Jak urządzać w stylu skandynawskim? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzać w stylu skandynawskim?

martt.st martt.st
od Münchner home staging Agentur GESCHKA Skandynawski
Loading admin actions …

Bliskość natury, jasne drewno, proste linie, pogodne kolory- to cechy opisujące skandynawski design wnętrz. Prosty i szykowny, połączony  z naturalnymi materiałami i uwagą na detale, styl skandynawski podbił serca wielu z nas oraz szturmem zdobył nasze domy. Zatem po raz kolejny chcielibyśmy Wam przedstawić przybyłe z zimnej północy pomysły i rady na urządzenie wnętrz w duchu skandynawskim!

Naturalne materiały

Skandynawski od homify Skandynawski

Drewno jest materiałem numer jeden w skandynawskim wystroju wnętrz, a szczególnie to o jasnych odcieniach, takie jak sosna czy brzoza. Skandynawowie kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, naturalne produkty i własnoręcznie wykonane meble. Najczęściej spotykanymi materiałami w północnych domach jest bawełna, skóra, wełna i len. 

Proste kształty

Głównym mottem stylu skandynawskiego jest: Im mniej, tym więcej! Bogate ozdoby, falbany, zabawne detale czy wymyślne kształty  w tym przypadku nie maja racji bytu. Zamiast tego kształty pozostają proste i geometryczne… oraz praktyczne! Miłość do natury możemy dostrzec nie tylko w materiałach, ale także organicznych formach. 

Geometria

od homify Skandynawski

Jaskrawe, rzucające się w oczy wzory to elementy, które ciężko spotkać w stylu skandynawskim. Ale nie oznacza to, że cały wystrój musi być purystyczny i dyskretny. Czysta biel często wiedzie prym w dekoracji wnętrz, ale w palecie skandynawskich barw znajdziemy także królewski błękit i słoneczną żółć. Najpopularniejszymi wzorami są nadruki graficzne i naturalne motywy takie jak kwiaty, zwierzęta czy liście.

Akcesoria i dekoracja

Aby zrównoważyć trochę sterylny, minimalistyczny design, wprowadźmy kilka kolorowych elementów takich jak dywany, pluszowe poduszki z graficznymi nadrukami, pasiaste zasłony, skóry zwierzęce, drewniane figurki czy świeże kwiaty. Akcesoria dekoracyjne inspirowane stylem skandynawskim są zawsze wygodne, przyjazne i przyjemne! 

Oświetlenie

Chestnut lamp od Studio Snowpuppe Skandynawski
Studio Snowpuppe

Chestnut lamp

Studio Snowpuppe

Światła odgrywają znaczącą rolę w kulturze skandynawskiej. Głęboka północ cierpi na niedostatek światła słonecznego, szczególnie w zimowych miesiącach. Dlatego też odpowiednia architektura i design, wzmocnione jasnymi kolorami, mają za zadanie przyciągnąć jak najwięcej promieni słonecznych.

Sprytne gospodarowanie przestrzenią

Żadnych ozdób czy falban, w zamian wygoda i efektywność- zwolennicy stylu skandynawskiego wiedzą jak połączyć ze sobą przyjemność z praktycznością. W pomieszczeniu przedstawionym na zdjęciu każdy łuk i róg zostały zagospodarowane w efektywny, praktyczny sposób a całość tworzy ciepłą, zapraszającą aurę. 

Dowiedzcie się więcej o stylu skandynawskim z Katalogu Inspiracji Wnętrza w stylu skandynawskim.

A co Wy sądzicie o wnętrzach w stylu skandynawskim? Jesteście jego zwolennikami? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu