Jak pomalować dom jak profesjonalista (i nie zwariować) | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak pomalować dom jak profesjonalista (i nie zwariować)

mszpakowska mszpakowska
Nowoczesny salon od norte.ARQ Nowoczesny
Loading admin actions …

Dobrze pomalowany pokój, z użyciem odpowiedniego koloru, może być niezwykle atrakcyjny, nawet bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Jak się okazuje, nie musisz korzystać z pomocy profesjonalnego malarza. Wystarczy odrobina zaangażowania, informacji jak zrobić to prawidłowo, by już wkrótce cieszyć się pięknym pokojem. W ten sposób zaoszczędzisz trochę pieniędzy i poczujesz dumę, że wykonałeś to własnymi siłami.

Wielu osobom może wydawać się to trudne lub niemożliwe. Z pomocą kilku wskazówek pomożemy Ci odpowiednio podejść do tematu.

Należy zacząć od małej powierzchni, aby przekonać się, że faktycznie wynik będzie zadowalający. Jeśli wynik kontroli będzie pozytywny, możesz zabrać się do metamorfozy swojego domu. W dzisiejszym katalogu, przedstawimy Wam kilka przydatnych wskazówek

1. Wybór materiałów

Przed przystąpieniem do malowania należy przygotować listę wszystkich materiałów, które będą nam potrzebne. Dobrze jest zaopatrzyć się w duże arkusze folii, papieru, starych gazet, które ochronią Twoje meble i wszystkie przedmioty, których nie możesz usunąć z pomieszczenia.

Na tej liście na pewno też znajdą się wałki, pędzle, szpatułki, szpachlówki, cement, rękawiczki, silikon, taśmy, pojemniki do przygotowania farby oraz kawałek drewna do wymieszania.

2. Przygotowanie ścian

Wiejski korytarz, przedpokój i schody od homify Wiejski

Zanim zaczniemy malować, konieczne jest przygotowanie wszystkich ścian, aby były pozbawione pęknięć i złuszczeń. Może to być żmudne zadanie, jednak gwarantuje to powodzenie pracy. Starą farbę należy usunąć szczotką drucianą, a niedoskonałości zamaskować cementem. Po wyschnięciu należy ściany starannie przetrzeć papierem ściernym, a następnie wyczyścić z pyłu za pomocą miękkiej szczotki. Następnie zależy zastosować uszczelniający starter, który niemożliwi ścianom wchłanianie farby, lecz nie zmniejszy stopnia przyczepności.

3. Dobór kolorów

Wybrany kolor może pomóc zwiększyć atrakcyjność pomieszczenia, optycznie powiększyć przestrzeń, zwiększyć jasność, a nawet spowodować poczucie odprężenia. Z pomocą koloru możemy określić naszą naturę; wiele kobiet wybiera jasne kolory, podczas gdy mężczyźni częściej stawiają na żywe i energiczne barwy.

4. Co i jak?

Aranżacje płytek cementowych w korytarzach i przedpokojach Śródziemnomorskie ściany i podłogi od Kolory Maroka Śródziemnomorski
Kolory Maroka

Aranżacje płytek cementowych w korytarzach i przedpokojach

Kolory Maroka

Malować można za pomocą pędzla lub wałka. We wnętrzu łatwiej jest stosować produkty na bazie wody i nakładać je z pomocą wałka, a pędzla używać przy rogach i krawędziach. Przy malowaniu lamp, drzwi i okien, dobrze jest użyć syntetycznego szkliwa, które idealnie nadaje się do powierzchni eksponowanych oraz zapewnia lepszą trwałość.

5. Sufity

Do malowania sufitów należy wybrać farbę, która wykazuje większą spójność i dzięki temu sprzyja unikaniu rozpryskiwania i skapywania. Jeśli malujemy sufit w łazience, należy wybrać produkt z komponentami anty-grzybiczymi.  Pomoże to uniknąć czarnych plan, które są wynikiem działania pary wodnej i wilgoci.

6. Ile farby stosować?

W celu obliczenia wymaganej ilości farby, należy zmierzyć powierzchnię przeznaczoną do malowania. Każdy litr zazwyczaj wystarcza na 10 metrów kwadratowych (6 jeśli ściany są chropowate). Warto jest nie oszczędzać na materiałach, ponieważ w ten sposób otrzymamy piękny efekt pracy, który będzie nam towarzyszył przez lata.

7. Efekt specjalny

Elekt „mokry” lub „gąbki” są sposobem malowania ścian, które zapewnią doskonałe rezultaty. Konieczne jest jednak, aby upewnić się, że tynk jest dobrej jakości, aby zapobiec miejscom, które nie będą odpowiednio wykończone. Konieczne jest, aby odpowiednio połączyć kolory, ten stanowiący podstawkę oraz drugi, nadający teksturę. W celu stworzenia wzoru możemy skorzystać z wielu dostępnych narzędzi: szmatek, gąbek, specjalnych rolek, które pozwolą stworzyć nam wspaniałe wzory.

8. Ciekawe trendy

Obecnie bardzo modne są ściany tablicowe, które są nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne, szczególnie w pokoju dziecięcym, kuchni czy w gabinecie. Możesz skorzystać ze specjalnej farby tablicowej, której używamy tak samo jak zwykłej.

Sprawdź również: 7 nowoczesnych pomysłów na ścianę.

Znałeś wszystkie zasady?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu