5 małych domków, które skradną Wasze serca

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 małych domków, które skradną Wasze serca

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczne domy od Arquitecto Juan Nicolás Bobba Minimalistyczny
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam pięć projektów niewielkich domów, w których nacisk położono na klarowne linie, geometryczne kształty i lekką kompozycję. Prostotę ich brył rekompensują za to najwyższej jakości materiały, takie jak drewno, beton i szkło. Każdy z tych domków odznacza się nowoczesnością i oddaje hołd minimalistycznej architekturze. Zobaczcie, że mniej może faktycznie znaczyć więcej.

1. Kubistyczny

Kubistyczne domy to silny współcześnie trend w architekturze. Sześcienne formy pozwalają eksperymentować z różnymi rodzajami materiałów oraz umożliwiają zastosowanie oszczędzających przestrzeń, wielofunkcyjnych rozwiązań. Domek o takiej bryle można łatwo rozbudować o dodatkowy segment lub piętro.

2. Mieszanka materiałów

Atrakcyjnie i nowocześnie prezentuje się ten dom, wykonany z mieszkanki materiałów. Zewnętrzna elewacja pokryta została wypolerowanym drewnem sosnowym, wspaniale łącząc się z otynkowanym na biało dachem oraz nowoczesną, ciemną bramą garażową. W tak malowniczej okolicy ogród był niepotrzebny- obszar, który można by na niego przeznaczyć wykorzystano na powiększenie przestrzeni mieszkaniowej domu.

3. Z cegły

Przed twórcami tego projektu stanęło zadanie nadania tradycyjnej cegle nowoczesnego charakteru. Swój współczesny wygląd dom zawdzięcza symetrii oraz dużym oknom, zakrytym ogniście czerwonymi dachówkami. Z brązową cegłą ciekawie łączą się otynkowane na zgniłozielony kolor fragmenty fasady.

4. Z przeźroczystymi elementami

W tym niezwykle futurystycznym projekcie małego domu granica pomiędzy jego wnętrzem a obszarem zewnętrznym została zatarta. Betonową konstrukcję okala szkło, przez które swobodnie przebija się naturalne światło. Szara bryła ożywiona została czerwonymi, metalowymi elementami oraz drzwiami w takowym kolorze.

5. W harmonii z otoczeniem

Ten mały, prosty w swojej formie dom doskonale wpisuje się w sielski krajobraz. To właśnie za sprawą ciekawej tekstury materiału pokrywającego jego elewację zdaje się stanowić jedność z otaczającymi go łąkami. O jego współczesny wygląd dbają z kolei wielkopowierzchniowe przeszklenia.

Porady na to, jak urządzić małe domy, znajdziecie w tym Katalogu Inspiracji.

Który projekt obejrzelibyście dokładniej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu