martt.st
Nowoczesna sypialnia od Matteo Gattoni - Architetto Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś w homify 360º zwiedzimy dom marzeń- Willa Luisa, który znajduje się w południowo-zachodniej Lombardii we Włoszech i został zaprojektowany przez włoskiego architekta, Matteo Gattoni. Projekt skupia się na dialogu pomiędzy środowiskiem a architekturą oraz pomiędzy komfortem, najnowszą technologią i zrównoważonym rozwojem. 

Pierwszy look

Na tym zdjęciu widzimy wygląd zewnętrzny willi wraz z basenem o niesamowitym błękitnym kolorze. Willa Luisa została zbudowana z dwóch lokalnych materiałów, dostępnych w Lombardii: wapnia i cegły. Kształt i sylwetka willi wyróżniają się prostymi, minimalistycznymi liniami i geometrycznymi strukturami. Willa ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych.

Wygląd zewnętrzny

Przed wejściem do domu, rzućmy raz jeszcze okiem na wygląd zewnętrzny domu i sprytne połączenie z wewnętrznymi pomieszczeniami. Ogromne okna i zakryta weranda są pośrednikami pomiędzy salonem wewnątrz budynku oraz ogrodem i basenem na zewnątrz. W dodatku, wyrafinowany system świetlny wprowadza ciepłą, przyjazną atmosferę, pasującą do otoczenia. 

Wejście i technologia

Tutaj widzimy wejście do willi i rzucający się w oczy kontrast pomiędzy wykorzystanymi materiałami. Przy tym zdjęciu chcielibyśmy się na chwilę skupić na zaawansowanej technologii użytej przy budowie domu. Oprócz nowoczesnego systemu alarmowego w całym budynku, znajdziemy także podgrzewaną podłogę, która latem dostarcza przyjemnego chłodu, panele słoneczne, podgrzewany basen i geotermiczny system grzewczy. 

Salon

Salon jest otoczony z obu stron ogromnymi oknami wpuszczającymi do pomieszczenia wiele naturalnego światła. W jego centrum stoi majestatyczna sofa przypominająca tron królewski i zapraszająca do relaksu w tym przytulnym i luksusowym pomieszczeniu. 

Sypialnia

W sypialni znajdziemy czysty luksus. W domu znajdują się łącznie trzy sypialnie, każda z nich jest elegancko udekorowana i niezwykle luksusowa. Natomiast prawdziwą perełką jest widoczna na zdjęciu wolnostojąca wanna z ozdobnymi, złotymi nogami dopełniona marmurową podłogą i unikalną świetlną instalacją. 

Piwnica

W większości domów piwnice służą jako pomieszczenia składowe, garaże czy spiżarnie. Willa Luisa posiada natomiast najbardziej luksusową piwnicę, jaką tylko można sobie wyobrazić. Na zdjęciu widzimy boskie, wykafelkowane mini spa. Cóż za idealne miejsce na relaks!

Domowe kino

Piwnica zawiera również stylowe, domowe kino wyposażone w kilka komfortowych sof, wielki ekran i najnowszą technologię. Czego więcej chcieć od tego idealnego domu marzeń? 

Więcej domów marzeń znajdziecie w Katalogach Inspiracji:

Dziesięć domów marzeń – część 1

Dziesięć domów marzeń – część 2

Jak się Wam podoba ta niesamowita willa? Marzycie o takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu