Zrób to sam: poduszka w kształcie liścia!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zrób to sam: poduszka w kształcie liścia!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,   zaprojektowane przez Nähjournal 'Sauber eingefädelt', Skandynawski
Loading admin actions …

Samodzielnie zrobione dekoracje i ozdoby do domu mają o wiele większą wartość, niż te zakupione w sklepach- to przyzna każdy, kto kiedykolwiek podjął się wyzwania, jakim są projekty „zrób to sam”! DIY może stać się ciekawym i zajmującym hobby, dzięki któremu wyprodukujemy oryginalne i jedyne w swoim rodzaju produkty- czy to do własnego domu, czy też na prezent dla rodziny czy przyjaciół.

Większość projektów DIY wydaje się o wiele trudniejsza, niż jest to w rzeczywistości! Z odpowiednimi instrukcjami, opatrzonymi zdjęciami przedstawiającymi projekt krok po kroku, samodzielne wykonanie dekoracji do domu jest nie tylko łatwe, ale jakże pasjonujące! I przynosi mnóstwo satysfakcji!

Możecie się przekonać sami już dziś, podejmując się wyzwania samodzielnego stworzenie dekoracyjnej poduszki w kształcie liścia. Ten dodatek do wnętrz świetnie sprawdzi się zwłaszcza na jesień, wprowadzając klimatyczny nastrój do salonu czy sypialni.

Materiały

Do uszycia tej poduszki w kształcie klonowego liścia będziecie potrzebować:

- 2 kawałki materiału w rozmiarze A3

- 1 pas tkaniny o wymiarach 20 x 1-1,5 centymetra (w zależności jak wypadnie forma liścia)

- materiał wypełniający poduszki (np. włókno poliestrowe z jaśków, gotowe wypełnienia sprzedawane na kilogramy w formie kulek silikonowych, lub… materiał z rozprutych starych pluszaków!)

Wzór

Podstawą naszego projektu jest oczywiście liść! Najlepiej nadaje się list klonowy, gdyż jest duży i pozwala się łatwo odrysować. Zdecydować można się jednak na inny rodzaj liścia- wszystko zależy od naszej wyobraźni!

Skanowanie

Liść skanujemy i wydrukowany skan kładziemy na kartce z bloku technicznego z nadrukiem ze skali. Tym sposobem możemy go ręcznie powiększyć. Oczywiście najłatwiej jest udać się do drukarni, gdzie na profesjonalnych maszynach nasz skan zostanie łatwo, szybko i tanio powiększony!

Odrysowanie

Tak wygląda odrysowany ręcznie wzór liścia, powiększony na arkuszu o rozmiarze A3. Jest to właściwy szablon, od którego wycinać będziemy wzór poduszki, zarówno na przód, jak i na jej tył. Najlepiej jako materiał nada się bawełna, wełna lub poliester.

Zszywanie

Aby uzyskać efekt żyłek na powierzchni liścia, materiał musi zostać wielokrotnie przecięty. Najpierw pionowo, a następnie poziomo. Taśmę rypsową wszywamy następnie pomiędzy kawałki materiału. Najlepiej jest przyszyć taśmę najpierw do brzegu jednego kawałku materiału, a następnie sam materiał z taśmą naszyć na drugi.

Żyłki

Kolorowe żyłki liścia wykonamy z taśmy rypsowej – w internecie i w pasmanteriach znaleźć można szeroki wybór kolorów i wzorów!

Łączenie

Gdy przednia i tylna strona zostaną zszyta, możemy przystąpić do łączenia ich ze sobą. Powinny one być ten samej wielkość. Po obu stronach liścia powinien być wolny materiał o szerokości od 15 do 20 centymetrów. Rozmiar obu części będzie się pomniejszał poprzez wielokrotne przycinanie i skracanie.

Wypełnianie

Na koniec połączone bokami górnymi krawędziami części wypełniamy wybranym przez nas wypełnieniem. Upychamy je, tworząc miękką i wygodna poduszkę. Gdy osiągniemy już zamierzony efekt, dół zszywamy.

Efekt końcowy

Teraz możemy cieszyć się samodzielnie wykonaną, sezonowa dekoracja, której nie znajdziemy w domach rodziny czy przyjaciół, gdyż jest ona całkowicie unikatowa i jedyna w swoim rodzaju!

Obejrzyjcie inne piękne jesienne dekoracje!

Znacie jakieś inne dobre pomysły na DIY?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu