Minimalizm górą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalizm górą

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Fabio Ricchezza architetto Nowoczesny
Loading admin actions …

Niejednokrotnie przekonujemy się w życiu, że proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Twierdzenie to przenieść można także często na pole architektury- domy zaprojektowane na modłę minimalistyczną mają w sobie to coś. Czy to ponadczasowy charakter, uniwersalność, czy też niewymuszoną elegancję- to tylko niektóre z ich zalet. Oto jeden z takich projektów- prosty, nowoczesny i stylowy. Przekonajcie się sami!

Ponadczasowa bryła

Powierzchnia domu rozciąga się na dwóch kondygnacjach, z tym że ta druga jest w formie zagospodarowanego poddasza. Bryła budynku jest prosta, o dwuspadowym dachu. Biała, wpadająca w kremowy odcień elewacja stanowi świetne tło dla brązowych ram okiennych i drzwi w tym samym kolorze.

Eleganckie detale

Minimalizm nie musi jednak być surowy i niedostępny. W domu tym znajdziemy wiele subtelnych detali, dzięki którym jego projekt nabiera charakteru. Armatura kuchenna i łazienkowa jest najwyższej jakości, odznaczając się nie tylko aspektami praktycznymi, ale i wysoką estetyką. W oknach zainstalowano delikatne kwiatowe dekoracje z metalu, subtelnie zdobiące wnętrza.

Neutralne wnętrze

W aranżacji wnętrz nacisk położono na wysokiej jakości materiały, odznaczające się duża odpornością i trwałością. Pomieszczenia wykończono tymi, odznaczającymi się neutralną kolorystyką- dominują zatem beże i biele. Wnętrza są przestronne i pozwalają na fantazyjną aranżację.

Życie na dwóch poziomach

Na drugim piętrze, w formie antresoli,  znajdują się pomieszczenia prywatne właścicieli. Choć ukośne sufity mogą wywoływać wrażenie ciemności i ciasnoty, to jednak w tym przypadku zdołano tego uniknąć. Udało się to dzięki licznym oknom, jasnym ścianom i podłogom oraz szklanej balustradzie. Naturalne światło swobodne wpada zatem do wnętrz i okrasza je intensywnym blaskiem.

Inny przykład minimalistycznej architektury znajdziecie w Katalogu Inspiracji Ujarzmiony minimalizm!

Podobają Wam się takie surowe wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu