8 sprytnych sposobów na wykorzystanie niezręcznej przestrzeni w Twoim domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 sprytnych sposobów na wykorzystanie niezręcznej przestrzeni w Twoim domu

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Domy zaprojektowane przez HYLA Architects, Nowoczesny
Loading admin actions …

Wszyscy mamy ich w naszych domach w nadmiarze: trudno dostępne miejsca, zakamarki, szczeliny, narożniki. Poza oczywistymi trikami projektowymi oraz dekoracjami ciężko jest w odpowiedni sposób zaaranżować przestrzeń, aby była innowacyjna, twórcza i, w końcu, bezproblemowa. Na szczęście nasi architekci nie boją się wyzwań i są specjalistami w rozwiązywaniu trudnych spraw.

Czy jesteś tego świadomy, czy nie, większość z nas ma w swoim domu niewygodne miejsca, które ciężko jest wykorzystać w odpowiedni sposób. Wraz ze wzrostem liczby ludności, co raz częściej napotykamy niewielki mieszkania o ograniczonej przestrzeni, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy.

Dziś przyjrzymy się ośmiu rozwiązaniom, które sprawią, że trudno dostępne miejsca staną się zapomnianym problemem. Sprawdź co możesz wykorzystać w swoim domu!

1. Ścianka działowa do przechowywania

Życie w mieszkaniu oznacza ograniczoną przestrzeń, i tym samym ograniczone możliwości planowania. Kompaktowe mieszkanie może być jednak komfortowe i funkcjonalne. Na pierwszy rzut prezentujemy Wam rozwiązanie godne uwagi.

Widzimy tutaj, jak ściany działowe mogą stać się regałem. Pozbywamy się w ten sposób zagracania pokoju i sprawiamy, że przestrzeń jest niesamowicie uporządkowana.

2. Otwarte półki

Teren obok schodów często bywa ciężkim orzechem do zgryzienia. Tutaj widzimy, jak zazwyczaj zmarnowana przestrzeń, przeradza się w funkcjonalne półki pełniące rolę domowego centrum rozrywki, gdzie znajdziemy wszystko co pomoże nam się w pełni zrelaksować.

3. Szafki narożne

Ta sypialnia była niemałym wyzwaniem. Kompaktowy pokój potrzebował miejsca do przechowywania, w związku z tym wykorzystano, na pozór, bezużyteczne rogi. Twórcze myślenie pozwoliło na realizację pojemnych regałów, które doskonale służą mieszkańcom tego domu.

4. Magazynek pod schodami

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Specht Architects, Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Schody często są trudnym tematem i zaburzają aranżację przestrzeni. W tym przypadku miejsce pod schodami zostało wypełnione praktycznymi półkami, które skryją wszystko to, co nie powinno rzucać się w oczy naszych gości.

5. Łóżkowa oszczędność miejsca

Często możemy spotkać nieustawne pokoje, w których ciężko jest o sensowną aranżację. W tym przypadku mamy do czynienia z doskonałym rozwiązaniem połączenia regału oraz łóżka. Jest to doskonały pomysł do zastosowania w pokoju dziecięcym, jednak odpowiednie dopasowanie sprawi, że również dorośli poczują się tutaj fantastycznie.

6. Smukła linia łazienki

Architekci mieli tutaj do dyspozycji bardzo niewielką przestrzeń. Z pomocą luster udało się uzyskać złudzenie optyczne pozwalające powiększyć pomieszczenie.

7. Wykorzystanie ściany nad łóżkiem

Ściana nad łóżkiem nie musi oznaczać pustej przestrzeni, może być ona wykorzystana w bardzo funkcjonalny sposób. W tym przypadku mam do czynienia z rzędem szafek, w których schowamy pościel, piżamy, czy koce.

8. Problem sypialni rozwiązany

Wreszcie docieramy do kuchni. Nawet w nowoczesnej przestrzeni spiżarnia jest miejscem, w którym lubi się zadomowić bałagan. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej szafce, bez problemu utrzymasz porządek i przechowasz nie wszystko to, co nie powinno stać na wierzchu.

Sprawdź również : Nowoczesne ściany: 14 różnych pomysłów na wnęki!

Który sposób spodobał Ci się najbardziej? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu