Jednorodzinny dom, który zyskał nowe życie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jednorodzinny dom, który zyskał nowe życie

A.D. A.D.
Nowoczesny salon od Gerstner Kaluza Architektur GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

Domki, jak ten który dziś opiszemy są dość popularne w Niemczech. Szczególnie na terenach graniczących z miastami taka architektura znajduje się bardzo często. Są to niewielkie budynki wybudowane w okresie powojennym. Przynależy do nich ogród, który był używany dawniej do celów rolniczych, był źródłem pożywienia,a nie tak jak dziś – rekreacji. 

Architekci z Gerstner Kaluza Architektur GmbH wzięli pod lupę taki właśnie budynek i przekształcili go w bardzo współczesny dom dla rodziny, który pasuje do wymogów organizacyjnych i technicznych współczesnego życia. Koniecznie zobaczcie tą przemianę. 

Przed zmianą: ogród

Ogród, przed remontem wyglądał nijaki. Działka posiada funkcję rolniczą, co było powszechne w tamtym czasie. Jest ciemno, ponuro i niezachęcająco. Do takiego miejsca nie zaprasza się przyjaciół. 

Po: widok na ogród

Miejsce zrobiło się bardzo współczesne. Aż trudno uwierzyć że ten budynek ma dziesiątki lat. Duże przeszklone powierzchnie okien rozświetlają elewację i wpuszczają do środka dużo dziennego światła. Ładny detal to zwężająca się okno poniżej przyczółka. Ogród stał się bardzo przyjemnym, jasnym miejscem, w którym można z przyjemnością odpocząć. Delikatna roślinność, jasne kamienie żwirowe i piękny trawnik. 

Przed zmianami: widok od frontu

Jest to konwencjonalna konstrukcja, którą można znaleźć w prawie każdym podmiejskim domu w tej lokalizacji. Dom został wybudowany w 1954 roku i pierwotnie był rozplanowany jako dom dwurodzinny. Najbliższe otoczenie to budynki wybudowane w okolicach 1920 roku.

Plan był niepraktyczny dla właścicieli dlatego wymagał generalnych zmian. Dom wyglądał szaro i nieatrakcyjnie, ponadto elewacja i ogrodzenie były mocno nadszarpnięte zębem czasu. 

Po: widok od frontu

Po konwersji, mały budynek świeci nowym blaskiem nie tracąc nic ze swojego uroku. Przestarzałe okna zastąpiono 3-szybowymi, które mają szkielet wykonany z drewna, a zatem podkreślają styl budynku. System solarny i wentylacja została zaplanowana w celu obniżenia kosztów. Ponadto fasada otrzymała nową izolację. Dzięki tym wszystkim zmianom dom spełnia wszystkie warunki inwestorów.

Drewniane detale na elewacji

Część elewacji bocznej domu została pokryta od podstawy do okapu belkami poziomymi drewnianymi, także brama garażu, jest pokryta tym samym materiałem. Drewno przy elewacji zewnętrznej budynku zawsze sprawdza się świetnie. Jest to szlachetny, naturalny materiał, który występuje w budownictwie od wieków. Stale jest modny, a w tej aranżacji nadaje modernistyczny wygląd. 

Zobaczcie także: 11 wyjątkowych pomysłów na zewnętrzną elewację!

Wnętrze domu

Wnętrze domu zmieniło się całkowicie. Niczym nie przypomina niemodnego starego budynku sprzed renowacji, nie ma tu śladu po poprzednich, malutkich pokoikach z niewielkimi oknami. Ogromne przeszklenia od podłogi po sufit wpuszczają zewnętrzny krajobraz do środka. 

Salon jest niezwykle przytulny,urządzony w nowoczesnym stylu, przy użyciu palety szarości i bieli. Wszystkie meble są ustawione tak, aby nie blokować dostępu do okien. Bardzo stylowa kanapa – narożnik idealnie tutaj pasuje. 

Pewne elementy starej struktur pozostawiono celowo, aby nadać wnętrzu osobisty i indywidualny charakter. Wchodząc po schodach, dostajemy się do sąsiedniego pokoju jadalnianego.Znajduje się tam wysokiej jakości drewniana podłoga, zaprojektowana dla większego komfortu użytkowników. Kominek stoi w centralnej części, jest jakby łącznikiem między pomieszczeniami. Wnętrza mają trochę eklektyczny charakter, przewija się tutaj coś nowego i starego, trochę nowoczesności i klasyki. Takie połączenia to idealne duety w domach z historią. Są pewnego rodzaju hołdem, poszanowaniem dziedzictwa.  

Co myślicie o tej przemianie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu