11 sensacyjnych pomysłów na nowoczesny ogród zimowy!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 sensacyjnych pomysłów na nowoczesny ogród zimowy!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
od Desnivel Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Inne strony internetowe piszące o ogrodach zwykle skupiają się na tych znajdujących się na zewnątrz domu, jeśli z kolei piszą o zieleni w domu, to mimo to wciąż skupiają się na otwartych przestrzeniach, takich jak balkony czy taras. Jako, iż portal Homify zawsze stara się podążać naprzód i wyznaczać obecnie panujące trendy, tym razem chcielibyśmy zaprezentować wam odmienne i kreatywne sposoby na stworzenie ogrodu zimowego. W ogrodzie zimowym nie zawsze chodzi o drzewa, kwiaty i rośliny, ale o zielone miejsce, w których można korzystać z tego, co daje nam kolor i energia natury.

W poniższym artykule znajdziecie wiele pomysłów na wprowadzenie do wnętrz waszych domów zieleni oraz wskazówki dotyczące tworzenia i dostosowywania przestrzeni. Dowiedzcie się zatem jak stworzyć idealny i olśniewający ogródek zimowy!

Kaktusy i gra światła w pomieszczeniach

Wasz dom jest urządzony w podobnym stylu? Doskonale! Zobaczcie zatem, jak możecie stworzyć w nim ciepłą i przytulna atmosferę. Jeśli tylko chcecie, możecie posiadać zimowy ogródek w każdym kącie waszego domu. Taki typ roślin, jak np. kaktusy oraz małe roślinki, sprawi, że wnętrze domu będzie wyglądało ciepło i elegancko.

Nic się nie martwcie, w żadnym wypadku nie poczujecie się jak na pustyni! Nie należy jednak zapominać, że bardzo istotnym czynnikiem jest także oświetlenie takiego zimowego ogrodu.

Zielona ściana w kuchni

Rośliny w kuchni i jadalni tworzą idealną atmosferę i wprowadzają świeżość do ich wnętrza, dlatego nie ma nic lepszego niż stworzenie w nich ogrodu zimowego. Jeśli nie macie w kuchni zbyt wiele miejsca na zieleń, możecie utworzyć na ścianie swoiste schodki na rośliny. W ten sposób ożywicie wnętrze oraz zaakcentujecie to miejsce na ścianie, na które normalnie niewiele osób zwróciłoby uwagę. Taką roślinną zieloną ścianę możecie także zastosować w holu lub przedpokoju.

Wysokie drzewo w centrum pokoju

Nie ma lepszego pomysłu, niż meksykańska inicjatywa architektów studia Desnivel Arquitectos – postawienie drzewka wewnątrz domu. Może to być małe drzewko, albo roślina przypominająca drzewo. Jako, iż zimowy ogród nie oznacza jedynie posiadania trawy i roślin, ale także wprowadzenie do wnętrza elementów natury, pomysł umieszczenia w domu martwej natury jest wspaniałym sposobem na dekorację domu. Projekt ten jest prosty w wykonaniu i nie wymaga specjalnej pielęgnacji i opieki w przeciwności do żywych drzewek. Ponadto, takie drzewko będzie dobrze się prezentowało w każdym miejscu domu lub biurze.

Małe, ale piękne

od MADERA Nowoczesny

Jeśli nie macie możliwości na stworzenie ogródka zimowego, to nic się nie martwcie, ten mały i prosty pomysł pomoże wam wprowadzić trochę zieleni do wnętrza. Fotel ogrodowy, kilka donic i pieńków - wprowadzą do pomieszczenia trochę natury. Taki koncept może być zaaranżowany dosłownie w każdym miejscu waszego domu. 

Pokój, w którym czytacie ulubione książki lub oglądacie seriale, udekorujcie drewnianymi elementami, dzięki czemu pomieszczenie nabierze prawdziwie rustykalnego charakteru.

Unoszące się w powietrzu kwiaty

Pomysł zawieszenia kwiatów na suficie jest znakomitym rozwiązaniem na stworzenie oryginalnego ogródka zimowego. Nie ma w nim nic trudnego, wystarczy zawiesić kilka pięknych doniczek na suficie, a natychmiast staną się one urokliwą dekoracją. Taki ogródek możecie umieścić przy wejściu do domu, wówczas odwiedzający was goście z pewnością będą pod wielkim wrażeniem tej aranżacji. Dobierzcie niezwykle stylowe i nietypowe doniczki, a wówczas na pewno taki zimowy ogródek będzie godny pozazdroszczenia. Umieśćcie w doniczkach większe rośliny, które będą bardziej widoczne, ale z kolei niezbyt ciężkie.

Powiew świeżości

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ogródek zimowy nie oznacza umieszczania roślin na zewnątrz domu, a w jego wnętrzu. Znajdujące się na powyższym zdjęciu różnego gatunku rośliny ozdabiają pomieszczenie dodając mu tym samym świeżości i stylu. Projekt Clorofila 2015 podkreśla znaczenie roślin, jako elementu wystroju domu, bez względu na przeznaczenie pokoi. Zgodnie z tym konceptem, możecie utworzyć ogródek zimowy  w całym domu, od sypialni, poprzez kuchnię, salon, przedpokój, po łazienkę, zielony ogród zimowy rozweseli i odświeży każde wnętrze.

Roślinna ściana

Jeśli chcielibyście wprowadzić więcej życia do konkretnego miejsca, nic nie przebije ogródka zimowego na ścianie lub wzdłuż ściany, ogródek taki może przewijać się nawet przez całą jej długość. Na powyższym zdjęciu możecie zauważyć, że część ściany pokryta jest drewnem i roślinami. Na wolnych przestrzeniach zawieszono obrazy, a całość oświetlono punktowymi lampkami. Ten pomysł możecie wykorzystać do przyozdobienia ściany np. w salonie, ale taki koncept sprawdzi się także w aranżacji wnętrz np. restauracji.

Krajobraz prosto z dżungli w waszym domu!

Jeśli mowa o stworzeniu indywidualnego i oryginalnego ogródka zimowego, to z pewnością musi być on widoczny. Przedstawiony na zdjęciu pomysł jest podobny do wcześniej zaprezentowanej zielonej ściany w kuchni, z tą różnicą, że tym razem wykonano go na większą skalę i składa się z bardziej obszernych roślin. Bez względu na to, jaką ścianę domu wybierzemy, króluje zasada: większe jest lepsze. Taka aranżacja będzie najlepiej się prezentować w większym metrażowo pokoju, który nie zostanie przez nią przytłoczony. Jeśli tylko dobrze rozplanujecie pionowy ogródek zimowy to zapewne wzmocni on i podkreśli styl pokoju.

Obrazy na ścianie

Zaprezentowany na zdjęciu pomysł jest bardzo kreatywny, przedstawia nietypowe obrazy martwej natury. Nie jest to tradycyjny obraz dwuwymiarowy, ale trójwymiarowy, a nawet czterowymiarowy! Jeśli tylko spodobał wam się ten koncept, znajdźcie ramy na obraz, elementy martwej natury, pomalujcie je i umieśćcie w ramach i zawieście na ścianie. Możecie umieścić pojedynczy obraz lub utworzyć schodki z kilku znajdujących się obok siebie dzieł sztuki. Kompozycje z różnych sztucznych roślin będą prezentować się spektakularnie!

Prosto i naturalnie

Jeśli preferujecie naturalność, te małe drzewka będą idealną dla was opcją. Alternatywą mogą być drzewka Bonsai, które tworzą idealne i harmonijne wnętrze. Jeśli umieścicie je obok schodów, będą się cudownie prezentowały. Innym sprawdzonym miejscem na ich ustawienie jest sypialnia. Zaopatrzcie się w kilka mebli, różne donice i stwórzcie swój indywidualny ogródek zimowy.

Naturalne okno

Jak zauważyliście, na zdjęciu zaprezentowano łazienkę, w której jedną ze ścian pokrywają rośliny. Jeśli wasza łazienka jest mała i ma kształt prostokąta, to wówczas takie rozwiązanie może dodać jej długości i wysokości. Nie należy jednak umieszczać tej roślinnej aranżacji na największej ze ścian, ponieważ uzyska się w ten sposób odwrotny efekt – pomniejszenia przestrzeni.

Taką roślinną ścianę ze sztucznymi roślinami możecie także umieścić w miejscu, gdzie znajduje się okno. W przypadku małej łazienki pomysł ten jednak się nie sprawdzi, wówczas najlepiej umieścić po prostu kilka sztucznych roślin w doniczkach. Jeśli jednak preferujecie naturalność, stwórzcie zimowy ogródek składający się z żywych roślin. Orchidee rewelacyjnie sprawdzają się w łazienkach.

Która opcja ogródka zimowego najbardziej się Wam podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu