Styl rustykalny - 10 spektakularnych mebli kuchennych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Styl rustykalny – 10 spektakularnych mebli kuchennych

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez COUTURE INTERIORS, Rustykalny
Loading admin actions …

Kuchnie i meble kuchenne, które pokażemy w tym Katalogu Inspiracji, są idealne dla romantyków i dla tych, lubujących się w naturalnych materiałach i tradycyjnej aranżacji. Zaprezentujemy dziesięć przykładów kuchni urządzonych z miłością i prostotą, idealnych do codziennego życia.

Przekonajcie się, co sprawia, że rustykalnym kuchniom tak trudno się oprzeć.

1. Prostota i elegancja

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Rustykalny Ceramiczny

Nie jest prawdą, że meble w stylu rustykalnym muszą odznaczać się staromodnością. W tym przypadku widzimy, że cechować może je nowoczesny design i elegancja. Najwyższej jakości drewno, dekoracyjne uchwyty frontów oraz najwyższej jakości armatura kuchenna łączą się z designerskimi płytkami na ścianach i podłogach.

2. Naturalność

Drewno dębowe to świetny wybór na materiał, z którego wykonane są meble kuchenne w stylu rustykalnym. Zwłaszcza, gdy pozostawi się je w naturalnym stanie, zabezpieczone jedynie ochronnym woskiem, bez połysku czy sztucznych barwników.

3. Jak za dawnych czasów

Gliniany piec w kuchni przeniesie ją do dawnych czasów, czyniąc ją miejscem o ciepłym, przytulnym charakterze. Zabudowa tej kuchni została pokryta farbą o przetartym odcieniu żółci o różnym stopniu natężenia. Tym samym zyskała jeszcze bardziej wiejski charakter.

4. W stylu english country

Klasyczna kuchnia w stylu angielskim zyskała bardziej nowoczesny charakter, dzięki pokryciu frontów szafek intensywnie czerwoną farbą. Kolor ten świetnie komponuje się z marmurem, wykorzystanym tutaj na blaty. Wiejskiego charakteru całości nadaje wyeksponowana porcelana.

5. Solidność

Masywny mebel kuchenny został wystylizowany, aby nawiązywać do dawnej estetyki. Oleista farba w kolorze smoły doskonale łączy się z uchwytami z brązu, dając niezwykle autentyczny efekt.

6. Funkcjonalność

Projekty,   zaprojektowane przez Stunning Spaces Ltd, Wiejski
Stunning Spaces Ltd

Kitchen Projects

Stunning Spaces Ltd

Rustykalne meble powinny odznaczać się także sporą dozą funkcjonalności. Szafki powinny być pakowne i pojemne, aby ukryć wszystkie sprzęty i przybory kuchenne. W tej kuchni specjalną szufladę przeznaczono na schludne przechowywanie butelek z olejem, oliwą i octem.

7. W drewnie i marmurze

Naturalny kamień, a w szczególności marmur, to materiał, który w każdej rustykalnej kuchni zajmuje specjalne miejsce. Jest odporny i trwały, a przy tym niezwykle dekoracyjny. Najlepiej sprawdzi się w postaci blatów kuchennych.

8. Eleganckie detale

W rustykalnej kuchni nie może zabraknąć dekoracji i dodatków- bogato zdobionych mosiężnych uchwytów, wzorzystej porcelany czy suszonych ziół podwieszanych pod szafkami. W ttym przypadku zdecydowano się na wykończenie kuchni materiałami bardziej eleganciki, o ciemnej kolorystyce i prostszym designie.

9. Wszystko na widoku

W rustykalnej kuchni można pozwolić sobie na trzymanie pewnych przyborów czy produktów na widoku. Dotyczy to zwłaszcza dekoracyjnych naczyń czy pięknie wyeksponowanych przypraw. Także niektóre sprzęty kuchenne, takie jak mikser, robot kuchenny czy maszynka do mielenia mięsa, stylizowane są współcześnie na starodawne, aby nadać im także dekoracyjny charakter.

10. Z antykami

Doskonałym dodatkiem do rustykalnej kuchni jest przedmiot o charakterze antycznym, jak chociażby w tym przypadku starodawna deska do krojenia z grubego, wytartego kawałka drewna. To dopiero wprowadza wiejski styl do wnętrz!

Należycie do zwolenników stylu rustykalnego?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu