Projekty,  Domy zaprojektowane przez Arquitecto Juan Nicolás Bobba

5 małych domków, które skradną Wasze serca

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam pięć projektów niewielkich domów, w których nacisk położono na klarowne linie, geometryczne kształty i lekką kompozycję. Prostotę ich brył rekompensują za to najwyższej jakości materiały, takie jak drewno, beton i szkło. Każdy z tych domków odznacza się nowoczesnością i oddaje hołd minimalistycznej architekturze. Zobaczcie, że mniej może faktycznie znaczyć więcej.

1. Kubistyczny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas Cube
Casas Cube

Exterior de una casa de 100 metros cuadrados. Ventanal en el salón comedor.

Casas Cube

Kubistyczne domy to silny współcześnie trend w architekturze. Sześcienne formy pozwalają eksperymentować z różnymi rodzajami materiałów oraz umożliwiają zastosowanie oszczędzających przestrzeń, wielofunkcyjnych rozwiązań. Domek o takiej bryle można łatwo rozbudować o dodatkowy segment lub piętro.

2. Mieszanka materiałów

Atrakcyjnie i nowocześnie prezentuje się ten dom, wykonany z mieszkanki materiałów. Zewnętrzna elewacja pokryta została wypolerowanym drewnem sosnowym, wspaniale łącząc się z otynkowanym na biało dachem oraz nowoczesną, ciemną bramą garażową. W tak malowniczej okolicy ogród był niepotrzebny- obszar, który można by na niego przeznaczyć wykorzystano na powiększenie przestrzeni mieszkaniowej domu.

3. Z cegły

Przed twórcami tego projektu stanęło zadanie nadania tradycyjnej cegle nowoczesnego charakteru. Swój współczesny wygląd dom zawdzięcza symetrii oraz dużym oknom, zakrytym ogniście czerwonymi dachówkami. Z brązową cegłą ciekawie łączą się otynkowane na zgniłozielony kolor fragmenty fasady.

4. Z przeźroczystymi elementami

W tym niezwykle futurystycznym projekcie małego domu granica pomiędzy jego wnętrzem a obszarem zewnętrznym została zatarta. Betonową konstrukcję okala szkło, przez które swobodnie przebija się naturalne światło. Szara bryła ożywiona została czerwonymi, metalowymi elementami oraz drzwiami w takowym kolorze.

5. W harmonii z otoczeniem

Ten mały, prosty w swojej formie dom doskonale wpisuje się w sielski krajobraz. To właśnie za sprawą ciekawej tekstury materiału pokrywającego jego elewację zdaje się stanowić jedność z otaczającymi go łąkami. O jego współczesny wygląd dbają z kolei wielkopowierzchniowe przeszklenia.

Porady na to, jak urządzić małe domy, znajdziecie w tym Katalogu Inspiracji.

Który projekt obejrzelibyście dokładniej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu