9 kuchennych dekoracji, idealnych do Twojego domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 kuchennych dekoracji, idealnych do Twojego domu

A.D. A.D.
Eklektyczna kuchnia od Eightytwo Pte Ltd Eklektyczny
Loading admin actions …

Dziś, zebraliśmy szereg różnych pomysłów dekoracyjnych idealnych do kuchni, z których wszystkie z pewnością Was zainteresują i zachwycą. Można by zapytać, dlaczego stale koncentrujemy dużo naszej uwagi na kuchniach? To pomieszczenie jest niezbędne w każdym domu. Jest to centrum akcji, i przestrzeń towarzyska dla członków rodziny lub współlokatorów. Z tego powodu, to pomieszczenie, musi być wyjątkowo dobrze zaaranżowane, bo to nie jest jedynie pokojem do gotowania. 

Jeśli Wasza stara kuchnia wymaga remontu, lub myślicie nad jej aranżacją, to trafiliście idealnie. Aby stanąć na drodze do gastronomicznej chwały, zacznijcie od odpowiedniego urządzenia warsztatu pracy. Mamy 9 przykładów kuchni, zaprojektowanych przez naszych specjalistów z dziedziny architektury wnętrz, które na pewno będą Was motywować i zachwycać. Stwórzcie swoją kulinarną nirwanę, swoją utopię i  kuchnię marzeń, oglądając poniższe zdjęcia. Zaplanujcie remontu już dziś!

1. Kuchnia na jednej ścianie

APARTMENT “VERBI” Minimalistyczna kuchnia od Polygon arch&des Minimalistyczny
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Na początek, możemy zajrzeć do wnętrza kuchni, która została zorganizowana na jednej ścianie. Dużym atutem takiego rozwiązania jest oszczędność i stworzenie efektywnego obszaru gotowania. Szafki, od podłogi do sufitu, to idealny patent na przechowywanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zostało jeszcze całkiem sporo miejsca na wygodną jadalnię.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także kuchnie w kształcie litery L. Obejrzyjcie kilka wspaniałych rozwiązań: 6 kuchni w kształcie litery L = 6 inspiracji

2. Elegancka i w najlepszym guście

Ta kuchnia to creme de la creme pomieszczeń kuchennych. Decydując się na elegancki styl, ciemną kontrastową stolarkę i zwisające, designerskie okapy, można stworzyć kuchnię, która jest wspaniała i naprawdę zachęcająca. Jasno zielone stołki barowe wprowadzają trochę życia w ten doskonały obraz. 

3. Kuchnia o nieregularnym kształcie

Jeśli macie niewygodny obszar pracy w swojej kuchni, zainspirujcie się zdjęciem. Optymalne wykorzystanie przestrzeni – projektanci wybrali regał ścienny, minimalistyczną stolarkę i stonowaną kolorystykę. To wszystko nadało poczucie wyrafinowania. 

W pomieszczeniach, które mają nieregularny kształt, lepiej postawić na spokojne, harmonijne kolory. Nie wprowadzą dodatkowego chaosu i uspokoją niejednostajny plan. 

4. Skandynawska elegancja

Skandynawski styl cechuje się poczuciem funkcjonalności, prostoty i praktyczności. Te cechy pozwalają na stworzenie ciekawej estetyki, która idealnie sprawdzi się w kuchni. Tutaj, wszystko jest białe lub szare. Nieliczne czarne dodatki przełamują monotonię. Ogólna atmosfera jest bardzo przyjazna, czysta, higieniczna i  wypełniona światłem.

5. Drewno i biel

Biel to kolor, który w kuchni wygląda wyjątkowo dobrze. Zazwyczaj, lubimy kiedy przestrzeń do gotowania i przyrządzania posiłków jest sterylnie czysta. Dzięki jasnej kolorystyce można to w łatwy sposób osiągnąć. A żeby nie było nudno i chłodno, warto połączyć ją z drewnem. Od takiego duetu ciężko oderwać wzrok.

5. Kreatywne i przyciągające rozwiązanie

Kuchnia otwarta Skandynawska kuchnia od stabrawa.pl Skandynawski
stabrawa.pl

Kuchnia otwarta

stabrawa.pl

Trochę nieszablonowo – tutaj projektanci stworzyli w kuchni tablicę. Oprócz swoich walorów wizualnych, takie rozwiązanie jest tez bardzo funkcjonalne, w każdej chwili można zapisać sobie przepis lub czas, w którym ciasto wskoczyło do piekarnika. Tablica pięknie koresponduje z ciemnymi blatami i kontrastuje z białymi frontami mebli. Proste, ale niezwykle skuteczne, ta przestrzeń do gotowania z pewnością zachwyci.

6. Całkowicie zabudowana

W kolejnej kuchni widzimy, że projektanci musieli pracować z bardzo ograniczoną przestrzenią. Praktycznie nie ma miejsca na kuchnię. Wpadli na świetny pomysł, aby ukryć przestrzeń do gotowania za drzwiami szafy. W ten sposób, stworzyli pełnowymiarową kuchnię, którą da się w razie konieczności całkowicie zamknąć. 

7. W stylu industrialnym

Ponieważ kuchnia jest centrum domu, ważne jest, aby stworzyć przyjazną przestrzeń i wyjątkowe miejsce, przyjemne dla każdego. Ten obszar do gotowania może poszczycić się dużym stołem, usytuowanym w punkcie centralnym, z miejscem dla całej rodziny. Styl przemysłowy, który tutaj zastosowano jest ciekawy, kreatywny, a przede wszystkim bardzo trendy.

9. Smukła, prostokątna kuchnia

Kuchnia w kształcie wąskiego prostokąta to wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia dla projektantów. Można ją zrobić na dwa sposoby, albo spróbować poprawić jej proporcje, skracając ją optycznie meblami, lub podkreślić jej głębię. W tym wypadku zastosowano drugą metodę. Okazała się strzałem w dziesiątkę! Wygospodarowano nawet miejsce na jadalnię.

Jesteście już zainspirowani do działania w swojej kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu