Prawdziwy oryginał wśród domów!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Doppelhaushälfte WI10 über dem Kessel , Schiller Architektur BDA Schiller Architektur BDA Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Większość projektów nowoczesnych domów nie łączy ze sobą tego, co klasyczne z minimalistyczną estetyką. Jednak w projekcie architektów z Schiller Architektur BDA wszystko jest możliwe! Nasi specjaliści zestawili monumentalny dom z delikatnymi i jednocześnie nowoczesnymi wnętrzami. Przyjrzyjcie się tym niesamowitym przestrzeniom, w których komfortowe pomieszczenia łączą się z unikatowym designem. Koniecznie zwróćcie uwagę na dobór kolorów, dzięki którym minimalizm idzie w parze z przytulnym wyglądem! Jeżeli oczekujecie od swojego domu rodzinnej atmosfery, przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych aranżacji idących z duchem czasu, ten projekt będzie dla Was stworzony!

Majestatyczna fasada

Nowoczesna fasada tego domu zachwyca swoją majestatycznością i minimalistycznym charakterem. Architekci połączyli elewację w kolorze białym z intensywnym grafitem, co sprawia, że całość prezentuje się dość surowo i chłodno. Wysoki budynek został zneutralizowany poprzez horyzontalnie umieszczone okna, tworzące interesujące pasy. Na samej górze stworzono taras, nad którym zawieszono wyłącznie zarys zadaszenia. To powoduje wrażenie lewitującego prostokąta, który całkowicie sprzeciwia się prawu grawitacji!

Przeszklone wnętrza

Odpowiednio oświetlone przestrzenie domu są konieczne, by mieszkanie w nim było funkcjonalne i komfortowe. Nasi specjaliści zadbali o to poprzez przeszklenie większości ścian najniższej kondygnacji domu. Nie dość, że zapewni to piękny widok na cały ogród, dodatkowo fantastycznie prezentuje się z zewnątrz! Dzięki temu zabiegowi niebotyczna fasada domu stała się bardziej ażurowa i lekka, co sprawia, że perfekcyjnie dopasowuje się do otoczenia. 

Ogromny taras

Jeżeli cenicie czas spędzany na świeżym powietrzu, ten projekt z pewnością będzie dla Was ogromną inspiracją. Projektanci stworzyli pokaźny taras, na którym mieszkańcy będą mogli zażywać kąpieli słonecznych, odpoczywać na leżakach, czy ćwiczyć poranną jogę – dzięki wysokiemu umiejscowieniu tarasu będzie to przestrzeń kameralna i wolna od spojrzeń sąsiadów. Masywna fasada została świetnie złagodzona poprzez delikatne stalowe barierki – ich prostota świetnie wpisuje się w nowoczesny charakter projektu.

Przytulna jadalnia

Wnętrza tego wyjątkowego domu ujęły nasze serca ogromną ilością drewna. Sprawiło to, że chłodny i niezwykle surowy projekt nabrał niezwykłej przytulności i rodzinnego charakteru. Drewniane stropy w nowoczesnej formie fantastycznie komponują się z panelami, dzięki czemu przestrzeń jest łagodna i ciepła. Jadalnia otwarta na kuchnię wyróżnia się na tle całego domu. Wszystko za sprawą trzech czerwonych designerskich lamp, które tworzą ciekawy kontrast wobec biało-czarnych kuchennych blatów. Surowy drewniany stół z klasycznymi krzesłami idealnie dopasowuje się do przestrzeni, dzięki czemu całość wygląda bardzo harmonijnie. 

Przestronna kuchnia

Kuchnia urzeka jednocześnie niezwykle prostą fasadą, jak i funkcjonalnie rozplanowaną zabudową kuchni. Białe minimalistyczne fronty szafek sprawiają, że przestrzeń jest harmonijna i spójna. Kontrastowy do szafek czarny, kamienny blat nadaje wnętrzu elegancji i klasy, dzięki gotowanie w tym wnętrzu będzie iście królewskie! Tak jak w jadalni, projektanci zdecydowali się na panele i nowoczesny, drewniany sufit – wprowadza to do kuchni przytulny charakter, dzięki któremu pomieszczenie jest ciepłe i łagodne.

Łazienka z elementem czerni

Nasi specjaliści i w łazience zdecydowali się na drewniane stropy, w tym wypadku uzupełniając je o sufitowe oświetlenie. Dzięki temu łazienka jest jasna, ale i kameralna. Łazienka została zaprojektowana z myślą o dwóch osobach, dzięki czemu symetrycznie rozmieszczone umywalki i lustra zapewniają w pomieszczeniu ład i harmonię. Interesującym zabiegiem, na jaki zdecydowali się projektanci, jest oddzielenie prysznica długą ścianką działową. Dzięki temu projektanci uzyskali o wiele więcej przestrzeni w łazience i podzielili ją na strefy, z których nawet rodzeństwo będzie mogło korzystać w tym samym czasie!

Szukacie innych pomysłów na nowoczesne domy? Spójrzcie tutaj:

Spektakularny dom jednorodzinny!

Co sądzicie o aranżacji jadalni?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu