Dom nie z tego świata! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom nie z tego świata!

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczne domy od royale projects : contemporary art Eklektyczny
Loading admin actions …

Projekt, który Wam dzisiaj pokażemy, balansuje na granicy pomiędzy architekturą a sztuką. Łączy w sobie jednak najlepsze cechy z obu dziedzin, fascynując i zadziwiając koneserów z całego świata. Dom ten wprawia w zachwyt i w osłupienie jednocześnie. Powoduje, że przecieramy oczy ze zdumienia i nie możemy powstrzymać okrzyku „WOW!”. Zaintrygowani? Zapraszamy do oglądania!

Skąd pomysł?

Amerykański artysta Phillip K. Smith III odnalazł opuszczoną, stara i zaniedbaną drewniana chałupą na samym środku pustyni w Kalifornii i postanowił przerobić ją w dzieło sztuki. Chciał pokazać jak zmienna i nieprzewidywalna może być pozornie nudna i monotonna pustynia i jak niewielkie, proste zmiany mogą oznaczać na niej kompletną rewolucję.

Wykonanie

Artysta umieścił na zewnętrznych ścianach drewnianej chałupki lustrzane panele, które odbijają obraz i kreują iluzję, że spogląda się na wskroś budynku. Lustrzane pasy odróżniają się od ciemnego drewna, tworząc wspólnie intrygujące, pasiaste pokrycie elewacji. Tym samym wąskie fragmenty budynku zdają się znikać w piasku pustyni.

Okna i drzwi

Okna i drzwi tego magicznego domu także zostały pokryte lustrzaną powłoką. Tym samym iluzoryczne wrażenie przenikania się przestrzeni zostało spotęgowane- wielkoformatowe otwory odbijają większy obszar pustyni, wywołując jeszcze bardziej intensywny efekt.

Efekt po zmroku

Po zapadnięciu ciemności czeka nas niespodzianka! Wielkoformatowe pokrycia lustrzane na oknach i drzwiach wyposażone są w specjalny system LED, sterowany komputerowym programem Arduino, który poza iluzorycznym efektem odbijania przestrzeni, wywołuje także nieziemskie wrażenia świetlne!

Kolorowy blask

Różnokolorowe światła okraszają pustynny piasek i wysuszona roślinność, wprowadzając zmianę i nową energię na ten monotonny i pozbawiony życia obszar.

Światełko w ciemności

W zupełniej ciemności dom ten wygląda jeszcze inaczej. Każde okno czy drzwi jaśnieją światłem w innym kolorze, zmieniając wrażenie, jakie wywołuje ten budynek. Projekt ten jest tak prosty, że aż genialny! Stara, zrujnowana i opuszczona chałupka zyskała dzięki niemu nowe życie i światowy rozgłos!

Podoba Wam się lustrzany trend na elewacjach? Obejrzyjcie koniecznie lustrzany dom w Izabelinie.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu