Meble do stylowej willi w małopolsce: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Zirador - Meble tworzone z pasją

11 pomysłów na bajeczny korytarz

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Korytarze należą do tej grupy pomieszczeń domowych, do których przywiązuje się najmniejszą wagę i zwykle nie dekoruje. Jak się okazuje, w tym „szaleństwie” jest metoda i część z nas celowo unika dekorowania korytarzy, aby po prostu niczym nie zagracać strategicznego przejścia. Nic przecież nie czyni naszego domu małym, jak właśnie zagracony korytarz. Oczywiście to wszystko ani odrobinę nie koliduje ze stworzeniem stylowego i oryginalnego korytarza. Nawet jeżeli do dyspozycji mamy tylko jedną ścianę – zawsze da się coś ciekawego wymyśleć! Nie wierzycie? Zatem prześledźcie z nami niniejszy Katalog inspiracji, w którym zebraliśmy 11 unikalnych korytarzy. Zarówno tych przynależących do dużych rezydencji, jak i małych mieszkań. Do dzieła!

1. Miejsce na ubrania

Sposób, w jaki zaaranżowano korytarz ze zdjęcia, sprawił że całość prezentuje się bardzo elegancko i szykownie. Żadne buty, czy okrycia wierzchnie nie rażą oczu, gdyż znalazły swoje miejsce w szafie. Dzięki niej przedsionek domu jest w pełni zorganizowany i czysty, a zatem idealnie reprezentuje właścicieli rezydencji i zachęca gości do wejścia dalej.

2. Ściana z cegły

Ten mały korytarz, choć składający się zaledwie z kilku elementów, wywiera naprawdę piorunujące wrażenie. Warto zwrócić uwagę na rząd pocztówek zdobiący ścianę z cegły.

3. Unikalny wieszak

Któż z nas nie chciałby takiego wieszaka?! Wiszący, biały, w kształcie drzewa dodaje życia pomieszczeniu, w którym został zainstalowany. Ponadto, postawienie na biel to postawienie na jasność i lekkość.

4. Super wąski stolik

Mały korytarz ze zdjęcia prezentuje się bardzo wyrafinowanie i nowocześnie. Dzięki zainstalowaniu w nim błyszczącego i białego stolika, korytarz wydaje się większy i bardziej otwarty. Ciekawym rozwiązaniem okazała się wisząca lampa, która nie zabiera cennego miejsca na podłodze.

5. Magia lustra

W wielu małych domach przez frontowe drzwi wchodzi się wprost do salonu. Na szczęście jest wiele sposobów na stworzenie korytarza praktycznie z niczego. Wystarczy kilka odpowiednio dobranych mebli. Korytarz ze zdjęcia praktycznie nie ma sobie równych, ponieważ projektanci i dekoratorzy zainstalowali w nim lustro i stolik, a dzięki temu stworzyli jakoby nową przestrzeń. Bynajmniej takie właśnie odnosi się wrażenie.

6. Iluzja przestrzeni

Wielu korytarzom brakuje naturalnego światła, a co za tym idzie – wyglądają na ciasne i niezbyt zachęcające. Jednak odpowiednio dobrane oświetlenie oraz meble czynią cuda. Wystarczy prosty stołek, kilka luster i niewielkie lampy. Zwróćcie uwagę, jak ciekawie lustra odbijają piękny, biały mur.

7. Ogród na korytarzu

Na tym szerokim korytarzu udało się zaaranżować nawet wewnętrzny ogród! Jeżeli jednak nie posiadacie wystarczająco miejsca na realizację tak niecodziennego pomysłu, postawcie chociażby na zbiór roślin doniczkowych. Efekt również może okazać się piorunujący.

8. Kolory mówią

Kolejny niewielki korytarz. Mimo, że wielkością nie imponuje – wyglądem zachwyca. Różowe siedzisko i czarna farba to połączenie niecodzienne, ale ciekawe. Różowy odcień pojawił się także na macie podłogowej i wieszaku.

9. Świeżość i wspaniałość

Lustro ciągnące się od sufitu do podłogi i umieszczone za stolikiem – nic dodać, nic ująć. Okazałe kinkiety i świeże kwiaty idealnie dopełniają całości.

10. Wewnętrzny staw

Jeżeli lubicie domy zainspirowane sztuką Zen, ten azjatycki korytarz od razu przypadnie Wam do gustu. Wewnętrzny staw to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. „Kamienie” umożliwiające przechodzenie przez staw są wręcz imponujące i ciężko oderwać od nich wzrok. Brakuje jedynie kilku rybek…

11. Geometryczne lustro

Geometryczne lustro, widoczne na zdjęciu, zdecydowanie wydziela niewielki korytarz z pozostałej części skandynawskiego domu. Na pewno i Wy z chęcią byście się w nim przejrzeli!

A Wam który z tych korytarzy podoba się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu