homify 360°: kolorowy hotel w Szkocji | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: kolorowy hotel w Szkocji

homify magazine homify magazine
The Inn at John O'Groats od GLM
Loading admin actions …

Oto niezwykła historia pewnego hotelu w szkockim hrabstwie Caithness, najdalej położonym na północ punkcie na mapie Wielkiej Brytanii. Zabytkowy, choć popadający w ruinę budynek, został uratowany od zniszczenia i poddany całkowitej metamorfozie.  W oryginalnym budynku mieściła się jedna z najbardziej znanych noclegowni Zjednoczonego Królestwa. Renowacja, przeprowadzona przez studio GLM, pozwoliła na przywrócenie mu dawnej świetności. Wystrój wnętrz, powierzono architektom z NoChintz. Projekt obejmował ogrom prac, daleko wychodzących poza niezbędny remont. Budynek uzyskał dzięki temu coś znaczenie cenniejszego niż nowy wygląd- nową tożsamość. Nowy hotel, pod nazwą  The Inn at John O ’Groats, kultywuje w sobie szkockie tradycje, łącząc je z nowoczesnością i współczesnym rozumieniem komfortu.  

 Zobaczmy zatem, co kryje się pod kolorowymi ścianami tego niezwykłego budynku! 

Zapraszamy! 

Kolorowe domki

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

Odważnym pomysłem na powiększenie powierzchni sypialnej hotelu, było postawienie 23 dodatkowych pokoi, umieszczonych w kolorowych domkach. Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię. W środku, znajdziemy również kawiarnię, pomieszczenia komercyjne i pokój rozrywkowy. Budynki nawiązują do tradycyjnych szkockich stodół, wyróżniając się mocnymi kolorami na tle horyzontu. Duże okna, ukazują oczom gości niesamowity krajobraz i regionalną naturę. Głównym założeniem projektu, było przeniesienie historii w XXI wiek. Na efekt końcowy nie można pozostać obojętnym. 

Przeszłość i teraźniejszość

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

Projekt renowacji, był dogłębnie zaplanowany i przemyślany. Celem nie było tylko przeprowadzenie remontu starego budynku. Zadano sobie pytanie- jak renowacja hotelu, może wpłynąć na rynek lokalny. Wykorzystano nie tylko tradycyjne i regionalne materiały- zatrudniono również lokalnych rzemieślników i artystów, którzy przyczynili się do powstania tej niezwykłej budowli. Zadbano również o naturę i ekologię. Przy budowie, posługiwano się technologią i materiałami przyjaznymi środowisku. 

Na zdjęciu widzimy całość budynku. Zbytkowa część, połączona została z kolorową dobudówką. Bardzo wyraźnie przebija się tu myśl przewodnia całego przedsięwzięcia- unowocześnić architekturę budynku, z jednoczesnym zachowaniem szacunku dla historii i tradycji. 

Sypialnia

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

Idealne wakacje można opisywać na wiele sposobów. Jednak chyba najważniejszym czynnikiem, jest zwykle wypoczynek. Wnętrza tego szkockiego budynku, z pewnością zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających gości. Widzimy tutaj kontynuację połączenia starych tradycji z nowoczesnym designem. Przepiękna, wolno stojąca, mosiężna wanna, zapewnia relaks przy długich kąpielach, podczas których można delektować się panoramicznym widokiem krajobrazu. Imponujący strop, wykonany z lokalnego drewna, dodaje wnętrzu przytulności i nieco  folkloru. 

Salon

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

W kolejnym pomieszczeniu, da się zauważyć kontynuację połączenia tradycji ze współczesnością. Wykorzystano materiały, kojarzące się z otoczeniem. Kominek obudowano kamieniem, który kontrastuje z nowoczesną bielą okien i bardzo współczensnym projektem mebli. Całość wieńczy oryginalna lampa, nawiązująca do morskiego charakteru ośrodka. 

Dialog

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

Inspiracją do budowy tej spektakularnej klatki schodowej, była architektura kościelna. Widzimy tutaj jak doskonale udało się połączyć tradycyjne, klasyczne rozwiązania z nowoczesnością i minimalizmem. Na umieszczonych pod kątem ścianach, wstawiono różnokształtne witraże. Całość sprawia wrażenie lekkie i nieco zdystansowane w stosunku do historii i tradycji. Biel nadaje wnętrzu prostotę i świeżość. 

Krajobraz

The Inn at John O'Groats od GLM
GLM

The Inn at John O'Groats

GLM
GLM
GLM

Zanim pożegnamy przygodę z tym nietuzinkowym hotelem, spójrzmy jeszcze raz na szkocki pejzaż. Z tej perspektywy, widać wyraźnie całość budynku i jego relację z otoczeniem. Budynek, jak i jego projekt był niezwykłym przedsięwzięciem. Naszym zdaniem, uwieńczony spektakularnym triumfem. 

Jeśli podobało Wam się nasze oprowadzanie po szkockim hotelu i macie ochotę na więcej nietypowych projektów, zapraszamy do innych artykułów: 

- wyjątkowy loft w Berlinie

- przed i po: renowacja dworku z XVI wieku

- dom nad Tamizą

Pojechalibyście do Szkocji do takiego hotelu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu