Nowe życie starego ogrodu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowe życie starego ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Klasyczny ogród od neuegaerten-gartenkunst Klasyczny
Loading admin actions …

Berlińscy architekci krajobrazu stanęli przed zadaniem zagospodarowania skarpy na tyłach wspaniałej, klasycznej willi. Jej właściciele wymarzyli sobie ogród, który swoim pięknem dorównywałby urokowi samego domu. Obejrzyjcie zdjęcia sprzed interwencji profesjonalistów, jak i po niej. Teraz ogród prezentuje się fantastycznie!

Przed: trudne początki

Eksperci rozpoczęli prace od zrównania z ziemią starego tarasu i usunięcia kamiennego murku, który go oddzielał od ogrodu. Kamień odłożono na bok, z zamiarem jego powtórnego wykorzystania. Właściciele posiadłości naciskali na to, aby zachować wszystkie rosnące już na działce drzewa i krzewy. Charakter ogrodu miał być dopasowany do charakteru willi- czyli emanować elegancją i niewymuszoną klasą.

Po: pełen harmonii

Teraz ogród wygląda pięknie i wpisuje się harmonijnie w charakter posiadłości. Taras obłożono od strony ogrodu nowym i starym kamieniem, obsadzając go niską, ale kolorową roślinnością. Z jego poziomu rozciąga się fantastyczny widok na ogród. Kamienny mur wzniesiono w miejscu starego, aby zminimalizować poziom interwencji w zadrzewienie działki.

Po: na kilku poziomach

Przyjrzyjmy się bliżej kamiennej strukturze, spoglądając na nią z perspektywy trawnika. Dwa poziomy połączone schodami umożliwiły stworzenie dekoracyjnych skalniaków, z niskimi kwiatami i krzewami. Na tarasie stworzono wygodne miejsce do relaksu, które przez większość część dnia korzysta w promieni słonecznych. Znalazł się tam także obszar do grillowania.

Po: ogród frontowy

Przy okazji prac na tyłach domu, postanowiono także o upiększeniu ogrodu frontowego. Ta najbardziej reprezentacyjna część posiadłości zachwyca bujną roślinnością i wspaniale kwitnącymi kwiatami. Ogród zaprojektowano w taki sposób, aby zachwycał o każdej porze roku. Są tu rośliny całoroczne, jak i te rozkwitające wiosną i latem. Dzięki temu przez cały rok właściciele cieszyć się mogą zielenią.

Po: widok od strony ulicy

Na koniec spójrzmy raz jeszcze na to, jak imponująco całą posiadłość prezentuje się od strony ulicy. Z pewnością niejeden przechodzień przystaje, aby podziwiać ten klasyczny okaz architektury wraz z pięknie zaprojektowanym i utrzymanym ogrodem!

Inny wspaniały projekt domu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Piękny dom obsypany nagrodami.

Jak Wam się podoba zmiana?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu