9 genialnych trików kuchennych, aby zaoszczędzić pieniądze | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 genialnych trików kuchennych, aby zaoszczędzić pieniądze

homify.Pl homify.Pl
od Piwko-Bespoke Fitted Furniture Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach, oszczędzanie pieniędzy nie musi oznaczać odżywiania się zupkami chińskimi i zbierania kuponów zniżkowych do sklepów. Istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym w końcu uda nam się spełnić coroczne postanowienia o bardziej ekonomicznym życiu. Dzięki tym sposobom nie tylko poprawi się nasza sytuacja ekonomiczna, ale również jakość życia, szczególnie w kwestii zdrowia. 

Oprócz prostych i ewidentnych rozwiązań, takich jak przygotowywanie posiłków i jedzenie w domu, zamiast stołowania się w restauracjach, istnieją również inne, mniej oczywiste sposoby. Tak więc, niezależnie od tego, czy musimy odłożyć pieniądze na spłatę długów, zwiększyć naszą swobodę finansową, czy też zwyczajnie zacząć oszczędzać, na pewno warto spojrzeć na kilka propozycji, które dzisiaj przygotowaliśmy. Zacznijmy nasze oszczędne życie z łatwością i motywacją!

​1. Stwórzmy własne produkty czyszczące

Zamiast wydawać ogromne sumy pieniędzy na produkty chemiczne do czyszczenia różnych powierzchni, spróbujmy swoich sił w stworzeniu domowych środków czyszczących.

Na pewno przyda Wam się inspiracja, więc polecam przeczytać: Porady babci – jak wyczyścić piekarnik?

​2. Koniec z jedzeniem na mieście

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Pożegnajmy się z regularnymi wizytami w restauracjach i zacznijmy jeść posiłki w domu. Nasze ciała na pewno nam za to podziękują. Nasze portfele również!

3. Jedzmy produkty sezonowe


Produkty sezonowe są tańsze, świeższe i lepsze dla środowiska. Zamiast udawać się do supermarketu i kupować towary, które musiały przepłynąć pół świata, żeby do nas dotrzeć, udajmy się do lokalnego spożywczaka i zaopatrzmy się w produkty, na które jest akurat sezon.

​4. Własnoręcznie stwórzmy niektóre akcesoria

Zamiast wydawać duże sumy pieniędzy na fantazyjne akcesoria, deski do krojenia lub deski na kanapki (ostatnio dość popularne), dlaczego nie stworzyć ich samodzielnie? Spróbujmy w weekend usiąść do projektu DIY i własnoręcznie zróbmy deskę na sery. Dobrą alternatywą jest też zakupienie starego zestawu stołowego na pchlim targu, lub w lokalnym sklepiku ze starociami. Uzyskamy niepowtarzalną i bardzo spersonalizowaną estetykę przy minimalnych kosztach.

​5. Audyt wśród posiadanych

Na tym przykładzie, widzimy jak projektanci wykorzystali przegródki i organizery w szufladach kuchennych. Czasami jest to jedyny sposób, żeby wszystko było widoczne i utrzymane w ryzach.

Przejrzyjmy nasze naczynia, szkło o akcesoria – sprzedajmy lub oddajmy wszystko to, czego nie potrzebujemy.

​6. Pijmy naszą poranną kawę w domu

Biorąc pod uwagę, że filiżanka kawy może kosztować około 10 złotych, nie trudno wykalkulować ile pieniędzy tygodniowo przeznaczamy na tą drobną przyjemność. Może warto zainwestować w ekspres do kawy i zacząć dzień z niedrogą i pyszną, świeżo przygotowaną kawą. Dodatkowo, w kuchni będzie wspaniale pachniało!

​7. Wymiana starego sprzętu

W tym przypadku, może wyglądać na to, że trzeba wydawać pieniądze (w istocie tak jest), jednak wziąwszy pod uwagę, że stare urządzenia często ciągną ogromne ilości energii, można powiedzieć, że ich utrzymanie jest nieekonomiczne.

Zainwestujmy w akcesoria energo- i wodooszczędne, dzięki którym zaczniemy oszczędzać na rachunkach. Na dłuższą metę jest to opłacalna inwestycja.

​8. Hodujmy własne zioła… i nauczmy się je przechowywać

Longboard Cherry by chris+ruby od chris+ruby Nowoczesny
chris+ruby

Longboard Cherry by chris+ruby

chris+ruby

Uprawa własnych ziół drastycznie poprawia klimat i aurę w kuchni, przy jednoczesnym zapewnieniu, że zawsze będziemy mieli pełno smacznych dodatków do naszych kulinarnych smakołyków.

Kiedy nasze zioła osiągną odpowiednie rozmiary, nauczmy się też je przechowywać poprzez suszenie lub zamrażanie. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie pojemnika na kostki lodu – ułóżmy zioła, zalejmy je oliwą i do zamrażalnika! idealna porcja ziół w oliwie będzie zawsze pod ręką.

​9. Róbmy własne sosy i przetwory

od homify Wiejski

Robienie własnych sosów i przetworów nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę pieniężną, ale będzie zabawną i relaksującą aktywnością. Zaangażujmy nasze rodziny we wspólne robienie zdrowych, wolne od konserwantów i chemii przetworów. Raz spróbujemy, a nie będziemy chcieli wrócić do sklepowych gotowców. Domowej roboty przetwory są też świetnym pomysłem na prezent!

Pieniądze zaoszczędzone w kuchni, więc teraz: Tchnij nowe życie w starą kuchnię!

Macie inne triki na proste oszczędzanie w kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu