Jednorodzinny dom, który każdy pokocha! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jednorodzinny dom, który każdy pokocha!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji mamy przyjemność zaprezentować Wam dom jednorodzinny, którego projekt zachwyca świeżością spojrzenia. Nic dziwnego, odpowiada za niego bowiem zespół młodych architektów z biura GRID architektur + design w Hamburgu. Nie ma jednego właściwego przepisu na idealny dom jednorodzinny i bardzo dobrze! Kiedy decydujemy się na jego budowę, powinniśmy skupić się przecież na naszym indywidualnym stylu, naszych indywidualnych potrzebach. Tak jak każdy jest inny, tak wspaniale by było, gdyby wszystkie domy choć odrobinę się różniły i oddawały osobowość swoich właścicieli.

Gotowi na przypływ inspiracji?

Dom na zboczu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Oglądanie budynków wzniesionych na nierównym terenie zawsze jest interesujące. Praca na zboczu wymaga od architektów bardzo przemyślanych rozwiązań. W tym przypadku zadecydowano, że najniższy, częściowo podziemny poziom nie będzie ukrywał swojej betonowej konstrukcji. Mocne fundamenty podtrzymują resztę bryły o tradycyjnym kształcie prostopadłościanu zwieńczonym dwuspadowym dachem krytym czarną dachówką. Choć nie mamy wątpliwości co do współczesnego charakteru projektu, to wspaniale wpasowuje się on w krajobraz pełen wiekowych budynków.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przed chwilą patrzyliśmy na dom od strony wejścia głównego. Teraz przechodzimy w głąb działki, aby przyjrzeć mu się od strony ogrodu. Od razu rzucają się w oczy ciekawe rozwiązania. Po pierwsze, można tutaj przejść bezpośrednio z miejsca parkingowego przed domem. Goście nie muszą wchodzić do środka domu, jeśli udają się na przyjęcie na świeżym powietrzu. Ponadto najniższy poziom został zadaszony, a jego zadaszenie stanowi podstawę balkonu, na który wychodzą ogromne przeszklenia parteru.

Nowoczesne wnętrze

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Jak mogliśmy zauważyć, interesujący nas dzisiaj budynek jest otoczony nie tylko tradycyjnymi domami, ale także lasem. Jego elewacje zdobią drewniane panele, nie mogło tego materiały zabraknąć także wewnątrz. Drewniane bale podtrzymują konstrukcje, drewniane są stopnie schodów, część mebli… Nie ma jednak mowy o wiejskim czy nawet rustykalnym klimacie! Panuje tutaj przekorna współczesność, która nie obawia się eklektyzmu.

Elegancja i styl

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Zatrzymajmy się w strefie wypoczynkowej, gdzie czekają na nas ciekawe meble. To komplet składający się z kanapy i dwóch fotel o drewnianych stelażach i poduchach w fantastycznych pokrowcach z naturalnej skóry. Za nimi poroża wyeksponowane na ścianie w ciemnym betonie. Drewno, skóra, beton, ale także metal półek oraz balustrady otwierającej się u góry galerii… Wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę we wnętrzu.

Marzycie o podobnych meblach? Ten artykuł Was zachwyci: Skórzane fotele i kanapy.

Nietypowa kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

W kuchni zobaczymy prawdziwie industrialne smaczki. Spójrzmy na ścianę pokrytą metalową siatką oraz na nietypową lampę nad zlewem… który z kolei wykonany jest z białej ceramiki. Praktyczne metalowe półki znów odnajdziemy pod drewnianymi belkami stropowymi. Za ogromnym przeszkleniem widać balustradę balkonu, a dalej budynek gospodarczy w głębi ogrodu. Łatwo możemy się zorientować, w której części budynku się znajdujemy.

Przestronna sypialnia

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Na koniec najwyższy poziom, poddasze, na którym czeka na nas sypialnia. Jest coś niebywale przyjemnego w spaniu pod skosem dachu, jakby dom obejmował nas podczas snu. Warto zwrócić uwagę, że ta sypialnia jest bardzo przestronna, co na poddaszach nieczęsto się zdarza. Do tego zostaje wręcz zalana naturalnym światłem dzięki ogromnym przeszkleniom. Zasypiać patrząc na korony drzew… to doprawdy jednorodzinny dom-marzenie!

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu