Projekty,  Domy zaprojektowane przez ON ARCHITECTURE INC.

7 nowoczesnych domów z twistem

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budowa domu jednorodzinnego na przedmieściach to marzenie niejednego z nas. Jednak kiedy upragniony moment przychodzi, poprzeczka może być tak wysoko, że trudno będzie nam wybrać projekt, który w pełni wyrazi naszą osobowość i aspiracje. Nie wznośmy sztampowych budynków i jeśli decydujemy się zatrudnić architekta do stworzenia naszego gniazdka, nie obawiajmy się postawić na oryginalność. W Dzisiejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam wspaniałe, nowoczesne budowle z Korei Południowej, które oczarują Was swoją interpretacją współczesnego szyku. 

Wybierzcie się nami w tę podróż!

1. Mój dom moją świątynią

Pierwsza fasada przywodzi nam na myśl widok zewnętrzny świątyń czy też małych kapliczek. Elegancki ceglany mur zaskakuje otwarciem się na pustkę, którą przerywa położone centralne wejście do ogrodu. Wejście główne możemy zobaczyć w głębi, po prawej. Cegła to materiał zawsze przywołujący na myśl domowe ciepło. Ciekawie komponuje się z wykorzystanymi w ogrodzie i na tarasie pustakami.

2. Dom dzielony na dwa

Kiedy przyglądamy się temu budynkowi zwracają uwagę jasne podziały. Po pierwsze zauważamy, że bryła została niejako przecięta na pół pnącymi się w górę schodami. Jedynie ostatnie piętro jest połączone w wyraźmy sposób, chociaż przez różnice w poziomie dachu i jego kształt podział wciąż można zaobserwować. Kolejny podział, to przeznaczenie parteru na pomieszczenia usługowe. W centrum miasta takie przeszklenia mogą oznaczać tylko jedno!

3. Zieleń, która przyciąga wzrok

Ta bryła po prostu zachwyca! Budynek nosi nazwę Tower House, czyli Dom Wieża. Wzniesiono go na planie krzyża greckiego o nieregularnych ramionach. W miejscu ich spotkania wyrasta smukła wieża, nieprzytłaczająca swoimi wymiarami. Bardziej rzucają się w oczy różnice pomiędzy parami ramion. Jedne są szare, betonowe, o płaskich dachach, a drugie zostały obłożone miedzianymi płytami, zaprojektowano im dwuspadowe dachy. Z chęcią poznalibyśmy mieszkańców tego oryginalnego domu!

4. Drewno i pomarańcz

Pozostajemy w tematach silnych akcentów kolorystycznych oraz jasnych podziałów przestrzeni. Prezentowany powyżej dom wyróżnia pomarańczowa ściana elewacji. Mur ten jest wsunięy do tyłu, robi miejsce tarasowi. W interesujący sposób pomarańcz łączy się kolorystycznie z ciepłym brązem zabudowy tarasu. Choć projekt całej bryły cechuje prosta i oszczędność wyrazu, to jednak ma ona swój charakter.

5. Szaleństwa geometrii

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KDDH Architects
KDDH Architects

영종도 북하우스

KDDH Architects

Wydaje się, że Koreańczycy kochają kolor! Tutaj odnajdziemy intensywną czerwień i żółć zdobiące tak wysunięte okna, jak i wnęki balkonów. Budynek został zwieńczony jednospadowym dachem, pod którym wiele się dzieje. Geometryczne kształty zdają się składać niczym w popularnej grze Tetris. Biel elewacji została ocieplona pasami drewnianych paneli.

6. Corten zawsze się sprawdzi

Corten to materiał przypominający zardzewiałą blachę, jednak wyróżnia go nadzwyczajna trwałość i świetny wygląd, wpisujący się we współczesne gusta. W tym wysokim budynku płyty cortenu strzegą prywatności mieszkańców, oprócz małych okien pozostawiając wąskie lecz wysokie prześwity, zapewniające dobre doświetlenie wnętrza. Stylowo i praktycznie!

7. Szeregówka pełna stylu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez HOUSE & BUILDER
HOUSE & BUILDER

용인 흥덕지구 (Yongin)

HOUSE & BUILDER

Domy szeregowe też mogą wyglądać świetnie! Wymagajmy tego od deweloperów, a może sami zastanawiamy się nad konstrukcją ogromnego kompleksu dla wielopokoleniowej rodziny? W tym przypadku zostajemy oczarowani geometrycznym projektem i grą czystych linii. Trzy prawie identyczne części składają się na jeden budynek, a linia ich dachów prezentuje się niczym strome zbocza górskie. 

A może jesteście zainteresowani budową bliźniaka? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: 9 najciekawszych projektów domów bliźniaczych!

Który dom najbardziej Was zaskoczył?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu