Jak zaprojektować wejście do domu na 6 sposobów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zaprojektować wejście do domu na 6 sposobów

Alicja Olko Alicja Olko
Drzwi kobbe od Kobbe Nowoczesny
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie. W domu za nie właśnie odpowiada już strefa wejścia, która może wiele powiedzieć o tym, jakiego typu wnętrza czekają na nas w środku. Projektując dom większość z nas skupia się na jego wnętrzach, pomijając nieco wejście do budynku. A to błąd! Jest wiele sposobów na to, aby nadać wejściu stylowy, modny i niezwykle zachęcający charakter. Zapoznajcie się z sześcioma z nich!

1. Zadaszone

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Zadaszona strefa wejścia to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Chroni wchodzących do domu przed deszczem oraz zbyt mocnymi promieniami słonecznymi. W tym przypadku idealnie wkomponowano je w nowoczesną strukturę domu.

2. Po schodkach

Model KB110 od Kobbe Nowoczesny Aluminium/Cynk
Kobbe

Model KB110

Kobbe

Schody są świetnym sposobem na to, aby nadać strefie wejścia czar i urok. Pozwalają na osiągnięcie wrażenia dynamiki oraz dodatkowej głębi. Schody z obu stron ozdobić można dekoracyjnymi balustradami oraz ustawić obok nich rośliny doniczkowe.

3. Szklane

Obecność szkła w strefie wejścia nada mu lekkości i delikatnego charakteru. Jest to także świetny sposób na dodatkowy napływ naturalnego światła do wnętrza. Przeszklenia powodują także, że środek domu nabiera głębi i dodatkowego wymiaru. Szkło świetnie komponuje się z drewnem, metalem czy betonem.

4. Odpowiednio podświetlone

Nowoczesne domy od LEBEL Nowoczesny

Projektując strefę wejścia warto skupić się również na dobraniu odpowiedniego oświetlenia. To właśnie ono nada charakter wejściu o zmierzchu i w nocy. Dobre oświetlenie jest w stanie odmienić wygląd każdego domu i spowodować, że wywoła on zupełnie inne wrażenie.

5. Z roślinami

Ozdobne kwiaty i krzewy to świetny sposób na to, aby udekorować strefę wejścia. Nadadzą one jej automatycznie żywszy i ciekawszy charakter. Co więcej, płynnie łączą strefę wejścia z otaczającą ją ogrodem.

6. Kontrastowe

Nowoczesne wejście oparte jest na kontrastach- materiałów, kolorów i kształtów. Nie bójcie się eksperymentować już od tego obszaru Waszego domu. Odważne posunięcia projektowe z pewnością się odpłacą!

Inne propozycje imponujących wejść znajdziecie w artykule Witaj w domu – najciekawsze pomysły na wejście!

Które podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu