Markizy i parasole na taras i do ogrodu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Markizy i parasole na taras i do ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Śródziemnomorski ogród od neuegaerten-gartenkunst Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Zima w pełni, ale nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć myśleć o nadchodzącym lecie- o wysokich temperaturach, ciepłym powietrzu, a przede wszystkim o słońcu! Pomyślcie o tych cudownych dniach, kiedy w końcu będzie można zjeść obiad na tarasie, oraz o letnich popołudniach spędzonych na grillu w ogrodzie! Od razu robi nam się cieplej i przyjemniej!

Aby jak najlepiej skorzystać z letniej pory roku, trzeba odpowiednio przygotować się na mocne i rażące słońce. Jakkolwiek przyjemne jego promienie, są one także dla większości z nas nieco szkodliwe- należy więc chronić skórę i oczy przed ich niekorzystnym wpływem. Zacienione miejsce pod parasolem, przeciwsłonecznym żaglem lub markizą pozwoli nam bez obaw cieszyć się ciepłymi, letnimi dniami.

W tym Katalogu Inspiracji znajdziesz porady i wskazówki dotyczące tego, jaką ochronę przed słońcem najlepiej wybrać i która najbardziej pasować będzie do danego tarasu czy ogrodu.

Zapraszamy!

Parasol

Parasol jest najpopularniejszym i najbardziej oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną na balkonie czy w ogrodzie. Nic dziwnego- wybór parasoli jest niezwykle szeroki, każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno pod względem designu, jak i ceny. Od klasycznych okrągłych, po nowoczesne o geometrycznych kształtach, od małych, po duże, od białych, po kolorowe- parasole dostępne są w każdym kolorze, wielkości i kształcie.

Wskazówki i porady

Eklektyczny balkon, taras i weranda od homify Eklektyczny

Zakup: Parasol najlepiej kupować jest jesienią, kiedy sezon letni dobiegł już końca, a w sklepach znaleźć można wiele wyprzedaży i promocji. Tym sposobem, kiedy pierwsze promienie słońca staną się zbyt intensywne, jesteśmy przygotowani i wyposażeni.

Ochrona przed słońcem: Parasol niestety nie jest w stanie całkowicie ochronić nas od negatywnego działania promieni słonecznych. Nawet ten wykonany z najlepszej jakości materiałów wciąż przepuszcza te co szkodliwsze. Dlatego też należy używać dodatkowej ochrony w postaci kremów z wysokim filtrem, zwłaszcza na twarz. Dobre okulary wysokiej jakości, czyli tylko takie zakupione u okulisty, zapewnią ochronę naszym oczom.

Wymagania

Parasol wysokiej jakości powinien spełniać pewne wymagania. Powinien być stabilny, jego materiał wykonany z gęstej tkaniny, a on sam powinien być elastyczny i łatwo się wyginać. Warto także zwrócić uwagę na te modele, które dają się łatwo czyścić oraz które po zakończeniu sezonu letniego można łatwo złożyć, a po kilku miesiącach bez problemu rozłożyć. Optymalna ochrona zapewniona jest przez modele oznaczone znakiem „UV Standard 801”.

Żagiel przeciwsłoneczny

Nowoczesne spa od homify Nowoczesny

Żagle przeciwsłoneczne to produkty charakteryzujące się wysoką wielofunkcyjnością- chronią nie tylko przed słońcem, ale także przed wiatrem, deszczem, a często zapewniają także prywatność przed wścibskimi spojrzeniami z ulicy. Nic dziwnego zatem, że żagle stają się coraz popularniejszą alternatywą dla parasoli i markiz.

Wskazówki i porady

Wymierzanie: Jeżeli chcemy cieszyć się idealnym dopasowaniem, doskonałą jakością oraz takową ochroną przed słońcem, zaleca się zatrudnienie specjalistycznej firmy trudniącej się wymierzeniem i montażem żagli przeciwsłonecznych, co zagwarantuje nam perfekcyjny montaż.

Pielęgnacja: Chcąc na długie lata cieszyć się żaglem przeciwsłonecznym, należy regularnie go czyścić. Firmy, które trudnią się montażem żagli, oferują także usługi czyszczenia. Warto zdecydować się na nie zwłaszcza w przypadku większego produktu. Te mniejsze można czyścić samemu przy użyciu specjalistycznych detergentów.

Montaż

Decydując się na samodzielny montaż, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nasz żagiel rozstawiony został w taki sposób, aby zapewniał odpowiednie nachylenie, co umożliwi wodzie deszczowej łatwe spływanie.

Markiza

Markiza to nadal bardzo popularna ochrona przed słońcem. Zaawansowanie technologiczne tego produktu, jego automatyzacja, a także wysokiej jakości materiały użyte do jej wykonania, sprawiają, że wiele osób decyduje się właśnie na nią. Dostępne markizy to kolaż kolorów, wzorów i rozmiarów, czyniąc je dobrą alternatywą dla parasoli i żagli przeciwsłonecznych.

Wskazówki i porady

Czyszczenie: Przed dokładnym czyszczeniem zabrudzenia na markizie powinno się delikatnie przetrzeć szczotką, a następnie uporczywe plamy usunąć wodą z detergentem. Ważne! Po wyczyszczeniu markiza musi całkowicie wyschnąć! Przed jej złożeniem należy ją zatem pozostawić do osuszenia, aby uniknąć przebarwień, pleśni i grzybów.

Pogoda: W odróżnieniu od żagli przeciwsłonecznych, markizy nie są tak odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Oferują one ochronę przed lekkim wiatrem czy deszczem, ale należy je złożyć w przypadku silnej wichury, intensywnych opadów deszcze czy śniegu.

Montaż

Nowoczesny balkon, taras i weranda od homify Nowoczesny

Instalację markizy powinno się oczywiście zlecić profesjonalistom, ale jeżeli ktoś nie ma dwóch lewych rąk, może podjąć się tego samodzielnie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że montaż markizy nie jest zadaniem prostym i lekkim, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę, że całość waży do 40 do 80 kilogramów! Trzeba przede wszystkim użyć solidnych i odpornych mocowań, które są odpowiednie dla dużych obciążeń.

Który z tych trzech produktów Waszym zdaniem najlepiej sprawdza się na balkonie, a który w ogrodzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu