10 praktycznych pomysłów, które można skopiować z wspaniałych kuchni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 praktycznych pomysłów, które można skopiować z wspaniałych kuchni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny
Loading admin actions …

W porównaniu do znacznie bardziej wyrafinowanych dekoracji w innych pomieszczeniach, w kuchni powinniśmy przede wszystkim odpowiednio zaplanować zagospodarowanie przestrzeni. Dobór sprzętu, podpięcie kanalizacji, instalacje elektryczne itp., to wszystko wymaga przemyślenia. Głównym powodem dla którego kuchnia jest o wiele bardziej zróżnicowana jest jej przeznaczenie i staranne podejście do wygodnego korzystania z kuchni, a dopiero po tym możemy zająć się dekoracją.
Przedstawiamy 10 wspaniale ozdobionych kuchni, które znajdziemy w tureckich domach. Sprawdźcie sami te konstrukcje i inspirujące błyskotliwe rozwiązania.

1. Szuflady i szafki

Jeśli chcesz wykorzystać odpowiednio wnętrze szafek w kuchni i bezproblemowo zająć się szufladami, należy podejść do tego funkcjonalnie i zwrócić szczególną uwagę na jakość. Powinny być solidnie wykonane i zapewnić bezpieczne przechowywanie. Mogą stanowić również dekorację, jeśli postaramy się o ciekawe fronty.

2. Ceramiczne posadzki

Średniej jakości wykładzina lub parkiet w kuchni może być ogromnym błędem. Szybko się zetrze, będzie się ciągle brudzić, a czyszczenie będzie tylko pogarszać jej stan. Jeśli szukacie trwałej i jednocześnie estetycznej podłogi, to najlepszym materiałem będą wzorzyste kafelki podłogowe. Są wygodne i stylowe, zwłaszcza jeśli lubicie styl rustykalny lub wiejski

3. Stylowe tapety

Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny

Jedną z najbardziej skutecznych metod na upiększenie swojej kuchni jest fototapeta. Można tak całkowicie odnowić wnętrze. Dodatkowo, można ją umieścić w dowolnym miejscu, a pomieszczenie nabierze świeżości.

4. Kolorowe krzesła

Świetny sposób na ożywienie kuchni! Mając białą kuchnię wystarczy dodać kilka poduszek na krzesła lub krzeseł w różnych kolorach i nudę mamy z głowy!

5. Modułowa konstrukcja

Modułowe meble sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, a już szczególnie w miejscu o koniecznej funkcjonalności – kuchni. W ten sposób można zagospodarować każdą, nawet najtrudniejszą przestrzeń.

6. Meble retro

Jeśli chcesz użyć starych lub stylizowanych na stare elementów dekoracji, to może ten przykład Cię zainspiruje. Klasyczne szafki, lodówka retro i vintage oświetlenie wystarczy, że nadać niepowtarzalny wyraz kuchni. 

Więcej przykładów znajdziecie w artykule: 11 najpiękniejszych rustykalnych kuchni!

7. Stylowe półki ścienne

Pozostałe dekoracje ścienne mogą upiększyć kuchnię, a stylowe półki dodatkowo zwiększyć ilość miejsca do przechowywania. Można nawet stworzyć własną konstrukcję wykorzystując stare deski i meble!

8. Wyspy kuchenne

Wyspa pozwala wykorzystać dodatkową przestrzeń w kuchni, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce na blacie. Kuchnie z wyspami były najczęściej poszukiwanym elementem aranżacji mieszkania na rynku nieruchomości w ostatnich latach. Jeśli masz miejsce na wyspę kuchenną, to jest to odpowiedni ruch!

9. Wygodne meble kuchenne

Wygodne miejsce do siedzenia może być dodatkowym elementem w kuchni, o którym warto pomyśleć, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca. Komfortowa sofa i fotel będą nie tylko miejscem na odpoczynek, ale też zapewnią stylową kuchnię.

10. Akcesoria DIY

Drobne akcesoria wykonane samodzielnie będą najlepszą dekoracją! Wystarczy trochę pomysłowości i czasu na ich wykonanie. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, również w kuchni!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu