Świetny projekt modernizacji ogrodu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Świetny projekt modernizacji ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny ogród od neuegaerten-gartenkunst Nowoczesny
Loading admin actions …

Architekci krajobrazu z Berlina stanęli przed nie lada wyzwaniem- klienci zlecili im modernizację dużego, dającego ogromny potencjał ogrodu, znajdującego się na tyłach ich domu. Pragnęli zielonego obszaru pełnego elegancji i klasy, ale także odznaczającego się funkcjonalnością i wygodą. Zobaczcie, jaki jest rezultat prac ekspertów.

Przed: nudny i nijaki, ale z potencjałem

Zdjęcie sprzed prac modernizacyjnych ukazuje ogromny potencjał tego ogrodu. Jest tu mnóstwo miejsca, które można w fantazyjny sposób zagospodarować, zieleń jest bujna i rozłożysta, a do tego już znajduje się tutaj basen. Całość swoje najlepsze lata ma już jednak dawno za sobą, dlatego zdecydowano o jej unowocześnieniu.

Po: komfortowo i stylowo

Co za zmiana! Zieleń obramowująca granice ogrodu została przycięta i wypielęgnowana, rozpościerając się teraz na jednym poziomie. Basen został odnowiony, a teren wokół niego obłożony nowymi płytkami z kamienia o piaskowym odcieniu. Całości nadano bardziej minimalistyczny charakter, co przekłada się na większą estetykę ogrodu.

Po: nowy taras

Z tego ujęcia podziwiać możemy nowe schody, które prowadzą do zlokalizowanego nieco wyżej tarasu. Do jego stworzenia wykorzystano ten sam materiał, który otacza obszar basenu, zachowując tym samym estetyczną spójność. To właśnie tutaj w promieniach słońca właściciele domu wspólnie spędzają czas.

Po: widok na dom

Z tej perspektywy mamy widok na ogród w połączeniu z domem. Widzimy, że harmonijnie się one łączą, tworząc spójną pod względem wizualnym całość. Zarówno projekt domu, jak i ogrodu cechuje niewymuszona elegancja i nastawienie na funkcjonalność. Nie ma tu miejsca na nietypowe elementy czy fantazyjne dekoracje- całość ma charakter posty, ale stylowy.

Po: roślinność

Pomimo minimalistycznego charakteru ogrodu nie zabrakło w nim miejsca na piękną roślinność- eleganckie róże i intensywnie zielone krzewy. Także one wpisują się w prosty, naturalistyczny design, stanowiąc jednocześnie wspaniałą ozdobę ogrodu.

Podoba Wam się ogród w minimalistycznym wydaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu