Corian: wszystko, co musisz wiedzieć o tym materiale dla Twojego domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Corian: wszystko, co musisz wiedzieć o tym materiale dla Twojego domu!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Spacemekk Designers p.LTD Nowoczesny
Loading admin actions …

Corian jest solidnym materiałem używanym najczęściej podczas produkcji blatów, wysp kuchennych, barów, ogólnie mebli kuchennych, stołów i biurek. Stanowi on mieszankę granitu i laminatu. Jest to materiał z tworzywa sztucznego, które może być pigmentowane w dowolnym kolorze i z różną tekstura.

W tym katalogu wyjaśnimy, dlaczego Corian jest tak popularny oraz w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdza!

1. Corian jako materiał

Corian jest estetyczny i funkcjonalny, dlatego nie powinno nas dziwić możliwość zastosowania niemal w każdym pomieszczeniu. Zdjęcie pokazuje, jak Corian może być wykorzystany do stworzenia ściany z miejscem na telewizor. 

2. Pielęgnacja

Jest to całkiem wytrzymały materiał, jednak nie jest odporny na ciepło, czyli np. nie powinniśmy na nim kłaść gorących garnków. Oprócz tego musimy uważać na zarysowania, dlatego też nie należy ciąć i kroić bezpośrednio na blacie. Najlepiej jest go czyścić wodą z mydłem – z pewnością nie powinniśmy sięgać po agresywne środki chemiczne.  Corian jest odporny na wilgoć, pleśń i bakterie.

3. Higieniczny

od homify Nowoczesny

Największą zaletą corianu jest to to, że jest on maksymalnie higieniczny – nie ma takiej możliwości, aby woda sączyła się przez spoiny lub gromadziły między nimi bakterie. Idealny do kuchni!

4. Koszt

W związku z tym, że corian jest wytrzymały, higieniczny i dostępny w wielu kolorach i formach, może nam się wydawać, że będzie przez to wyjątkowo drogi. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości, jest jednym z tańszych materiałów w porównaniu do np. granitu i kwarcu. Dotyczy to również kosztu instalacji. 

Jednak tego materiału nie można kupić bezpośrednio – jedynie za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców.

5. W łazience

Corian jest idealnym materiałem do łazienki, ponieważ, jak już wspominaliśmy wcześniej, jest odporny na wilgoć, pleśń i bakterie. Dodatkowo jest ciepły w dotyku! Oprócz tego może wyglądać spektakularnie – jasne i żywe kolory, a może imitacja kamienia?

6. W kuchni

Dobrze sprawdza się w kuchni, ponieważ łatwo się go czyści. Może być wykorzystany jako blat, meble kuchenne, zlew, wyspa czy bar.

Więcej przykładów na kuchnie znajdziecie w tym artykule: Najgorętsze trendy w projektowaniu kuchni w 2016!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu